Jump to content
Dogomania

Pierwsza wystawa CO, JAK, GDZIE ?


Lolita& 08,06,2009

Recommended Posts

WITAM W Kwietniu mam zamiar wystawić moją suczkę jamnika stand. jak już pisałem w tytule to moja jak i jej pierwsza wystawa, więc proszę was o rady i zagadnienia wystaw.
Sunia bardzo ładnie prezentuje sie na ringówce i w pozycji stój, wiec myślę ,że nie będzie najgorzej:). czekam na wasze rady co do wystaw.
pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

A gdzie debiutujecie?

Najważniejsze to wejść na ring z pozytywnym nastawieniem, żeby pies również się dobrze czuł :) Najlepiej mieć coś do przypięcia numerka, bo od niektórych tkanin odpada, jak suczka smaczkowa to też dyskretnie na ring przemycić :) Niech psiak się nie boi dotykania przez obcych, pokazuje ząbki - będzie dobrze!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lolita& 08,06,2009']nasz debiut w Nowym Dworze Mazowieckim zaczynamy od krajówki. Lena jest bardzo przyjazna do ludzi jak i do innych psów,
trochę się boję,ze będzie za bardzo rozkojarzona:) . mam pytanie jak duza konkurencja jest ? na co sędziowie zwracają uwagę najbardziej?[/QUOTE]
Dlatego przed ringiem warto skupić psa na sobie :)
Konkurencja - różnie to bywa, zależy ile się ludzi zjedzie :D Z ostatniego NDM nie mam katalogu, więc nawet nie mam jak określić poprzedniej stawki. Sędziowie - sędziowie to loteria :) Albo się im pies spodoba, ale coś nawymyślają, albo mają kogoś znajomego na ringu :evil_lol: Na pewno fajnie wygląda, jak pies i osoba wystawiająca tworzą zgrany duet, widać, że pies czuje się dobrze, że prezenterowi ręce się nie trzęsą z nerwów :D Wielu sędziów też patrzy na to, jak ktoś psa wystawia, tzw. dobry handling ;)

Link to comment
Share on other sites

Ringówke, transporter, bo to bardzo pomaga, nie trzeba ciągle uważać do kogo pies podchodzi itp., jeśli sunia wymaga jakiś większych zabiegów kosmetycznych przed to stolik jest fajną rzeczą, chyba, że będzie już ktoś znajomy ze stolikiem, to wtedy można na chwilkę o pożyczenie poprosić, jak tak robię, bo na wystawach przeważnie jestem sama, a noszenie transportera z psem, stolika i jeszcze wszystkich papierów do wygodnych nie należy :lol: a zawsze ktoś znajomy jest ;) A na takie drobniejsze to nawet na kennel można postawić.

Potwierdzenie zgłoszenia, oczywiście. Dostaniesz je pocztą. Z tym idziesz do sekretariatu, od psów w klasie młodzieży i wyżej dostajesz gratis katalog, puppy i baby to chyba nie dotyczy. Czasami w sekretariacie odbiera się jeszcze kartę oceny psa i idzie się z nią na ring bezpośrednio przez oceną Twojego psa, ale z takimi rzeczami spotkałam się raz czy dwa tylko. NDM chyba tak nie robi (zawsze tam tylko jeździłam wystawiać, ale swojego psa nie zgłaszałam)
Smycz tez można zabrać, żeby wygodniej było, jak psa się idzie odsikać.
Skoro debiutujecie w NDM - drobne na toaletę dla Ciebie :lol: No i za parking też się płaci.
Jakieś krzesełko rozkładane można wziąć, żeby nogi nie odpadły ;)

Chyba o niczym nie zapomniałam...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Z tym idziesz do sekretariatu, od psów w klasie młodzieży i wyżej dostajesz gratis katalog, puppy i baby to chyba nie dotyczy.[/QUOTE]

wszędzie piszą że baby bez katalogu - a ja za każdym razem dostawałam katalog, mimo że pies był wystawiany w klasie baby i wystawiałam tylko jednego psa.

