Jump to content
Dogomania

Najprzystojniejszy pies na Dogo Baj znalazł dom!!!


agusiazet

Recommended Posts

O 6.04.2016o10:29, Maciek777 napisał:

Więc podobnie adoptowaliśmy..i nawet podobne psy :)

Gratuluję słusznej decyzji rzucenia :) Ładna sumka by się nazbierała bo w końcu to drogie hobby :) 

Szorpate mordki ;) :)

Decyzja była spontaniczna i bez przekonania, bo za sobą miałam kilka nieudanych prób. Tym razem nie poszłam "w zaparte", ale ... dla żartu - śmieję się do dzisiaj :D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
O 9.04.2016 o 08:31, Gusiaczek napisał:

Szorpate mordki ;) :)

Decyzja była spontaniczna i bez przekonania, bo za sobą miałam kilka nieudanych prób. Tym razem nie poszłam "w zaparte", ale ... dla żartu - śmieję się do dzisiaj :D

Gdybym nie czytał żadnego z Twoich wcześniejszych postów to bym się trochę tym przeraził:D A w ogóle Ovka jest psem z dogo / ma wątek?

Dawno nie dodawałem żadnych zdjęć. Trzeba nadrobić zaległości:) Dodaję też fotki z lokalu piechów bo ostatnio wrzucałem je chyba 4 lata temu:/ A tu się trochę zmieniło - kolory, rozrósł się bluszcz, brak schodów, po których Bajutek wchodził na górę by robić demolkę, schowek na słomę i nie tylko, no i sufit już z prawdziwego zdarzenia:) Nie żebym to zrobił dopiero wczoraj, ale dopiero wczoraj pomyślałem sobie, że chyba jednak warto zapewnić, że warunki się nie pogorszyły:)

 

DSC_7425.JPG

DSC_7437.JPG

DSC_7430.JPG

DSC_7450.JPG

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

zawsze oglądam, nie zawsze piszę ;) jak chyba wielu ;)
moje koty też lubią tak trawiasto leżeć.
a tak w ogóle to nie mogę się napatrzeć, jak fajnie Twoje psy mają. W mieście - miejskie ograniczenia, brudno, zawsze jacyś ludzie, beton, beton.
U Was - w zgodzie z naturą. :)

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio dogo tak szybko się wyludnia, że jeśli już ktoś się nie odzywa to od razu można myśleć, że już nie wróci:/

A mówisz o swoich prywatnych kotach czy tymczasach? I dlaczego jeszcze fotek nie wstawiłaś?:)

I chciałbym by te tereny jak najdłużej pozostały naturalne choć z plotek wynika coś innego:/ Jakaś masowa wycinka, tereny pod turystykę / wypoczynek itp:( Co by nie było to i tak będzie lepiej niż w mieście, zwłaszcza w dużym. Ale nie ma co sobie psuć humoru plotkami czy nawet planami urzędów bo gdyby wypełniono plan (chyba jeszcze z PRLu) to mieszkałbym teraz jakieś 150 m od wielkiego zalewu:)

Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Maciek777 napisał:

Ostatnio dogo tak szybko się wyludnia, że jeśli już ktoś się nie odzywa to od razu można myśleć, że już nie wróci:/

A mówisz o swoich prywatnych kotach czy tymczasach? I dlaczego jeszcze fotek nie wstawiłaś?:)

ee, jak to nie ma, jak som:

moje osobiste kociambry, sztuk:2, oraz przyjaciele i somsiedzi (5 kotów). No i główny bohater, piesek Norek z dogomanii.
Faktycznie, dgm wyludnione; sama jestem rzadziej, bo jestem wściekła, że wątki stare, ulubione, i nasz także - wykastrowane ze zdjęć.
To jest nie do odtworzenia, z naszego wątku, osób, które ratowały Noreczka od początku, na dgm nie ma nikogo...
Więc nie dziwota, że ludzie zniechęceni, i te zmiany - kto ma czas, zeby co chwilę się uczyć, to ma działać, i już.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 16.05.2016 o 15:26, jotpeg napisał:

