Jump to content
Dogomania

SCHRONISKO W BIELSKU - BIAŁEJ ruszył wolontariat, potrzebna pomoc!


Vilena

Recommended Posts

[CENTER][FONT=Verdana][SIZE=5][COLOR=navy][B]W Miejskim Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt
w Bielsku - Białej cała masa czworonogów czeka na nowy dom!!!
Pomóż!!![/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]


[U][I][B][URL="http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zwierzeta.php"][IMG]http://img59.imageshack.us/img59/2623/30353784.jpg[/IMG][/URL][/B][/I][/U]

[SIZE=4]KONTAKT:
tel: 33 814 18 18
ul. Reksia 48
43 - 300 Bielsko - Biała
godz.otwarcia:
pon.-pt.: 9:00 - 16:00
sob.: 9:00 - 1[SIZE=4]4[/SIZE]:00[/SIZE]


[B] [SIZE=5][COLOR=darkorchid]"Ratując jednego psa, nie zmienimy świata...
ale świat zmieni się dla tego jednego psa"[/COLOR][/SIZE][/B][COLOR=plum]


[/COLOR][B]Możesz wpłacić 1 % na zwierzęta w Miejskim Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej.
Wystarczy,że w deklaracji PIT wpiszesz:[/B]

[B]Nazwa OPP[/B]: Fundacja Ekologiczna Arka
[B]Numer KRS[/B] : 0000226058
[B]Koniecznie z dopiskiem[/B]: Na Zwierzęta w Schronisku w Bielsku-Białej.


[quote name='pinczerka_i_Gizmo']
[CENTER][COLOR=#006400][B][U]UWAGA, UWAGA!!!
[/U]
Apel do wszystkich Dogomaniaków z Bielska i okolic !!![/B]
Wczoraj wybrałyśmy się razem z [/COLOR]Lili8522[COLOR=#006400] do bielskiego schroniska w celu zasięgnięcia informacji na temat tamtejszego wolontariatu oraz ogólnych potrzeb schroniskowych.
[B]W związku z tym mamy ogrooooomną prośbę do wszystkich, którzy szukają genialnego zajęcia na sobotni poranek i chcą przyczynić się do poprawienia losu naszych braci mniejszych.[/B]
Schronisko w obecnej chwili potrzebuje każdej pomocy, a najbardziej potrzebują jej... psy, które z powodu przepełnienia schroniska są upychane nawet po [/COLOR][U][COLOR=#ff0000][B]7 !!![/B][/COLOR][/U][COLOR=#006400] w boksach, gdzie w normalnych warunkach powinny znajdować się max.3 psy.
Nie ma żadnych zakazów, żadnego patrzenia się na ręce, czy wodzenia za nos. [B]Wchodząc do schroniska mamy PEŁNĄ DOWOLNOŚĆ, mamy dostęp do każdego zakamarka oraz wstęp do każdego boksu.[/B]
W dniu wczorajszym zdołałyśmy z [/COLOR]Lili8522[COLOR=#006400] wyprowadzić zaledwie 8 psów! Wynikało to z tego, że mogłyśmy brać psy wyłącznie z "luźniejszych" boksów, gdzie było ich maksymalnie 4, ponieważ w innym wypadku pozostałe psy rzucają się na szczęśliwców-spacerowiczów, gdy tylko wrócą z tych kilkunastu minut radości, jakie daje im spacer z człowiekiem.
[B]Podsumowując szukamy rąk do pomocy przede wszystkim przy spacerach z psami, bo to daje im najwięcej radości.[/B] Potrzebne są też szelki, bo schronisko posiada ich niewiele, koce, które brudzą się z prędkością światła no i mnóstwa czułości!
Jako przedstawiciele bielskiej Fundacji Zmieńmy Los mamy możliwość fotografowania psiaków oraz ogłaszania ich regularnie na FB oraz fundacyjnej stronie www.
Jednak we dwie nie damy rady :-(
[B]Dlatego apelujemy do kogokolwiek - bez względu na wiek, płeć... o Waszą pomoc! [/B]
Z naszej strony obiecujemy, że to my będziemy taplać się w psich kupach oraz wchodzić na własną odpowiedzialność do boksów w celu przygotowania psiaków do spaceru ;-) [B]potrzebujemy więc przede wszystkim kogoś, kto przez tą chwilę będzie dla psiaków na wyłączność! Wyściska je podczas spaceru ze wszystkich stron, pozwoli na zabawę, chwilę beztroski, zasieje w ich smutnych sercach chociaż odrobinkę nadziei...[/B]
[B]Im będzie nas więcej, tym większa część z nich zostanie dostrzeżona![/B]