[QUOTE]Chyba o niczym nie zapomniałam...[/QUOTE]

woreczki na kupy! bo o tym wiele osób zapomina i przed wystawami chodzi się slalomem :/ nie znoszę tego..
można też zabrać jakąś zabawkę dla psa - bo przez tyle godzin idzie się wynudzić ;)
no i wilgotne chusteczki - zawsze się przydają - czy to żeby psa przetrzeć jak się obłoci na dworze, czy to żeby przy oczkach łezki wytrzeć czy to po to żeby sobie ręce wyczyścić od smaczków i psiej śliny :P

Link to comment
Share on other sites

a ja mam pytanie...:lol:
jadę pierwszy raz wystawiać psa w klasie baby i ogólnie :D
byliśmy już w Głogowie, ale tylko się oswoić z tłumem i duża ilością psów :)
i właśnie co baby musia umieć (5 mc ) musia bezbłędnie stać w pozycji i dobrze biegać w ringówce i nie rzucać się jak koń na rodeo? no bo to przecież szczeniak i nie wiem czy mi sei uda go tak przygotować (Dżonków pierwsza wystawa) ;-)

Link to comment
Share on other sites

Lenny po raz pierwszy miał na sobie ringówkę tydzień przed wystawą ;) na babyki przymykają oko ;) dobrze żeby stał grzecznie - oczywiście przytrzymywany przez ciebie ;) fajnie też jeśli będzie ładnie z tobą współpracował tj zwracał na ciebie uwagę i biegł przy tobie ;) jak zacznie ci skakać nie przejmuj się , zatrzymaj się machnij mu smakiem przed nosem i powiedz "chodź" i idź wolniej niż wcześniej ;) mi Lenny jeszcze do tej pory potrafi patatajkować - z mojej winy, bo czasem chcę za szybko ;) ważne to wyczuć tempo psa - wtedy nie będzie skakał ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lolita& 08,06,2009']muszę tylko jakiś fajny transporterek kupic dla jamnika, może doradzicie jaki byłby dobry?[/QUOTE]

Może plastikowy? Materiałowe są fajne bo leciutkie ale niestety delikatne i psy je łatwo niszczą, a metalowe są dość ciężkie.

[quote name='klaudusia0219']a ja mam pytanie...:lol:
jadę pierwszy raz wystawiać psa w klasie baby i ogólnie :D
byliśmy już w Głogowie, ale tylko się oswoić z tłumem i duża ilością psów :)
i właśnie co baby musia umieć (5 mc ) musia bezbłędnie stać w pozycji i dobrze biegać w ringówce i nie rzucać się jak koń na rodeo? no bo to przecież szczeniak i nie wiem czy mi sei uda go tak przygotować (Dżonków pierwsza wystawa) ;-)[/QUOTE]

Ja powiem tak - pracuj z psem tyle ile możesz (oczywiście bez przesady, treningi też nie mogą być zbyt długie u takiego młodego psa żeby go nie zniechęcić) i staraj się jak najlepiej go zaprezentować na ringu - ale jak nie będzie idealnie to się nie przejmuj, psy prezentowane w klasie baby na prawdę rzadko kiedy chodzą idealnie i w tej klasie (w szczeniakach również) sędziowie nieco przymykają oko na to. Oprócz statyki i biegania poćwicz także pokazywanie ząbków i dotykanie przez obce osoby.

Link to comment
Share on other sites

z dotykaniem może być być ciężko :evil_lol:
wet nie może go zbadać bez przedniego wylizania twarzy i poskakania...
staram się to korygować, ale wiadomo to maluch :(
ringówki narazie nie mamy :shake:
zwracanie uwagi i pokazywanie zębów też musimy przećwiczyć dobrze, że teraz mam ferie to się trochę nim zajmę :P

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie - podstawą jest to, żeby dla psa wejście na ring było czymś pozytywnym, możliwością współpracy z właścicielem/handlerem :) Zwłaszcza ważne jest to u baby - jeżeli szczeniak będzie miał mile wspomnienia z ringiem to obejdzie się bez stresu, z czasem też obędzie się z ringiem i wystawiać się będzie coraz lepiej.
Każdy kiedyś zaczynam, od nikogo nie wymaga się perfekcji za debiucie, zwłaszcza od takiego malucha :)
Najważniejsze jest, żeby pies nie był wystraszony, dał się oglądnąć i ocenić, przynajmniej w miarę, w ruchu ;)

