Jump to content
Dogomania

jak kupić dobre szczenię


mortiza

Recommended Posts

te szceniaki które sa " do kochania" to majace jakieś drobne lub większe wady maja one wpis w metryce niehodowlany i faktycznie sa aż do kochania a nie do wystawiania i rozmnażania :)
Dobry hodowca poradzi i dobirze szczenię cześc hodowców dla niektórych szczeniąt szuka domów zastrzegając ze mają byc wsytawiane ale osiagniecia tak jak pisza przedmócy to nie tylko poprawna anatomia, ale praca wystawiającego z psem, jego ruch pewnosc siebie, piękna zadbana szata, a to juz Ty wypracujesz razem z psem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Musisz zacząć bardzo wcześnie, najlepiej już w wieku 3-5 miesięcy pieska.
Stawiaj go na stole w pozycji wystawowej tzn , nogi tylne odstawione na maxa do tyłu a główka do góry, trzymajac za brodę.. Początkowo trzymaj tak po kilka sekund , stopniowo wydłużając czas. Zawsze nagradzaj potem szczenię smakołykiem lub chociażby pogłaskaniem. Przeglądaj mu ząbki , otwierajac mordkę, ale delikatnie. Poproś tez innych, aby robili to samo. Natomiast na spacerach, gdy piesek wyszaleje się już swobodny, zakładaj mu ringówkę i ćwicz chodzenie równym krokiem przy lewej nodze po prostej i po okregu na różnym podłożu ( trawa, chodnik, dywan w domu). Czasem zatrzymuj się i ćwicz postawę wystawową, tak jak na stole. To tyle na początek. Musisz przy tym wykazać się cierpliwością i czułością w stosunku do swojego psa. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że postawę można zacząć ćwiczyć znacznie wcześniej. Ja już ustawiam moje 7 tygodniowe szczeniorki. Oczywiście tylko na chwilkę ale powoli łapią o co chodzi. Najważniejsze to nie zrazić szczeniaka. Ja takie ustawianego szczeniaka drapię palcem do szyjce a one to uwielbiają.

Jeszcze nie wiem do kogo trafią moje dzieci ale jeśli kiedyś wejdą na ring to będą miały podstawę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...