Jump to content
Dogomania

SCHRONISKA w Polsce


JoannaP

Recommended Posts

[quote name='halcia']W Rzeszowie,a do schr. w Orzech.mamy ok.75km i nie zawsze jestesmy w stanie sie zorganizowac na wyjazd.Jest nas 4 i jedna w Przemyslu.Chcemy poznac osoby z Przemysla chetne do pomocy,z pomyslami jak poprawic organizacje schr.zwiekszyc ilosc adopcji i miec oko gdyby dzialo sie zle.Na dzien obecny nawet miec pewnosc ze Dobrusi /straszliwie wychudzona dober./ktos regularnie podsypuje sucha karme ktora jest/byla?/w schr.[/QUOTE]

A czy w Rzeszowie nie ma schroniska?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Schronisko w Tychach woj. śląskie mieści się już gdzie indziej.
Aktualny adres to:
[COLOR=green]Miejskie schronisko w Tychach [/COLOR]
[COLOR=green]ul. Przejazdowa 101 [/COLOR]
[COLOR=green]43-100 Tychy [/COLOR]
[COLOR=green]0 605 897 607 czynny całą dobę, 032 323 93 98 [/COLOR]

[COLOR=green]Schronisko jest czynne dla odwiedzających: [/COLOR]
[COLOR=green]• w dni powszednie od 10.00 do 17.00 [/COLOR]
[COLOR=green]• w soboty, niedziele i święta od 12.00 do 16.00 [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']A ja jakiś czas temu prosiłam o zmianę adresu bielsko-bialskiego schroniska(woj.śląskie), ponieważ schronisko mieści się teraz na [B]ul.Reksia 48[/B].
Powstawała również strona internetowa - [URL]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/[/URL][/quote]

Boszszsze to wasze schronisko! Dzięki niemu narodził się pomysł budowy nowego schroniska u nas w powiecie cieszyńskim. Na razie pomysł, ale... zaczynamy walczyć ostro:lol: Macie tam wybiegi? Bo tego nie wiem właśnie:shake: A propos nicku - mam do pilnej adopcji pinczerkę średnią rodowodową rudą, nie znasz kogoś odpowiedniego? Sorry za off:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aleksandra_B']Czy ktoś wie coś o schronisku w Siedlcach? Nie mogę znaleźć strony....[/quote]

olenko napisz do Wandzi szostek...jest na miejscu

zaginal nawet wychowywany przez nia prze rok synek Mysi wiec jest w ntemacie z pewnoscia
cos nawet w watku List do Cioteczek ostrowskich ostatnio wspominala, lecz ja jestem tylko moment i wypadam, wiec najlepiej bezposrednio do wandy - jerst jeszcze bywajac w niektorych watkach Tomek / czyli gallegro tez z siedlec

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JoannaP'][FONT=Arial Narrow][B][FONT=Arial Narrow]Sochaczew[/FONT][FONT=Arial Narrow],[/FONT][/B]
[FONT=Arial Narrow]Kożuszki Parcele 93[/FONT]
[FONT=Arial Narrow]0-692 005 758 [/FONT]
[B][FONT=Arial Narrow][URL="http://www.schronisko.sochaczew.prv.pl/"][COLOR=windowtext]www[/COLOR][/URL][/FONT][/B]

[/FONT][/quote]
ten telefon jest nieaktualny
obecny - 668 432 419

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dea']Boszszsze to wasze schronisko! Dzięki niemu narodził się pomysł budowy nowego schroniska u nas w powiecie cieszyńskim. Na razie pomysł, ale... zaczynamy walczyć ostro:lol: Macie tam wybiegi? Bo tego nie wiem właśnie:shake: A propos nicku - mam do pilnej adopcji pinczerkę średnią rodowodową rudą, nie znasz kogoś odpowiedniego? Sorry za off:oops:[/quote]

Tak samo powstał pomysł zbudowania nowego schroniska w Żywcu :) Tylko ostrzegam, że my czekaliśmy parę lat, były petycje, artykuły w gazetach, złudne obiecywanki ze strony władz miasta... :shake: Ale nie poddawajcie się, i Ustroń dostanie piękne schronisko! :)

Co do wybiegów to na stronie www, na tych zdjęciach, które się przemieniają widać, że są budynki, w których mieszczą się boksy psów i te boksy mają wyjście na wybiegi (ogrodzone siatką i z czerwonym dachem). Nie są to wprawdzie duże wybiegi, jednak spełniają doskonale swoją rolę i psom nie jest ciasno. Zresztą boksów jest tyle, że w każdym jest max. 3 psy więc miejsca w bród. Te psy, które nie mają wybiegów(bo jest chyba z 6takich boksów) są przez nas, wolontariuszy wyprowadzane na spacery.

