Jump to content
Dogomania

Eukanuba


Linksa

Kupujesz Eukanube???  

589 members have voted

  1. 1. Kupujesz Eukanube???

    • Tak, cena nie jest mi straszna.
    • Nie, uważam że jest stanowczo za droga!
    • Od czasu do czasu.


Recommended Posts

Eukanuba zawsze kosztuje(przynajmniej obok mnie) 28zł. Kupuję ją ponieważ mój pies innej nie chce jeść :D

Ostatnio moja koleżanka powiedziała że jest obniżka ceny i że warto kupić. Miałam nadzieje że naprawde obniżyli cenę. Gdy weszłam do sklepu odrazu zobaczyłam napis, że wielka promocja Eukanuby. Nigdzie nie mogłam znaleźć ceny więc zapytałam sprzedawcę ile kosztuje. Okazało sie że Eukanuba nie była tańsza ale droższa :( :( :(

Co prawda podrożała tylko o 2 zł czyli kosztowała 30 zł . Co wy o tym myślicie??

Link to comment
Share on other sites

karmię swego psa Eukanubą , nigdy jednak nie kupuję kilograma czy dwóch , zawsze worek 15 kg, wystarczy na 4-5 tygodni , rzeczywiście jest obniżka cen Eukanuby , dotychczas za worek Adult duże rasy z kurczakiem płaciłam 254 zł , teraz 219 zł

Link to comment
Share on other sites

Nie ma odpowiedzi właściwej dla mnie. Co prawda to moja mama kupuje ta karmę i wypowiem się w jej imieniu. Cena faktycznie jest troszke za wysoka ale sunia dobrze toleruje tą karmę a w dodatku stosujemy Eukanubę Veterinary Diet ponieważ musi troszke schudnąć. Efekty są widoczne czego raczej nie było przy poprzednich karmach.

Prówowałyśmy też inną karmę ( nie pamiętam już nazwy) i po niej sunia zaczeła się drapać. Po powrocie do Eukanuby wszystko wróciło do normy.

A więc karma bardzo dobra jak dla mnie niestety cena trochę za wysoka. Ale cóż.

Link to comment
Share on other sites

ja też kupuję , ale niestety cena jest mi straszna. :o

Postanowiłam jednak nie oszczędzać , gdyż coś mi nie wychodziło karmienie gotowanym, a nie chce mieć do siebie żalu, jakby na skutek mojego eksperymentowania miało coś być psiurowi w przyszłości...

Kupuję dla szczeniąt ras dużych i kiedyś kosztowała 319 zł , a teraz zapłaciłam 259, więc obniżka jakaś jest. Starcza na dłuugo - już mam ponad miesiąc jeden worek 15 kg

Link to comment
Share on other sites

ja tez uwazam Eukanube za karme dobra i niestety dosc droga w jednym sklepie widzialam po 30zl/kg, ja zuzywam Eukanuby dpsc malo 3,4 kg/miesiac, a to wszystko dlatego bo moj pies je jeszcze gotowane w sumie 2razy gotowane 2 razy Eukanuba czasami podaje inne karmy i wtedy wychodzi 1,2kg.

Link to comment
Share on other sites

Kupuje E. chociaż cena jest mi straszna, tym bardziej, że moje maleństwo pochałania dwa 15 kilogramowe worki miesięcznie więc...hmmmmm Co do zmian w cenie E. U mnie faktycznie się zmieniło i to na plus. Do tej pory 15 kg worek w Careffourze kosztował 330 złotych. W tej chwili 256 :) :) :) No i z tej okazji musze co zrobić???? No jasne :drinking: :drinking: :drinking:

Link to comment
Share on other sites

Ja tez karmię mojego psiaka Eukanubą (Puppy&junior LargeBreed) i mimo że cena "troszke" mnie przeraża mojemu maluchowi wyrażnie ona słuzy :) kupuję Eukanubę w Careffourze 15kg worek za 256 zł ( staniała z 330zł - hurra ;) )

Oprócz Eukanuby mój psiak namietnie zjada Royal'a, ale to już osobna historia :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie kupuje eukanuby bo ma za dużo białka a mój pies jest na biało uczulony i wygryza sobie sierść. A cena jest stanowczo za wysoka, w Anglii podobno ciężko ją dostać ale koztuje około (w przeliczeniu) 25 czasem 30 zł za paczkę 3 kg dla szczeniąt. Te dane sa od znajomej , której mama zajmuje się sprowadzaniem karmy zza granicy (z hurtowni). To by było na tyle, a moje maluchy na razie też karmię eukanuba ze zwględu na wartosci odżywcze :)

