Jump to content
Dogomania

Negatywy pozytywu, pozytywy tradycji czyli „Mam psa, chciałbym go szkolić, co wybrać?


Ifat

Recommended Posts

[quote name='Pies Pustyni']a potem moj komentarz odnosnie filmikow, pytania o konkretne "sceny" i twoje "rzeczowe" odpowiedzi.[/QUOTE]
Az se je obejrzałam. Pamietasz te pierwsze sekundy z Korkiem?
Co Milan mówił? Pies przed przewodnikiem, napieta smycz to daje moc i wzmaga agresję. Widac ze brak podstaw behawioralnych, bo trzeba było kilku prób az P. Jacek stwierdził ze to co wymyslił sie nie sprawdziło. No i dlatego Milan jest fachowcem w tym co robi, a inni próbuja nieudolnie nasladowac Victorię i tez im nie wychodzi. Pan Jacek poprostu wypróbował metode Victori, tylko źle podpatrzył bo jej sie w końcu udało a jemu nie.
No ale z teoria dominacji to znowu sie zaplatał i dalej nie wiem czy jest czy nie. Było bardzo filozoficzne podejscie.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, nie chce byc zlosliwa, ale zlej baletnicy przeszkadza...
Szczerze mowia, nie rozumiem w czym jedno forum ma byc gorsze od innego (no moze poza teryterialnoscia i poczuciem bezpieczenstwa 'u siebie')?
I jakby tu delikatnie napisac, na Dogo mozna co najwyzej przeedytowac, usunac tylko swoje posty?

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='LALUNA']Az se je obejrzałam. Pamietasz te pierwsze sekundy z Korkiem?
Co Milan mówił? Pies przed przewodnikiem, napieta smycz to daje moc i wzmaga agresję. Widac ze brak podstaw behawioralnych, bo trzeba było kilku prób az P. Jacek stwierdził ze to co wymyslił sie nie sprawdziło. No i dlatego Milan jest fachowcem w tym co robi, a inni próbuja nieudolnie nasladowac Victorię i tez im nie wychodzi. Pan Jacek poprostu wypróbował metode Victori, tylko źle podpatrzył bo jej sie w końcu udało a jemu nie.
No ale z teoria dominacji to znowu sie zaplatał i dalej nie wiem czy jest czy nie. Było bardzo filozoficzne podejscie.[/QUOTE]
O jakich podstawach behawioralnych pani mówi? Jeśli o takich o jakich pisze pani w wątku Cezara Millana to znowu nie mamy o czym gadać. Victoria akurat stosuje podobne metody jak i ja, ponieważ reprezentujemy podobną szkołę. COAPE opiera się na tych samych założeniach teorii uczenia się na których bazuje Victoria. Chyba oglądaliśmy inny film bo w tym, który pokazałem - właśnie się UDAJE. Oczywiście ma pani skrzywiony obraz przez okulary zawiści i złości. Proszę je zdjąć i popatrzeć jeszcze raz.

Link to comment
Share on other sites

Jacol123 mam wrażenie, że sam sobie strzeliłeś w kolano. Podzieliłeś na siłę i to dość kategorycznie (m.in. w swoich "prezentacjach") metody tworząc z tego niemal religię przy tym nie mając o tym tak naprawdę większego pojęcia. Oczywiście nie chodzi tu tylko o Ciebie ale jesteś tego dobrym przykładem. Ja rozumiem, że to był kuszący chwyt marketingowy (MY dobrzy pozytywiści - TAMCI źli tradycjonaliści) w sytuacji małego doświadczenia i znikomej wiedzy (taki [B]"nowy produkt na rynku"[/B]) ale nie dziw się, że niesie to za sobą odpowiednie konsekwencje czego echem jest między innymi ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='molos']Jacol123 mam wrażenie, że sam sobie strzeliłeś w kolano. Podzieliłeś na siłę i to dość kategorycznie (m.in. w swoich "prezentacjach") metody tworząc z tego niemal religię przy tym nie mając o tym tak naprawdę większego pojęcia. Oczywiście nie chodzi tu tylko o Ciebie ale jesteś tego dobrym przykładem. Ja rozumiem, że to był kuszący chwyt marketingowy (MY dobrzy pozytywiści - TAMCI źli tradycjonaliści) w sytuacji małego doświadczenia i znikomej wiedzy (taki [B]"nowy produkt na rynku"[/B]) ale nie dziw się, że niesie to za sobą odpowiednie konsekwencje czego echem jest między innymi ten temat.[/QUOTE]
Drogi panie, zbytnio pan upraszcza. Ale jak rozumiem - nie ma pan władz umysłowych, żeby zrozumieć nieco bardziej złożone aspekty całego zagadnienia. Jestem ostatnim, który by chciał tworzyć religię z jakichkolwiek metod. Jak już wielokrotnie wspominałem - mam przyjaciół wśród "tradycjonalistów",z którymi się lubimy i szanujemy a nawet odsyłamy nawzajem do siebie ludzi, którzy potrzebują pomocy. Jeśli więc wysnuł pan błędne wnioski - to proszę jeszcze raz przeczytać, obejrzeć i wyciągnąć poprawne. W Wesołej Łapce zawsze dbamy o dobro psów i ludzi. Oczywiście staramy się, aby właściciele psów byli szczęśliwi mając dobrze wychowane i posłuszne psy. To jest nasz priorytet i wielu zadowolonych absolwentów naszych kursów świadczy o tym, że nam się to udaje. Jakkolwiek niezadowoleni z tego powodu byliby nasi adwersarze - taka jest prawda.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Wielokrotnie atakowała pani szkołę Wesoła Łapka, również na forum szkoleniepsow fora pl. Ponieważ pani ataki nie były rzeczowe, lecz emocjonalne - pewnie zapomniała pani o tym gdy zmienił się pani nastrój. [/quote]
Kolejne kłamstwo. Na rzeczonym forum zadawałam pytania. Rzeczowo, bez emocji i bez osobistych wycieczek.
(Chyba zadam sobie trud i zrobie zrzuty zanim moje wypowiedzi zostaną zmanipulowane.)