A tak przy okazji - na jaką wystawę się wybieracie? ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses']Spokojnie - podstawą jest to, żeby dla psa wejście na ring było czymś pozytywnym, możliwością współpracy z właścicielem/handlerem :) Zwłaszcza ważne jest to u baby - jeżeli szczeniak będzie miał mile wspomnienia z ringiem to obejdzie się bez stresu, z czasem też obędzie się z ringiem i wystawiać się będzie coraz lepiej.
Każdy kiedyś zaczynam, od nikogo nie wymaga się perfekcji za debiucie, zwłaszcza od takiego malucha :)
Najważniejsze jest, żeby pies nie był wystraszony, dał się oglądnąć i ocenić, przynajmniej w miarę, w ruchu ;)

A tak przy okazji - na jaką wystawę się wybieracie? ;)[/QUOTE]


z jego charakterkiem wystraszony napewno nie będzie :)
a wystawa to Dżonków :D:D
musze z nim poćwiczycć bieganie obok innych psów, bo to może być prolblem :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaudusia0219']z jego charakterkiem wystraszony napewno nie będzie :)
a wystawa to Dżonków :D:D
musze z nim poćwiczycć bieganie obok innych psów, bo to może być prolblem :lol:[/QUOTE]
Mój pies też na początku ciągną do innych podczas wystawiania się, ale przyjeżdzenia na wystawy wcześniej, oswajanie z teren, skupianie przy innych psach nam pomogło :)
a planujecie jakieś Zabrze np.? :razz:

Link to comment
Share on other sites

Lenny na jednej z wystaw wylizał sędziego, stawał na tylnych łapkach i machał przednimi zachęcając do zabawy :D w opisie mieliśmy że pies wymaga obycia ringowego :D ale ocena jak zawsze WO i NBwR ;) no i po za tym jednym zdaniem końcowym opis bardzo ładny ;) a to że sędziego oblizał - no cóż - ten jeden (bo to nie była pierwsza wystawa!) wybitnie mu się spodobał i nie szło go uspokoić ;) a ja się zaczęłam śmiać - no bo przecież płakać nie będę czy się na niego złościć - i tym bardziej nie szło malucha uspokoić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kisses']Mój pies też na początku ciągną do innych podczas wystawiania się, ale przyjeżdzenia na wystawy wcześniej, oswajanie z teren, skupianie przy innych psach nam pomogło :)
a planujecie jakieś Zabrze np.? :razz:[/QUOTE]

Zabrze kawałek od nas jest także pewnie nie, ale może namówie tate i się uda :hmmmm:

[quote name='sachma']Lenny na jednej z wystaw wylizał sędziego, stawał na tylnych łapkach i machał przednimi zachęcając do zabawy :D w opisie mieliśmy że pies wymaga obycia ringowego :D ale ocena jak zawsze WO i NBwR ;) no i po za tym jednym zdaniem końcowym opis bardzo ładny ;) a to że sędziego oblizał - no cóż - ten jeden (bo to nie była pierwsza wystawa!) wybitnie mu się spodobał i nie szło go uspokoić ;) a ja się zaczęłam śmiać - no bo przecież płakać nie będę czy się na niego złościć - i tym bardziej nie szło malucha uspokoić ;)[/QUOTE]


no to mój ' maluch ' (20 kg szczeniaka) tak samo robi,
ale nie wiem czy mu będzie wypadać, bo w dniu wystawy kończy 5 miesięcy,
czyli będzie ważył jakieś 25 kg, albo więcej :D
najważniejsze, żeby sędzia nie był wredny i rozumiał trochę głupolka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]klaudusia[/B] - ringowkę kupisz na wystawie, a jedziesz do Drzonkowa k. Zielonej Góry? Ja też będę tym razem z sunią labradorką w kl. mlodzieży :D A suczkę wystawialam po raz pierwszy jak miała 8 mieś. - klasa szczeniąt i spisala się super jak na pierwszy raz. Ćwiczylismy ok 2 tyg. przed wystawą. Zabralam kocyk, miskę i wodę dla psa, a dla siebie krzeselko i żarełko i dobry humor ;) Będzie dobrze. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

[quote name='cleoratmed']my się może do Dżonkowa wybierzemy na obycie :D przed debiutem w Lesznie :)[/QUOTE]

My też, z moim goldenkiem, planujemy debiut w Lesznie. Może warto by go trochę obyć dzikusa ale chyba nie zdążymy... Czyli można tak sobie wejść z psem mimo, ze się go nie wystawia? Zupełnie zielona jestem w tych zasadach...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...