Jump to content
Dogomania

Karma Chicken Soup


tobb

Recommended Posts

Ostatnio pojawiła się w Polsce karma Chicken Soup. Czy ktoś z Was podawał tę karmę swojemu psu? Co o niej sądzicie?

Skład karmy w wersji Adult Formula:
Kurczak, indyk, mączka z mięsa kurczaka, kasza perłowa, ryż biały, płatki owsiane, pełny niełuskany ryż brązowy, proso, tłuszcz z kurczaka (konserwowany witaminą E), słodkie ziemniaki (bez części zielonych), kaczka, łosoś, jaja proszkowane bez skorupki, siemię lniane, naturalny smak i zapach z kurczaka, mączka z mięsa ryb, algi, marchew, fasolka, jabłka (bez gniazd nasiennych), pomidory, borówka amerykańska, szpinak, odtłuszczone mleko w proszku, sproszkowana żurawina, ekstrakt z rozmarynu, nać pietruszki, Enterococcus faecieum, Lactobacillus casei, Lactobacillus acidophilus, Saccharomyces cerevesiae fermentation solubles, dried Aspergillus oryzae fermentation extract, suszony korzeń cykorii, wyciąg z juki Schidigera, tiamina, biotyna, ryboflawina, kwas foliowy, wszystkie minerały i witaminy zalecane przez AAFCO w żywieniu psów

Analiza:
białko 24,0% minimum
tłuszcz 14,0% minimum
błonnik 3,0% maksimum
wilgotność 10,0% maksimum
sód 0,3% maksimum
witamina E 300 IU/kg minimum
selen 0,4 mg/kg minimum
Omega - 6 2,2% minimum
Omega - 3 0,4% minimum

Z góry dziękuję za Wasze opinie :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Znalazłam, ale bez sensu ten sklep:roll:
Złożyłam zamówienie, bo moim niuńkom pewnie by smakowala taka inna przekąska i dostałam takiego maila:lol:
Pani Anno,

Dziękujemy za złożenie zamówienia.
Cieszymy się bardzo, że dołączyła Pan do grona naszych klientów.Zamówienie zostanie zealizowane tak szybko jak tylko jest to możliwe (zgodnie z regulaminem sklepu e-karma.pl).

Zamówiła Pan następujące karmy:
Puppy Formula (2 x 8,16 kg) - 147zł x 1

Sposób realizacji: Przesyłka kurierska za pobraniem (8.00zł)
Całkowity koszt zamówienia: 155 zł

Serdecznie dziekujemy za skorzystanie z naszej oferty i zapraszamy ponownie.
Ekarma.pl.

UWAGA: Niniejszy e-mail został wygenerowany automatycznie.
Jeżeli masz jakikolwiek problem, sugestię, uwagę, lub
z jakichkolwiek innych powodów chcesz się z nami skontaktować
możesz do nas wysłać maila na adres: [email][email protected][/email] lub zadzwonić 022 498 18 50.


*** UWAGA !!! ***

Trwa obecnie próbne uruchomienie sklepu. Towar jest dostępny jedynie w celach testowych.
Złożone zamówienia NIE BĘDĄ REALIZOWANE.

Otwarcie sklepu nastąpi w drugiej połowie września 2006. Do tego momentu zapraszamy do przesyłania uwag na temat funkcjonowania sklepu. Zachęcamy do zapoznania się z poradami weterynaryjnymi i innymi materiałami poświęconymi zdrowemu żywieniu psów i kotów.