[quote name='Jacol123']Pokazałaś swoją ignorancję. Wiem, że cię to boli. No bo się podłożyłaś okropnie. Może podasz jakieś poważne materiały badawcze gdzie jest mowa o "popędzie łupu'? Znajdziesz takie?[/QUOTE]Laluna chyba przeoczyła wiec może ja podpowiem.
Był taki pan który sporo czasu spedził na badaniu popędów i nawet Nagrode Nobla mu dali.
Lorenz sie nazywał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123'] Wyżeł niemiecki został oddany przez właściciela do "tresera", z powodu tego, że ciągnął na smyczy. Po dwóch tygodniach pani z tej szkoły (polecanej przez ZK) zadzwoniła, żeby właściciel zabrał psa i go uśpił bo jest tak "dominujący", że nie da się nic zrobić.[/QUOTE]
Straszne. Chcieli go uspic bo ciągnął na smyczy?
No to skoro jestesmy juz przy tematach szkoleniowych i podano tutaj link do filmików umeiszczonych na dogo z których jest Pan tak dumny. To ja mam pytanie. Ile czasu i jakimi metodami należy psa uczyć chodzenia przy nodze aby całkowicie zabić radość pracy z człowiekiem w takiej pogodnej i chetnej do pracy rasie jak golden.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=9lOz8k9YUSY[/URL]

A tutaj widac cały charakter rasy
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=NutzSiRpYBc[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='LALUNA']Straszne. Chcieli go uspic bo ciągnął na smyczy?
No to skoro jestesmy juz przy tematach szkoleniowych i podano tutaj link do filmików umeiszczonych na dogo z których jest Pan tak dumny. To ja mam pytanie. Ile czasu i jakimi metodami należy psa uczyć chodzenia przy nodze aby całkowicie zabić radość pracy z człowiekiem w takiej pogodnej i chetnej do pracy rasie jak golden.
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=9lOz8k9YUSY[/URL][/QUOTE]
Tutaj wystarczyło zaledwie miesiąc pracy w jednym z ośrodków w Rybniku gdzie "treserzy" zabrali się za psa po swojemu ubierając mu kolczatkę. Tak właśnie wygląda wrak psa po złym szkoleniu. Może więc patrząc na tego smutnego psa przestanie pani dzielić ludzi na "pozytywnych" (czyli złych) i "tradycyjnych" (czyli dobrych) i zacznie pani używać mózgu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='karjo2']Przepraszam, nie chce byc zlosliwa, ale zlej baletnicy przeszkadza...
Szczerze mowia, nie rozumiem w czym jedno forum ma byc gorsze od innego (no moze poza teryterialnoscia i poczuciem bezpieczenstwa 'u siebie')?
I jakby tu delikatnie napisac, na Dogo mozna co najwyzej przeedytowac, usunac tylko swoje posty?[/QUOTE]
Ależ odpowiedź jest bardzo prosta. Tutaj nie można wklejać wielu użytecznych linków, które znajdują się na szkoleniepsow fora pl. Poza tym atmosfera dyskusji jest bardziej twórcza, niż tutaj, gdzie panuje estrogenowa histeria (oraz ewidentny brak wazopresyny i oksytocyny i niektórych pań).

