Jump to content
Dogomania

Eukanuba


Linksa

Kupujesz Eukanube???  

589 members have voted

  1. 1. Kupujesz Eukanube???

    • Tak, cena nie jest mi straszna.
    • Nie, uważam że jest stanowczo za droga!
    • Od czasu do czasu.


Recommended Posts

no wlasnie, ja mam metlik
w zywieniu czlowieka podstawa jest roznorodnosc- wetdy jest nawjeiksza szansa na dostarczen,ie wszytkich niezbednych skladnikow,
tak tez chcialam robic z moim psem
moj wet sie na to zgodizl: pies ladnie rosnie, ma blyszczaca siersc i duzo energii.
ale czytam to forum ( i inne tez) i trwa wojan: tylko to karma i niz zadna inna bo jak nie to pies bedzie maial raka skret zoladka wylysieje i bedzie sie drapal!!
jestem gotowja zaplacic kupe kasy za karme, ale boje sie wpasc w szalesntwo paniki, ze jak psu przyjdzsie zjesc raz na jakis czs inne zarcie to hest to prosta droga do dramatu!
na razie psiak rano zjadl eukanube: bardzo mu smakowala, na obiac gotowana wolowina z warzywqami: porem, rzepa, marchewka plus tluszcz i wyskrobki z kosci sarny.mam nadzieje, ze nie umrze od tego!

Link to comment
Share on other sites

Pies jest z natury wszystkożerny. Jeśli ma dostać raka to i tak dostanie a już raczej od karmy a nie od gotowanego. Kiedyś karm nie było i psy jakoś żyły. Ja swojemu też daję od czasu do czasu karmę. Jak będziesz ją wybierać to zwróć uwagę czy karma nie zawiera BHA i etoksykiny (stuczne konserwanty) najlepiej jeśli konserwowana jest naturalnymi tokoferolami. Możesz spróbować karmy holistycznej, która jest robiona ze składników przeznaczonych dla ludzi.

Link to comment
Share on other sites

dzeiki chefrenek
na razie kupilam eukanube i nagotowalam ryzu z mliesem i warzywami
bede mu dawac raz to raz to
, jeszcze ma troche frisekies do skonczenia
a potem moze sprobuje royal albo cos innego
w pn ide do weta na opstatnie szczepienie( juz dwa za nami) zostala tylko wscieklizna;) i sie gos peytam co i mysli o karmach. problem W tym ze firmy produkujace jedzonkao dla psiakow uzywaja wetow jako swoich marketingowcow i ci moga polecac karmy za ktore dostaja prowizje.
najwazniejsze: nie wpadac w panike:)
buzaik dla ciebie chefrenek i dla twojego pieska

Link to comment
Share on other sites

vet zadzwonil, ze dzis jedzie w teren do jakiegos psa, wuzyta jest przesunieta na jutro!
na razie psiak wcina eukanube z tym ze na jeden posilek je polowe zalecanej porcji. martwic sie, ze bedzie niedozywiony czy cieszyc, ze karma taka dobra, ze nie potrzebuje jej jesc az tyle??
do nastepnego karmienia uzupelniac mu miske karma czy czekac az zje wszystko???
psiak odstaje 3 razy dziennie: rano po pierwszym spacerku, jakies pol h po jedzonku wychodzi na kupke
przed wyjosciem do pracy uzupelniam mu miske zbey mial obiadek
po powrocie z pracy zwykle porcja jest zjedzona do polwy, rzadko calkowicie
wieczorem, dodaje do miski gotowanego zarelka , ktore zwykle znika szybciej niz sucha karma.( chyba ze to ryz, wtedy troche marudzi i wyzera kawalki mieska)
psiak ma 3 miesiace i wazy 12 kg.
dziekuje za wszelkie porady!