Link to comment
Share on other sites

Conor jest karmiony tylko Eukanuba dla szczeniat duzych ras, gdy do mnie przyjechal dostal nawet 3kg wyprawke :) na poczatku kupowalam ja po 290pln za 15kg (w gazecie wyborczej oglasza sie kilka osob , z dostawa do domu) po listopadowej obnizce cen u Dystrybutora cena spadla do 260pln, (ten sam pan na telefon), ale zupelnie przypadkiem udalo mi sie dogadac z kims kto prowadzi sklep z artkulami dla zwierzat i kupuje Eukanube po cenie hurtowej dla sklepow, place 209pln za 15kg. Mysle ze to dobra cena :) a mojemu mamutkowi bardzo smakuje,zawsze zjada z miski wszystko, do ostatniej granulki.

Link to comment
Share on other sites

To prawda, że Eukanuba nie należy do najtańszych karm jeśli liczyć zakup jednorazowy. Osobiście karmię Eukanubą kupując 15kg worek. Jednak jeśli przeliczyć to na dawkę dzienną to wychodzi około 7 zł/dzień. Pozatym Eukanuby podaje się wagowo niewiele w stosunku do masy ciała co nie jest bez znaczenia jeśli posiada sie dużego psa. Jest to karma pełnowartościowa co też obniża koszt żywienia.

Zawsze warto kupić dobrą karmę, taką która nie zawiera uzależniaczy. Robiąc badania na psich karmach, w niktóchych znalazły się substancje uzależniające. Z przykrością muszę stwierdzić, że tylko w tych produkowanych w Polsce (nazwy wymienić mi nie wolno), pozatym Karmy wysokiej jakości w składzie nie odbiegają od tego co zostało napisane.

Link to comment
Share on other sites

kupujac ostatni worek Eukanuby dostalam firmowa tabele z rozpisanym dawkowaniem i kosztem dziennego utrzymania psa przy karmieniu wylacznie ta karma. Wyniki sa dla mnie zaskakujace!, Eukanuba wcale nie jest droga - powaznie. Przytocze kilka przykladow uwzgledniajac wage psa na poziomie 30kg.:

Puppy &Junior Large Breed - 8,12pln (ta karma jest najdrozsza w grupie Eukanuby)

Adult Large Breed Maitenance - 3,90 pln

Senior Large Breed - 3,98pln

nie wydaje mi sie zeby to byl duzy wydatek jak na jednego pieska, jsli ktos chcialby inne dane to prosze o info.

Link to comment
Share on other sites

Jak Tobi byl szczeniakiem - dostawal Eukanube. Gdy dorastal - zmienilem. A powod: bo zaczalem sprawdzac ceny i sklady karm.

W Stanach Eukanuba kosztuje ok. 24 $. Oczywiscie tam nie ma cla, kosztow transportu itp. Sprawdzilem ceny w Niemczech: ok. 21 euro!

A u nas? ponad 300 zl (caly czas pisze o cenach za worek 15 kg).

Sprawdzilem ceny innych karm z "wyzszej polki" i okazalo sie ze ceny tych karm w stanach sa nizsze tylko o 2-3 $, natomiast w Niemczech o kilka euro. W Polsce ceny te wynosza ok. 60 % ceny Eukanuby - o czym to swiadczy? Ze Polski dystrybutor Eukanuby po prostu zdziera (wszak inni importerzy pozostalych karm maja do czynienia z tymi samymi obciazeniami podatkowymi).

Rozmawialem z moim wetem - ktory byl na spotkaniu z przedstawicielami Hill's (gdy ten "wracal" na nasz rynek) - gdy zapytano czemu Hill's ma tak wysokie ceny odpowiedzieli: "ze dostosowali sie do poziomu cen Eukanuby w Polsce. Gdyz sa marka zblizona do Eukanuby - stad trzymaja rowniez ten sam poziom cenowy". Wowczas szlag mnie trafil - poszperalem, posprawdzalem sklady (nie tylko procentowe) rozpuscilem wici wsrod innych "psiarzy" i zmienilem karme na znacznie tansza, a wydaje mi sie ze jakosciowo rownie dobra.