Link to comment
Share on other sites

Na wstępie
[quote name='Jacol123']To może uporządkujmy fakty. NIE napisałem tutaj żadnej odpowiedzi. Napisałem ją na forum szkoleniepsow fora pl gdzie umieściła go "awangardadob". Bez mojej wiedzy i zgody przekopiowała moją odpowiedź tutaj i zaczęła się jazda. [/QUOTE]

Na w/w forum kopiowanie artykułów jest powszechne np: [URL]http://www.szkoleniepsow[/URL]. fora.pl/szkolenia-instruktorskie-i-specjalne,9/obrazliwe-stanowisko-zk-w-bydgoszczy,5591.html?sid=2a85b607600d23ab8e74843340d1127b
bardzo ciekawe komentarze

a poza tym
[quote name='Jacol123']Każdy właściwie może sobie wklejać co chce i gdzie chce. [/QUOTE]
i tyle ze wstępu

[B][quote name='Jacol123'] Poza tym nikt nie zapytał pana Marka Fryca czy może wkleić jego artykuł na forum szkoleniepsow fora pl [/QUOTE]

...tak powstaje dezinformacja.To zdanie świadczy o wiarygodności jego autora.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Jak już wielokrotnie wspominałem - mam przyjaciół wśród "tradycjonalistów",z którymi się lubimy i szanujemy a nawet odsyłamy nawzajem do siebie ludzi, którzy potrzebują pomocy.[/QUOTE]
O nie, tam do piekła, gdzie rzucaja pieskami o podłoge ? :placz:
[QUOTE]Victoria akurat stosuje podobne metody jak i ja,[/QUOTE]
:lol::lol::lol:
Tylko ze ona chyba miała lepszego nauczyciela, albo więcej sie "naumiała".
Ale i tak wolę asertywnosc niż histerię przy wyolbrzymionej agresji.
[QUOTE]Tak właśnie wygląda wrak psa po złym szkoleniu.[/QUOTE]
Wow i Wesoła łapka go nie rozsmieszyła, ale bardziej dobiła. Tylko ze ja tam widze Pana osobę, całkowcie bierna i zmuszającą przewodnika do wykonywania tego żenującego przedstawienia, w któym pies nie ma radosci, nie ma motywacji i jeszcze prezentowanie na swoich filmikach jako chodzenie na smyczy, chodzenie bez smyczy. Przeciez to karygodne takie znecanie sie nad psem. NAlezało wrócic do pracy z motywacja a nie nagrywac filmik i pokazywac cos do czego ten pies nie był przygotowany. Psychicznie. Tak własnie sie niszczy radość pracy psa z człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='awangardadob']Własne doświadczenie dość istotna kwestia (cóż każdy ma inne priorytety), ale tu o teorii (łatwo,szybko).
Garry Paterson pracuje na popędach jak również pisze o nich oraz Helmut Raiser.
Inni "poważni" na których można się powołać: [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Konrad_Lorenz"]Konrad Lorenz[/URL], [URL="http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Iwan_Paw%C5%82ow"]Iwan Pawłow[/URL],[URL="http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Jerzy_Konorski"]J. Konorski[/URL] i [URL="http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Jerzy_Konorski"]S. Miller[/URL]...
W/w Panowie dostarczają naukowych argumentów którymi może pan panie Gałuszka podeprzeć swoje wypowiedzi.[/QUOTE]
To ma być cytowanie źródeł? Pani żartuje - HAHAHAAH!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123'] Jak można przeciwstawiać poważną publikację popartą obszerną literaturą jaką jest książka J. O'Heare "agresywne zachowania u psów" jakimś pseudonaukowym teoryjkom budowanym ad hoc przez ludzi, którzy nie powołują się na żadne źródła naukowe poza własnym doświadczeniem? [/QUOTE]

Własne doświadczenie dość istotna kwestia (cóż każdy ma inne priorytety), ale tu o teorii (łatwo,szybko).
Garry Paterson pracuje na popędach jak również pisze o nich oraz Helmut Raiser.
Inni "poważni" na których można się powołać: [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Konrad_Lorenz"]Konrad Lorenz[/URL], [URL="http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Iwan_Paw%C5%82ow"]Iwan Pawłow[/URL],[URL="http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Jerzy_Konorski"]J. Konorski[/URL] i [URL="http://www.naukowy.pl/encyklopedia/Jerzy_Konorski"]S. Miller[/URL]...
W/w Panowie dostarczają naukowych argumentów którymi może pan panie Gałuszka podeprzeć swoje wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='awangardadob']
...tak powstaje dezinformacja.To zdanie świadczy o wiarygodności jego autora.[/B][/QUOTE]
To świadczy o pani braku klasy. I tylko tyle!