Link to comment
Share on other sites

Juz jestesmy po wizycie u weta i ostatniej szczepionce! uffff
co do jedzenia: wet powiedzial, ze friskies absolutnie nie, chyab ze w naprawde awaryjnych przypadkach ( jak nie ma nic innego pod reka. Jesli chodzi i kamry typu eukanuba, royal czy purina: to wybor nalezy do mnie i szczeniaka!
gotowane domowe jedzenie jest jak najbardziej ok, byle wbylo w nim tak z polowe objetosci mieska.
jesli chodiza o zabieranie miski jak nie zje: weto pwoiedzila, ze lepiej zostawic mu miske pelna na caly dzien, zeby jakd stopniowo a nie lapczywie za jednym razem. raczej w tym wieku nie glodzic i nie uczyc nasile jedzenia o stalych porach. psiak intensywnie rosnie ( 4 kg na miesiac) wiec potrzebuje jedzonka.
z ta kupka to jets tak ze pies sam sie domaga poz zjedzeniu jakies pol godzinki staje pod oknem tarasowym i skrobie w szybie: wiec go wypuszczam na koope.
buziaki od baltazara dla chefrenka.
musze sie nauczyc wklejac zdjecia!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Ja mam mieszane uczucia dotyczące tej karmy. Cena dla mnie za wysoka, ale skoro wszyscy naokoło wypowiadali się w superlatywach, znany behawiorysta w swojej książce uznał tą karmę za najlepszą, stwierdziłam, że nie ma co oszczędzać - chcę jak najlepiej dla mojej psinki i będzie jadać pokarmy z górnej półki.

Kupiłam moje pierwsze dwa worki Eukanuby (PUPPY&JUNIOR SMALL 2x9kg) dla szczeniąt małych ras. Amzi wcina aż jej się uszy trzęsą, ale nie jestem pewna czy aby na pewno jest to karma dla niej. Często się drapie i gryzie (pcheł nie ma), ma lekki łupież, kupki robi dosyć często (3-4 razy dziennie), może i konsystencja oki, ale bardzo śmierdzą. Czy aby tak być powinno?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Acayra'] Często się drapie i gryzie (pcheł nie ma), ma lekki łupież, kupki robi dosyć często (3-4 razy dziennie), może i konsystencja oki, ale bardzo śmierdzą. Czy aby tak być powinno?[/quote]

Drapanie, łupież i pachnące kupki to nie jest ok:shake:. Mój też dostawał eukanubę, to prawda, karma z najwyższej półki , ale mojemu nie służyła. Bardzo był zagazowany i też kupki pachnące( bo ,że 3-4 to ok).Zmieniłam na royala light(bo kastrat)ciut z nadwagą. Efekt 0 , teraz myślę o Acanie z kurczakiem. Trudno radzić co pies to reakcja. Wszystkie karmy o których piszę są z górnych półek. My musimy dobrać najlepszą do swego psa.

Link to comment
Share on other sites

Nasze młode je tylko Eukanubę Puppy & Junior Large Breed, chcieliśmy zmienić na coś innego, ale się nie da, po każdej innej karmie ma okropną biegunkę i się męczy. Tylko po niej nie ma łupieżu i innych atrakcji swędząco-drapiących. Sierść ślicznie błyszcząca, psiur radosny, tylko ta ilość kupoonów. Jeden spacer to jeden kupon. Niestety próbowaliśmy zmienić na inną karmę Eukanuby, też nie wyszło. Mamy alergika - nabiał, kasze, ryże czy makarony też nie wchodzą w grę. Mięso gotowane - tylko wołowe i to w ilościach śladowych:(