PS Ceny sa latwe do sprawdzenia - wystarczy zajrzec do sklepow internetowych.

Link to comment
Share on other sites

Jak nastał się w mym domu Maksio, nastała i Eukanuba !!! Większość ludzi twierdzi że to przesada wydawać tyle kasy, tucząc swe nieszczęsne psiaczki syfem marketowym. Ja do tej pory tłumaczyłam to w ten sposób "jeżeli ja pale Marlboro a nie Fajranty, to Maksio będzie jadł Eukanubę !!!".

Niestety teraz staraciłam argument :(

Rzuciłam palenie :lol:

Ale Maksio Eukanuby nie rzuci tak długo, jak mu będzie służyła !!!

A jak będzie ciężko z kasą to Pani zafsze może jeszcze rzucić :drinking: :drinking: :drinking: :wink:

Poza tym kiedyś usłyszałam bardzo mądre zdanie, o którym staram się pamiętać robiąc zakupy "Nie stać mnie na to, żeby tanie rzeczy kupować" - coś w tym jest. :turn-l:

Link to comment
Share on other sites

Gap : nie rzucaj :drinking: :drinking: :drinking: :o :o

co wtedy bedziesz robić ?????? :o

:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

masz racje :o :o :o

przeca najlepiej wychodzi (i wchodzi)mi :drinking: :drinking: :drinking: :wink:

poza tym w czechach można taniej kupić nie tylko eukanube :wink: beerchug.gif :lol:

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak jak czlowiek troche pokombinuje i nie idzie do najdrozeszgo sklepu w miescie albo weta ktory ma nazut jak diabli to mozna Eukanube kupic po atrakcyjniejszych cenach, tylko trezba przestac nazekac i troche sie zakrecic wokol tematu. J tez moge isc do Anna Zoo i zabolic 300 zlotych za worek tylko po co jak mozna taniej

Link to comment
Share on other sites

A ja nie jestem przekonana do Eukanuby. Uwazam, ze jest przereklamowana, po prostu zwyklo sie mowic ze jest najlepsza. Widac ja na wszystkich amerykanskich filmach, no i byla jedna z pierwszych, lepszych karm sprowadzonych do Polski. Mimo to nie sa to dla mnie argumenty by ja kupowac. Troszke przesiedzialam nad analizowaniem dostepnych karm na rynku polskim. Ja wybralam Royal Canin i jestem bardzo zadowolona. A co do ceny to mysle ze lepiej wydawac pieniadze na karme niz na weterynarza...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze jedno

Ktoś powiedział, że polscy importerzy zdzierają.

Nie podoba ci sie cena to nie kupuj, mamy upragniony kapitalizm i wolny rynek. Za drogo ?? to pchaj w psa kartofle i kasze bedzie taniej zapewniam.

Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

Drogi TsA

Chyba nie doczytales mojego tekstu - napisalem ze importer Eukanuby zdziera, bo roznice cen innych karm w stosunku do E. na zachodzie i w Stanach nie sa tak duze jak w Polsce. Wiec niewiele to ma wspolnego z IMHO roznica w jakosci, a jedynie polityka cenowa importera. I nie ma to nic wspolnego z ... moim zamiarem opychania psa ziemniakami. Kupuje po prostu inna karme tez zaliczajaca sie do karm z tzw. "wyzszej polki".

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie zostanie to uznane za reklame (zreszta skoro otwarcie pisze sie o Eukanubie to czemu nie o innych karmach).

Ja kupuje Bento-Kronen PREMIUM (to slowo premium jest b. wazne bo swiadczy do uzyciu bialka zwierzecego a nie roslinnego, np. soi).

Do tej karmy przekonaly mnie nastepujace rzeczy:

1. opinie hodowcow (zebrane za posrednictwem list dyskusyjnych)

2. bardzo dobrze opracowana, szczegolowa informacja reklamowa. Ujelo mnie ze nie tylko podaja sklad procentowy (tak zreszta robi wiekszosc producentow) ale rowniez informacje dot. surowcow wraz z podaniem dlaczego akurat takie surowce a nie inne.

Nie jestem w stanie rozstrzygnac, czy system ochrony stawow zastosowany przez Bento jest skuteczniejszy niz E. (mam psa zaliczajacego sie do ras duzych).