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='LALUNA']
Wow i Wesoła łapka go nie rozsmieszyła, ale bardziej dobiła. Tylko ze ja tam widze Pana osobę, całkowcie bierna i zmuszającą przewodnika do wykonywania tego żenującego przedstawienia, w któym pies nie ma radosci, nie ma motywacji i jeszcze prezentowanie na swoich filmikach jako chodzenie na smyczy, chodzenie bez smyczy. Przeciez to karygodne takie znecanie sie nad psem. NAlezało wrócic do pracy z motywacja a nie nagrywac filmik i pokazywac cos do czego ten pies nie był przygotowany. Psychicznie. Tak własnie sie niszczy radość pracy psa z człowiekiem.[/QUOTE]
No widzi pani z jakimi przypadkami zharatanymi przez pseudoszkoleniowców musimy sobie radzić! Teraz Bono jest szczęśliwym psem machającym ogonkiem i czerpiącym radość z życia. Rzeczywiście znęcanie się nad psem jest karygodne. Ale zrobili to treserzy, którzy kompletnie ignorując potrzeby psa doprowadzili go to tak opłakanego stanu, że zamierzano go uśpić.

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie zacytować kilka postów, ponieważ są przemieszane z innymi i mogły sie "zagubić" ;)
[quote name='Jacol123'] Może powinniśmy - wzorem Sławka Kawki - zorganizować spotkanie, na którym moglibyśmy porozmawiać, potrenować z psami, podzielić się swoim doświadczeniem i podejściem? Czemu nie? Osobiście jestem zawsze otwarty na spotkanie z ludźmi, którym leży na sercu dobro psów i ich przewodników.[/quote]
[quote name='Ifat'] Jeżeli chcesz zorganizować takie spotkanie, to trzeba zacząć działać w tym kierunku. Zadzwoń i zaproś na spotkanie szkoleniowców - od samego pisania na forum nic się nie wydarzy. Powodzenia![/quote]

[quote name='jacol123'] Ależ już to zrobiłem. Takie spotkanie odbędzie się na pewno![/quote]
[quote name='Ifat'] To miłego czerpania wiedzy 
Jutro mam akurat trening u pana Marka Fryca, z ciekawości zapytam czy też został zaproszony.[/quote]

[quote name='jacol123'] No nie wszyscy na raz, bo się zrobi tłum. Możesz zapytać, czy miałby ochotę bliżej poznać Wesołą Łapkę i opowiedzieć o swojej wizji szkolenia. Ciekawe co on na to? Czy taka ekumeniczna wizja będzie dla Niego do przełknięcia? Jeśli tak - obiecuję, że Go zaproszę.[/quote]

Czyli napisałeś nieprawdę, że zaprosiłeś już szkoleniowców.

Jeżeli faktycznie szanujesz pana Marka Fryca, to sam zadzwonisz i zaprosisz go na spotkanie  Dzięki temu dowiesz się „…co on na to?”

Niestety, proponowanie spotkania osobie, która tak dużo osiągnęła w dziedzinie kynologii poprzez jakiegoś posłańca (w tym przypadku mnie), świadczy o braku szacunku i niepoważnym traktowaniu tematu.

Myślę również, że niczego nie musisz obiecywać :mdrmed:


[quote name='LALUNA']A nie rozumiesz takiego małego niuansu ze ten artykuł nie był personalnie do Ciebie ani nie był dialogiem z Tobą?[/quote]
Dokładnie tak. Z artykułu przecież jasno wynika, że (tak jak jest napisane w jego pierwszym zdaniu) skierowany jest do właścicieli psów – a dokładniej do tych, którzy zastanawiają się, jak dokonać dobrego wyboru szkoły. Czyli raczej do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkoleniem własnego psa. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Ifat']Pozwolę sobie zacytować kilka postów, ponieważ są przemieszane z innymi i mogły sie "zagubić" ;)








Czyli napisałeś nieprawdę, że zaprosiłeś już szkoleniowców.

Jeżeli faktycznie szanujesz pana Marka Fryca, to sam zadzwonisz i zaprosisz go na spotkanie  Dzięki temu dowiesz się „…co on na to?”

Niestety, proponowanie spotkania osobie, która tak dużo osiągnęła w dziedzinie kynologii poprzez jakiegoś posłańca (w tym przypadku mnie), świadczy o braku szacunku i niepoważnym traktowaniu tematu.