ee, jak to nie ma, jak som:

moje osobiste kociambry, sztuk:2, oraz przyjaciele i somsiedzi (5 kotów). No i główny bohater, piesek Norek z dogomanii.
Faktycznie, dgm wyludnione; sama jestem rzadziej, bo jestem wściekła, że wątki stare, ulubione, i nasz także - wykastrowane ze zdjęć.
To jest nie do odtworzenia, z naszego wątku, osób, które ratowały Noreczka od początku, na dgm nie ma nikogo...
Więc nie dziwota, że ludzie zniechęceni, i te zmiany - kto ma czas, zeby co chwilę się uczyć, to ma działać, i już.

Na razie sobie zapisałem wątek, a jutro mam trochę więcej czasu to przejrzę, ale już widzę, że mi się tam spodoba:) 

Te usunięte zdjęcia to jakaś porażka:/ Jeśli ktoś już ich w kompie nie ma to jedynym sposobem jest szukanie przez googla bo on nie zapomina:) 

Ale to chyba normalne, że gdy pies trafia do DS to ludzie jakby zapominają o nim i idą ratować kolejnego:) Tutaj też zostały tylko najwytrwalsze osoby:)

Administracja dogo ma swój świat - nielogiczny, ale własny;)

O 16.05.2016 o 19:20, Gusiaczek napisał:

Jak zawsze sprawiłeś mi ogromną frajdę fotorelacją! Cudne Ogoniaste, wszystkie bez wyjątku :)

Ovo ma wątek, nikt już tam nie zagląda, ale proszę ;)

 

Dzięki i miło, że zaglądasz:)

Też zapisałem i też widzę, że będę tam częstym gościem:) Pewnie jutro się odezwę...

Link to comment
Share on other sites

A tak przy okazji to od soboty mam dwie tymczasowiczki mieszkające z Bajem i Alfredem:) Staruszki już, ale pełne życia. Jakoś tak się złożyło, że z okolic Baja - z lubelskiego. Jeśli ktoś ma jeszcze czas i siłę na dodatkowe wątki to zapraszam:)

 

Link to comment
Share on other sites

Jak zawsze wchodzę tutaj z przyjemnością, podziwiam zwierzaki, zdjęcia, naturę na Maćkowych zdjęciach, zawsze chwilkę dłużej zatrzymuje się przy Bajutku ;)

A tu taka wiadomość - nowe tymczasowiczki!!!

Maciek - jesteś niesamowity, ale trafiło się dziewczynom :):)

Pobiegłam na watek, widziałam już , jak  spacerują po lesie :)

A co chłopaki na to?

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Tola napisał:

Jak zawsze wchodzę tutaj z przyjemnością, podziwiam zwierzaki, zdjęcia, naturę na Maćkowych zdjęciach, zawsze chwilkę dłużej zatrzymuje się przy Bajutku ;)

Miło czytać ;)

16 godzin temu, Tola napisał:

A tu taka wiadomość - nowe tymczasowiczki!!!

Maciek - jesteś niesamowity, ale trafiło się dziewczynom :):)

Dziękuję, ale nie jestem, a jedyne staram się naśladować tych niesamowitych :)

16 godzin temu, Tola napisał:

A co chłopaki na to?

