Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
CassieLS

Import z USA

Recommended Posts

Witam serdecznie ! :) Zacznę moze od początku. Swoją przygodę z hodowlą i wystawami dopiero zaczynam, aktualnie posiadam młodą sunie shih-tzu ( Euforia La Solier ) którą po raz pierwszy planuje wystawić w czerwcu na wystawie międzynarodowej w Szczecinie:cool1:. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w przyszłym roku planujemy krycie:multi:. Ale wracając do tematu... Od dłuższego czasu interesuje się thajami, wiem że rasa ta w Polsce jest jeszcze mało popularna i piesków jest niewiele. Dlatego zastanawiam się nad sprowadzeniem pieska z USA. Mój chłopak jedzie tam w te wakacje wiec mam ogromną okazje bo nie wiadomo kiedy pojedzie do Stanów ponownie, a chciałabym żeby w czasie podróży piesek nie był sam... Chciałabym aby ktoś bardziej doświadczony w tej rasie doradził mi hodowle i czy wogóle jest sens importowania thaja z tak daleka? Jak myślicie? I jak krok po kroku wygląda import psa z USA ?

BLIŻEJ ZNAJDZIESZ LEPSZE I BEDZIESZ MOGŁA SOBIE WYBRAC , POZNAC DOKŁADNIEJ I ZAOSZCZĘDZISZ MU STESU ZWIĄZANEGO Z LOTEM .
Są w Europie dobre hodowle tajów.W USA taje nie są uznane jako stabilna rasa , AKC nie przyjmuje ich na wystawy , więc najprawdopodobniej moze być kłopot z nostryfikacja dokumentów, a domyslam sie ,że zamierzasz go w przyszłosci wystawiać.W Stanach istnieje jedynie klub milosników taja.
Nawet w Polsce będą w tym roku mioty.Planuje ja i Aneta z Lasów Preczowskich.

Tak tak, rozmawiałam z Panią Olgą Surmą i juz wiem jak sytuacja wygląda ;) Ogólnie przemyślałam to po raz tysięczny i doszłam do wniosku, że nie bede spieszyć się z zakupem thaja i nabęde go może za pare lat :)