Myślę również, że niczego nie musisz obiecywać :mdrmed:



Dokładnie tak. Z artykułu przecież jasno wynika, że (tak jak jest napisane w jego pierwszym zdaniu) skierowany jest do właścicieli psów – a dokładniej do tych, którzy zastanawiają się, jak dokonać dobrego wyboru szkoły. Czyli raczej do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkoleniem własnego psa. [/QUOTE]
Hej, zanim zacznie pani walić na oślep proszę poczytać! Proszę nie brać wzoru z Laluni i Puli tylko się skupić.
Chcę, żeby nasz katowicki ośrodek był otwarty na różne interesujące spotkania z ludźmi, którzy mają doświadczenie i wiedzę oraz chcą się nimi dzielić. Nie mogę zaprosić wszystkich na raz, bo to jest niemożliwe. Na pewno chciałbym zaprosić też pana Marka Fryca, ponieważ jest on osobą, z którą (mam nadzieję) warto rozmawiać i warto wysłuchać jego wizji szkolenia i wychowania psa. W tej chwili trwają ustalenia z innymi szkoleniowcami. Jeśli będzie Pani miała możliwość i ochotę - chętnie Panią zaproszę na te seminaria. Mam nadzieję, że to będzie początek twórczego dialogu zamiast rzucania kamieniami.

Link to comment
Share on other sites

Wychodzi na to, że są tu sami dyletanci, zera, upośledzeni umysłowo, brzydale i... PAN JACEK.

Cudnie:diabloti:

[b]puli[/b] - czy Alexa podejmuje się rehabilitacji takich starszych psów, które nie brały udziału w walkach?

[b]LALUNA[/b] - strach się bać ile tych czasoprzestrzeni można na własny użytek wykreować :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Ależ odpowiedź jest bardzo prosta. Tutaj nie można wklejać wielu użytecznych linków, które znajdują się na szkoleniepsow fora pl. Poza tym atmosfera dyskusji jest bardziej twórcza, niż tutaj, gdzie panuje estrogenowa histeria (oraz ewidentny brak wazopresyny i oksytocyny i niektórych pań).[/QUOTE]
Nadal bazujesz na obrazaniu... A niby wypadaloby probowac przynajmniej trzymac klase.
Co do Bono, kolejna wpadka, bo stwierdzanie u niego agresji bylo, delikatnie mowiac, nieporozumieniem.
Poza tym jakos niespecjalnie widze roznice na plus miedzy tym samym psem filmowanym pod koniec listopada 2009 a filmem po 4 miesiacach (rozumiem,ze pracy z nim?), moze i Rybnik kiepski, ale skutecznosc nastepnego...

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Juliusz(ka)']Wychodzi na to, że są tu sami dyletanci, zera, upośledzeni umysłowo, brzydale i... PAN JACEK.[/QUOTE]
Nie ja zacząłem tę wojnę.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='karjo2']Nadal bazujesz na obrazaniu... A niby wypadaloby probowac przynajmniej trzymac klase.
Co do Bono, kolejna wpadka, bo stwierdzanie u niego agresji bylo, delikatnie mowiac, nieporozumieniem.
Poza tym jakos niespecjalnie widze roznice na plus miedzy tym samym psem filmowanym pod koniec listopada 2009 a filmem po 4 miesiacach (rozumiem,ze pracy z nim?), moze i Rybnik kiepski, ale skutecznosc nastepnego...[/QUOTE]
Rozumiem ,że chciała by pani National Geographic. Kurde, niestety jeszcze nie tym razem. Ale jak tylko się pojawią - powiadomię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Nie ja zacząłem tę wojnę.[/QUOTE]

Wojnę? To kolejny pana żart?
Pan się zwyczajnie denerwuje na każdego, komu nie podobają się pana teorie i efekty pracy (wesołe filmiki).

Panie Jacku, dysponuje pan może nagraniem tej nauki chodzenia na smyczy w pełnym kostiumie do gryzienia w wykonaniu szkoleniowca z ZK?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123'] W tej chwili trwają ustalenia z innymi szkoleniowcami. [/quote]
A z kim konkretnie teraz rozmawiasz? I na kiedy planowany jest termin? Możesz się podzielić tą informacją, bo to chyba nie tajemnica, skoro zacząłeś o tym pisać na ogólnodostępnym forum? :)

[quote name='Jacol123']Proszę nie brać wzoru z Laluni [/QUOTE]
Proszę również nie brać wzoru z Witolda Jermołowicza, nick to LALUNA, a nie Lalunia. Taka mała złośliwość na dobranoc :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...