Zainteresowanych prosimy o bezpośredni kontakt do mnie, bądź do [/COLOR]Lili8522[COLOR=#006400]. Dodam może jeszcze, że jesteśmy pełnoletnie, więc osoby, które nie ukończyły jeszcze 18tego roku życia weźmiemy pod swoją opiekę.
Schronisko otwarte jest w każdą niedzielę od 9:00 do 14:00 i w tych godzinach odbywają się spacery.

Mam nadzieję do zobaczenia! :smile:[/COLOR]
[/CENTER]
[/QUOTE]
[/CENTER]

Edited by Vilena
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 500
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gu-Gu']Może pomogłyby zdjęcia poszczególnych psiaków. Takie ogólne wpisy przy ogromnej ilości potrzebujących niewiele pomogą.[/QUOTE]
Wystarczy, że klikniesz w baner, a przeglądarka przekieruje Cię do zdjęć poszczególnych psiaków.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Lord to pies w typie cavaliera, nie beagla (nr [B]40/199[/B])[B]. [/B]
Czy jest szansa uzyskać więcej info na jego temat?

Chodzi mi o tego psa:
[IMG]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zdj_zwierzeta/small/631.103_0716.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

czekamy nadal na wolontariuszy z tego schroniska - by można się było coś dowiedzieć

poprosiłam na tym wątku [url]http://www.dogomania.pl/threads/205315-FZL-Bielsko-Bia%C5%82a-w%C4%85tek-zbiorczy-prosimy-o-wsparcie-!/page7[/url]
aby się zgłosili tutaj:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Figanna']czekamy nadal na wolontariuszy z tego schroniska - by można się było coś dowiedzieć

poprosiłam na tym wątku [URL="http://www.dogomania.pl/threads/205315-FZL-Bielsko-Bia%C5%82a-w%C4%85tek-zbiorczy-prosimy-o-wsparcie-%21/page7"]http://www.dogomania.pl/threads/205315-FZL-Bielsko-Bia%C5%82a-w%C4%85tek-zbiorczy-prosimy-o-wsparcie-!/page7[/URL]
aby się zgłosili tutaj:)[/QUOTE]

A wśród dogomaniaków są wolontariusze z tego schroniska?
Wiem,ze w tym schronisku jest ogromna ilość psów i to bardzo potrzebujących pomocy i ogłaszania, ale nie bardzo wiem jak wygląda sytuacja z wolontariatem i dogomanią.
Niestety mam podstawy przypuszczać,że jeśli nawet wolontariat działa, to nie bardzo jest, tu na dogomanii... przynajmniej do tej pory był.

Myślę,że bardziej zasadne jest szukanie kogoś kto zechciałby wejść do schroniska w Bielsku i na bieżąco monitorować psiaki potrzebujące adopcji.
Potrzeba taka jest bezwzględnie.

Link to comment
Share on other sites

no tak zgadzam się. Ale jeżeli są wolontariusze to Oni najlepiej by wiedzieli co i jak - i podczas swojego wolontariatu mogliby zadziałać bezpośrednio u źródła. nie wiem jaka będzie reakcja na obce osoby.. jestem w Bielsku z doskoku i dopiero w lipcu będę mogła do schroniska pojechać i porobić zdjęcia. zacząć by chyba należało najpierw od tych najstarszych i najdłużej tam siedzących? tak myślę. Ja mam cały czas nadzieję że ktoś tu trafi, ktoś związany ze schroniskiem, pracą w nim, wolontariatem..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ty$ka']Lord to pies w typie cavaliera, nie beagla (nr [B]40/199[/B])[B]. [/B]
Czy jest szansa uzyskać więcej info na jego temat?

Chodzi mi o tego psa:
[IMG]http://www.schronisko.bielsko.biala.pl/zdj_zwierzeta/small/631.103_0716.JPG[/IMG][/QUOTE]

Nie kojarze cavaliera . Może jest nowy albo już go nie ma. Sprawdzimy w czwartek jak będziemy brać psy do fryzjera.
Na pewno był rudy spanielek ostatnio na kwarantannie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...