Ekipa e-karma.pl

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj otwarłam worek, hmmm....kolorem przypomina papier toaletowy sprzed lat, wydaje się dość sucha, ale paskudy wcinają ją aż się uszy trzęsą. Koopska były dzis dość duże, no ale to może być wina zmiany i sporej ilości wody ze stawu wypitej wczoraj:razz:
W każdym razie skończyć muszą, bo na inne żarełko kaski na razie brak:eviltong:
A może pozory mylą:cool1:

Link to comment
Share on other sites

No taka właśnie jasna, nieco szarawa, przynajmniej przy innych karmach brązowych lub żółtawych:lol: Granulki nie za duże, takie hmm...kołeczki:roll:
Lupek i tak zjada wszystko tylko mało co mu tak naprawdę służy, Aburcia właściwie przyswaja wszystko, ale bywa czasem troszkę bardziej wybredna a na to cudactwo się rzuca i miche wylizuje:crazyeye:
Aha, Large Breed

Link to comment
Share on other sites

Ten kolor karmy to jak myślę może być spowodowany tym, że karma nie zawiera kukurydzy w związku z czym jest bardziej szara a może mniej zółta niż inne karmy ...

Dziwi mnie to, że zarówno na stronie producenta jak i dystrybutora w Polsce nie ma podanych ilości witamin A i D ... zawartych w tych karmach (zarówno Diamond jak i Chicken Soup) ...

Czy może info dotyczące ilości wit. A i D jest na opakowaniu karmy ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka']
Dziwi mnie to, że zarówno na stronie producenta jak i dystrybutora w Polsce nie ma podanych ilości witamin A i D ... zawartych w tych karmach (zarówno Diamond jak i Chicken Soup) ... [/quote]
Analiza szczegółowa karm Diamond Naturals oraz Chicken Soup będzie dostępna na nowych stronach sklepu e-karma.pl. Mogę podać ilości wit. A i D oraz innych składników. Proszę napisać skład której karmy Panią interesuje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Birmanka']a jak wielkośc granulek ??
i która to jest wersja, bo mogą mieć różne wielkości granulek :)[/quote]
ja mam [B]Diamond Naturals Beef & Rice[/B] [B]Formula for Adult Dog [/B]- granulki są malutkie - takie płaskie talarki, o średnicy około 12mm. Kumpela ma [B]Diamond Naturals[/B] [B]Large Breed [/B][B]Puppy Lamb & Rice Forumula [/B]i co dziwne, granulki są [B]jeszcze mniejsze[/B] :crazyeye: Ale poza tym jedynym mankamentem, nie narzekam na tą karmę :D Na pewno wypróbuje jeszcze wersję Lamb & Rice dla dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ANIMAL SERVICE']Analiza szczegółowa karm Diamond Naturals oraz Chicken Soup będzie dostępna na nowych stronach sklepu e-karma.pl. Mogę podać ilości wit. A i D oraz innych składników. Proszę napisać skład której karmy Panią interesuje?[/quote]


Najbardziej ze względów "osobistych" interesują mnie karmy Diamond Senior 8+ i Chicken Soup Senior. Własnie zawartość witamin A i D. Moja 10 letnia seniorka będzie zainteresowana :lol:

Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa: jaka jest różnica między Nutrą Nuggets a Diamond'em a Nutrą Gold (kiedyś - obecnie to chyba Nutra Gold Holistic) a Chicken Soup ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aten@']Na pewno wypróbuje jeszcze wersję Lamb & Rice dla dorosłych.[/quote]

No właśnie ja też jestem na etapie "decydowania się" na tę czy inną karmę dla staruszki, a ponieważ kiedyś chętnie jadła inne karmy koncernu Diamond Pet Foods to mam ochotę skusić się również na Diamond i Chicken Soup ...

Link to comment
Share on other sites

Witam Panią:lol:
Poastaramy sie jak najszybciej wprowadzić interesujace dane do informacji.
Zawartośc witamin w tych karmach ( Diamond i Chicken Soup)jest taka sama i wynosi:
witamina A - 20.000 jednostek/kg
witamina D - 1.000 jednostek /kg.
W sprawie innych pytań postaramy sie dać wyczerpująca odpowiedź w dniu jutrzejszym.
Pozdrawiam
Sławomir Samkowski

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...