Mam pytanie, chciałabym odsprzedać/zamienić karmę Eukanubę Puppy & Junior rich in Lamb & Rice - opakowanie niestety otwarte, ale karma trzymana w szczelnym pojemniku, będzie jej około 2,5 kg, gdzie mogę zamieścić info (od niedawna jestem na forum, więc będę wdzięczna za wskazówki).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam
Moje suki są na Eukanubie od 1999 roku. Mam kilka dużych psów, czasem z ciekawości i dla "spróbowania" podaję worek czy dwa czegos innego, ale zawsze wracam do Eukanuby...
Kupy są przeważnie 2 x dziennie, suki są w różnym wieku , więc dostają różne "odmiany" Eukanuby, suka wystawowa jest np. na Wild Nature i wygląda super. A karma naprawde tania ( 79 zł za 9 kg, dostawa 6 zł jeżeli tylko 1 czy 2 worki ). Babcia ma seniora - ma 10 lat i od szczenięcia jest na Eukanubie - nie ma żadnych problemów.
Podsumowując- nie każdemu psu służy każda karma, lecz trzeba samemu spóbować i podjąc decyzję po karmieniu minimum miesiąc...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zabajka']Witam
Moje suki są na Eukanubie od 1999 roku. Mam kilka dużych psów, czasem z ciekawości i dla "spróbowania" podaję worek czy dwa czegos innego, ale zawsze wracam do Eukanuby...
Kupy są przeważnie 2 x dziennie, suki są w różnym wieku , więc dostają różne "odmiany" Eukanuby, suka wystawowa jest np. na Wild Nature i wygląda super. A karma naprawde tania ( 79 zł za 9 kg, dostawa 6 zł jeżeli tylko 1 czy 2 worki ). Babcia ma seniora - ma 10 lat i od szczenięcia jest na Eukanubie - nie ma żadnych problemów.
Podsumowując- nie każdemu psu służy każda karma, lecz trzeba samemu spóbować i podjąc decyzję po karmieniu minimum miesiąc...[/QUOTE]



Zabajka a gdzie kupujesz Eukanube, cena rzeczywiście fajna.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 10 months later...

Ja karmię swojego jamniora Eukanubą Senior dla małych ras, ale tak sobie myślę, że może jest jakaś lepsza karma w podobnej cenie? Oprócz Royala, bo już to też żarł. Tak jak i przez chwilę Profilum i Dog Chowa, Husse odmawiał jedzenia w ogóle.
Eukanuba mu smakuje, ale są pewnie lepsze marki?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest papillonek

Koło nas Eukanuba kosztuje ok.18 zł za kg.Nie jest to rewelacyjna cena,ale na pewno lepsza niż royala(20 za 1/2 kg).Wzięlam na spróbowanie i smakuje jej bardziej niż royal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Linksa']Eukanuba zawsze kosztuje(przynajmniej obok mnie) 28zł. Kupuję ją ponieważ mój pies innej nie chce jeść :D
Ostatnio moja koleżanka powiedziała że jest obniżka ceny i że warto kupić. Miałam nadzieje że naprawde obniżyli cenę. Gdy weszłam do sklepu odrazu zobaczyłam napis, że wielka promocja Eukanuby. Nigdzie nie mogłam znaleźć ceny więc zapytałam sprzedawcę ile kosztuje. Okazało sie że Eukanuba nie była tańsza ale droższa :( :( :(
Co prawda podrożała tylko o 2 zł czyli kosztowała 30 zł . Co wy o tym myślicie??[/QUOTE]

Ja kupuję od prawie roku w tym samym sklepie w slepie inernetowym - za Eukanubę dla juniora z jagnięciną wychodzi mi ok. 10 zł za kg, ale biorę worki 15 kg. Mają też mniejsze opakowania - pierwszym razem na spróbowanie wzięłam 3 kg za 65 zł, ale to wychodzi dużo drożej. Przy zakupach za minimum 100 zł za dostawę nic nie płacę.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Edi od miesiąca je Eukanubę Medium Breed.

Jadł wcześniej Brita Premium Adult Medium, Boscha Adult jagnięcina i ryż, Butcher's, ale żadna z tych karm mu za bardzo nie służyła. Po Eukanubie póki co załatwia się normalnie, więc mam nadzieję, ze w końcu trafiliśmy na dobrą karmę dla niego ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...