Ogólne zapoznane poszło szybko i sprawne. Z samcami byłoby trudniej:) Wiadomo, że na początku, przed pierwszym kontaktem, były pomruki bo co obce psy robią na naszym terenie???:) Nie bawiłem się w zapoznawanie na neutralnym terenie itd bo wiedziałem, że nikt z całej czwórki nie ma w głowie jakichś zaczepek względem odmiennej płci.  Po 2-3 minutach już wszystkie chodziły razem:) Bajutek bardzo się zainteresował Pandą i cały czas za nią chodził, wąchał po grzbiecie i oczywiście ślinił ją przy tym:) Musiała kilka razy się odszczeknąć by pozbyć się natręta, który odskakiwał na bok i znowu zaczynał swoje:) Po paru godzinach mu przeszło. Jednak do końca dnia Baj jeszcze uciszał tę która akurat szczekała więcej niż on by sobie tego życzył - porządek musi być:) Teraz już się dostosowały do zasad, że nie szczeka się bez sensu:) Teraz Baj z Alfredem nie zwracają na nowe uwagi. Kluska nie widzi i zdarza jej się wejść na któregoś z nich to kończy się jakimś warknięciem czy szczeknięciem. Krzywdy sobie nie robią, a to najważniejsze. Budy były i są już podporządkowane do swoich właścicieli, którzy w 99% zawsze wybierają tę samą, a na noc w 100%. Lewa jest Baja, środkowa Alfreda, a prawa Pandy i Kluski, ale Kluska jakoś nie lubi leżeć w budzie (nawet sama) więc leży poza nią. Rozłożyłem jej koc i też nie chce więc nic nie poradzę:/ W każdym razie nie ma żadnych konfliktów o budę.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
O 20.06.2016 o 17:25, Tola napisał:

Cierpliwie czekamy;  brak czasu rozumiem, bo u mnie podobnie - życie pędzi coraz szybciej ;)

 

Też mi się tak wydaje:)

O 20.06.2016 o 20:25, terra napisał:

Dawno mnie tutaj nie było,

jakoś wątek mi się zawieruszył i dopiero dzisiaj się objawił.

Zwierzaki jak zwykle u Maćka cudne i zadbane, też czekam na foteczki.

Witaj z powrotem:) Myślałem, że nie wrócisz...

Dziękuję, a co do fotek to postaram się w weekend bo prędzej pewnie nie dam rady, a do tego jeszcze te temperatury...

O 20.06.2016 o 20:54, Gusiaczek napisał:

Z pozdrowieniami zaglądam :)

Również pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
O 23.06.2016 o 19:04, Maciek777 napisał:

Też mi się tak wydaje:)

Witaj z powrotem:) Myślałem, że nie wrócisz...

Dziękuję, a co do fotek to postaram się w weekend bo prędzej pewnie nie dam rady, a do tego jeszcze te temperatury...

Również pozdrawiam:)

Wracam jak bumerang ;)

Świetne szelki mają Twoje psiaki, chyba nadają się do ciągnięcia wózka czy sanek albo do roweru.

Czy mają opcję przypięcia smyczy w kłębie?

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, terra napisał:

Wracam jak bumerang ;)

Całe szczęście:)

10 godzin temu, terra napisał:

Świetne szelki mają Twoje psiaki, chyba nadają się do ciągnięcia wózka czy sanek albo do roweru.

Czy mają opcję przypięcia smyczy w kłębie?

Dzięki:) Szelki Baja zostały stworzone do zaprzęgów. Rozkładają nacisk na cały tułów i przez to muszą być zapinane z tyłu. Ma to taką wadę, że pies jest trudny w kontroli w ciasnych przejściach więc nie nadają się do miasta.

99ad7c_045d4193bce16456a0e6cab4ad643a1f.

Jeśli potrzebujesz szelki by pies czuł się komfortowo w "zaprzęgu" i mieć nad nim lepszą kontrolę (zapinane prawie nad kłębem) to mogę Ci polecić takie szelki jakie ma Alfred. Trixie, linia Fusion. Różne rozmiary i kolory, całkiem solidnie wykonane, odblaskowe nici. W necie największy wybór i najniższe ceny;)

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&string=fusion&search_scope=category-90074&bmatch=s0-hou-1-4-0623

10751846_383691571800376_2072698503_n.jpg

trixie-fusion-szelki-pod_3240.jpg

Chyba, że nie chcesz Trixie bo pies ma dużo siły to wtedy stawałbym też na Man Mat'y, ale bardziej klasyczne - cywilizowane:) Produkty z tej firmy są niezniszczalne, co potwierdzają malamuciarze:)

5052039262

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Maćku za sugestie.

Potrzebuję szelek do roweru, takich żeby panować nad psem (jeśli się uda psami) a jednocześnie żeby mnie nie przewrócił.

Moje psy nie są jakoś bardzo silne, ale w kupie siła ;)

Muszę poeksperymentować :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...