Co do adopcji średniaka - czy sunia ma jakiś wątek na Dogo? Mogłabym się popytać i w razie czego dam Ci znać. Wysłałam Ci też PW z dwoma forami tej rasy - tam też możesz suczkę ogłosić.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Prosze o dopisanie strony www schroniska w Miedarach - woj śląskie
[B][COLOR=Magenta]http://schronisko-miedary.prv.pl/[/COLOR][/B]

i wersja bez reklam:
[B][COLOR=Magenta]http://schron-miedary.ovh.org/

[url]http://schronisko-miedary.dog.pl/[/url]
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ponad rok temu Majaa pisała:
[quote] Proszę zdejmijcie z tej listy schron w Starachowicach Nie dość że od dawna nie istnieje, to jeszcze osoba go (choć prawnie schronem być nie mógł) prowadząca, nie była delikatnie mówiąc, odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku - psy były w schronie rozmnażane i często masowo zagryzane - tam nie było ani jednego boksu!!!!!!!
[/quote]
Schronisko wciąż widnieje w pierwszym poście, mam wrażenie że założyciel wątku zniknął stąd w okolicach września 2006

Link to comment
Share on other sites

to fakt, w Owczarkach koło Grudziądza schroniska nie ma już od dawna. Jedynie Węgrowo jakoś funkcjonuje, ale czy można to nazwać schroniskiem...?
Sytuacja sprzed około czterech tygodni:
Znajomi z grudziadza mieli psa, którego przygarneli z ulicy jakieś 8-10 lat temu (dokładnie nie pamiętam), kundel, czarny, mieszaka ratlerka z czyms troche wiekszym i masywniejszym. Uroczo brzydki bo zęby dolnej szczęki wystawały mu na zewnatrz i nachodziły na górną wargę :) psiak nieszkodliwy, biegał po osiedlu domków jednorodzinnych kiedy i ile chciał, z resztą wszyscy w okolicy go znali a na zawołanie grzecznie wracał do domu. No i własnie około czterech tygodni temu nie wrócił... nie było go 3 godziny, szukanie nie przyniosło skutku. Ktoś z okolicy widział samochód ze schroniska zbierający bezdomne psy i zasugerował sprawdzić w Węgrowie. Właściciele pojechali tam od razu, okazało się, że ich pies trafił do schroniska kilka godzin temu i co? jedyne co się dowiedzieli to że schronisko nie mogło ustalić kto jest właścicielem i pies został uśpiony!!!!! szok!!! przecież to było tego samego dnia! kilka godzin po przywiezieniu psa do schroniska! malo tego pies miał obrożę z numerkiem, więc właściciela znaleźli by bez problemu jakby tylko chcieli. Może i pies był stary i brzydki, ale zdrowy, zadbany i w pełni sił.
Wiem, że historia absurdalna, sama bym chyba nie uwierzyła, gdyby nie to, że dotyczy ona ludzi, których osobiście znam od jakichś 16tu lat i odkąd pamiętam przygarniali wszystko co znaleźli na ulicy i co im podrzucono pod drzwi. Przez ich dom przewinęło się tyle psów i kotów, że już nie jestem w stanie policzyć i nigdy nie patrzeli na to czy zwierzak zdrowy czy chory tylko brali do domu. A i z Węgrowa kilka psów wyciągnęli.
Brak słów... no ale to miejsce jednak nosi nazwę schroniska dla zwierząt :( ciekawa jestem tylko ile było tam podobnych sytuacji, bo za pewne ta nie jest jedyna :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Czy ktoś zna schronisko koło Ostrołęki, w Kruszewie?[/quote]
Moja znajoma tam była (jakoś w sierpniu tego roku). Chciała zostać wolontariuszką ale jej podziękowali twierdząc, że nie mogą mieć wolontariuszy, bo to prywatny schron.

Link to comment
Share on other sites

To schronisko prowadzi zakład gospodarki komunalnej i chyba jest finansowane z budżetu miasta. Ma umowę z wieloma gminami więc na pewno maja masę psów - ciekawe tylko w jakich warunkach...
Nie mam odwagi sama tam sie wybrać, bo po prostu sie boję :shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...