Dodam jeszcze ze informacja Bento-Kronen jak dla mnie wygladala bardziej wyczerpujaco niz np. dane przygotowane przez Hill'sa czy Eukanube.

Nie przecze - gdy zwrocilem sie z dodatkowymi pytaniami do E. (chodzilo o wapno) - uzyskalem stosowne materialy z opracowan naukowych. Jednak byly to pytania "poza konkursem".

Zaleta bento jest rowniez to ze przygotowuja szeroka game roznych karm dla roznych psow (nawet mleka dla szczeniat ktore z jakis powodow nie sa karmione przez matki). Dla porzadku dodam ze oczywiscie taka oferte ma rowniez E.

W koncu moj wybor padl wlasnie na bento-kronen, ale nie przekreslalbym rozniez innych markowych karm (Royal Canin, Purine Pro Plan itp.)

Link to comment
Share on other sites

U mnie faktycznie się zmieniło i to na plus. Do tej pory 15 kg worek w Careffourze kosztował 330 złotych.

:PROXY5: to Eykanubę można w Carrefourze zakupić????? serioooo??

a tak ogónie to ostatnio to zakupiłam kg Eukanuby za 27 zł (tak , tak chciałam ta kasetę mieć:))) - w Steen $Storm Targówek, ale w sklepie zoo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

czesc wszystkim!
od kilu tyg mam psiaka: wyzelka niemieckiego i od tego czasu interesuje sie wszytkim co dotyczy zdrowia mojego malenstwa.
w hdowli jadl gotowanie i sucha karme ( jaka nie pamietam, mea culpa)
ja zakupilam mu worek friskies dla szczeniakow ( w koncu to purina) ale teraz juz sama nie wiem, naczytalam sie o roznych karmach i panikuje
opowiem od poczatku: weterynarz powiedzila, ze najlepiej od poczatku przyzwyczajac pieska do zroznicowanego pozywienia: tzn sucha karma czasem gotowane, czasem puszki, wetdy nie bedzie problemow przy czstych wyjazdach: mieszkam we Francji, piesek co 2 weekendy jezdzi na wies zeby sie uczyc polowac, poza tym czekaja nas tez podroze do pl.
na friskies plus domowe jedzonako ( znalazlam miesny ktory daje okrawki za darmo- piesek to uwielbia) plus czasem karma na bazie makaronu do zamocznie z woda ikuleczkami miesnymi i piesek zdrowo rosl: jest wiekszy i bardziej blyszczcy od swojego rodzenstwa- weryfikacja nastapila w zeszlym tyg;)
dostawal tez ciasteczka dla szczeniat eukanuby
po przeczytaniu dogomanii kupilma mu worek eukanuby: 3 kg dla ras olbrzymich, piesek wcial dzis sniadanko az milo.
problem jest z cena: worek 3 k kosztuje 16 euro!!! 15 kg - 56 euro! musze jeszcze przeliczyc na racje dzienna ale to i tak drogo! i to w sklepie najtanszym w okolicy ( 10 worek jest gratis)
teraz juz sama nie wiem:
karmic pssa jak dotad tzn naprzemiennie roznym zarelkiem czy przejsc na eukanube bo najbardziej zbilansowana, mimo wys ceny!???

Link to comment
Share on other sites

uważam,ze E.jest przereklamowana i zdecydowanie za droga,a do tego ma za dużo białka w swoim składzie ( mam labradora ,wiec musze pilnować jego " tycie " ) ;):P nie żadko pieski ( w okresie wzrostu ) wyglądają jak kule po E.,co potem odbija sie na ich zdrowiu..karmie psiaka nową karmą na rynku,cena O.K. a skład rewelacja..moj lab jest zgrabny ;) taki jaki powinien być ,a nie zatłuszczony ( oczywiście powtarzam,ze nie wszystkie pieski reagują tak na duża zawartość białka w karmie ) ..

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to eukanuba wcale nie jest taka dobra mimo wysokiej ceny. Mimo tego, że karmy są zbilansowane nie wiadomo co tak naprawdę zawierają??? Sama mam mętlik w głowie odnośnie karm. Jeśli możesz pozwolić sobie na droższą karmę to napewno lepszy będzie royal lub nutro choice, z tańzych proplan.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...