Jump to content
Dogomania

Negatywy pozytywu, pozytywy tradycji czyli „Mam psa, chciałbym go szkolić, co wybrać?


Ifat

Recommended Posts

Panie Jacku, chyba jednak nie wypada zarzucać innym dyletanctwa, samemu będąc narcyzem ;)

Ja z tych, co to godzinami potrafią się gapić na starty psów sportowych, więc nie podejrzewam żebyśmy dzielili poglądowo jakąś płaszczyznę w zakresie szkolenia.
Faktem jednak jest, że filmików zamieszcza pan w sieci całkiem sporo, w wersji ogólnodostępnej, więc nawet taka niedouczona ignorantka, jak ja :), może się zapoznać z pana radosną twórczością i jakieś zdanie na jej temat mieć.
I, o zgrozo, ma :D
Kusiło mnie swego czasu, żeby przywieźć panu mojego psa i... po prostu popatrzeć. Otrząsnęłam się. Aż taką świnią nie będę ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Juliusz(ka)']Panie Jacku, chyba jednak nie wypada zarzucać innym dyletanctwa, samemu będąc narcyzem ;)

Ja z tych, co to godzinami potrafią się gapić na starty psów sportowych, więc nie podejrzewam żebyśmy dzielili poglądowo jakąś płaszczyznę w zakresie szkolenia.
Faktem jednak jest, że filmików zamieszcza pan w sieci całkiem sporo, w wersji ogólnodostępnej, więc nawet taka niedouczona ignorantka, jak ja :), może się zapoznać z pana radosną twórczością i jakieś zdanie na jej temat mieć.
I, o zgrozo, ma :D
Kusiło mnie swego czasu, żeby przywieźć panu mojego psa i... po prostu popatrzeć. Otrząsnęłam się. Aż taką świnią nie będę ;)[/QUOTE]
Ależ droga pani, zapewniam, że Pani pies byłby szczęśliwy mogąc popracować ze mną. Proszę nas sobie przedstawić. Na pewno krzywda mu się nie stanie i zostaniemy najlepszymi przyjaciółmi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Ten pan na pewno zajmuje się profesjonalnie szkoleniem. Wysłałabyś do niego psa?[/QUOTE]
A skad wiesz ze szkoli? Znasz go ? Czy szukasz sensacji za oceanem? Policja nie prowadzi szkolenia dla osób prywatnych, szkola wyłacznie na swój użytek. Wiec nie szukaj sensacji tam gdzie jej nie ma.

Za to ja mam opnie o ksiażce Brzezichy, starej. Czyli o tej szkole co wyrazałes sie ze za kark i o glebe jak i kolczata.

[URL]http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=728[/URL]

Normalnie szokujące jest to co pisza w tej ksiażce. To chyba wali twoja teorie.
Co do naukowej rozmowy, mogę jedynie prowadzić ja z osobami któe maja wiedze. Dawałam ci już wiele razy szansę, abys sie nią wykazał. Nie wykazałes się, wiec nie mamy o czy rozmawiac.
Chyba ze przedstawisz mi swoje wykształcenie i osiagniecia. Tylko pomińmy kursy korespondencyjne. I odpowiesz na wczesniejsze pytania dotyczące szkolenia.

Link to comment
Share on other sites

Cały ten wątek przypomina mi spór miłośników samochodów sportowych z hobbystami terenówek. Jedni drugich nie przekonają, nie ma jak tych aut porównać – owszem sportowe pojazdy przejadą szybciej odcinek na asfalcie, ale po leśnych drogach i bezdrożach szans nie mają. Ten spór może trwać w nieskończoność.

Tak samo są właściciele psów, którzy mają potrzebę rywalizacji sportowej i chcą startować w zawodach, a są też tacy, którzy chcą mieć psa niekłopotliwego w życiu codziennym. Spór między takimi osobami również może trwać w nieskończoność, co widać na załączonym obrazku.
Wszystko zależy od tego, co chcesz z psem robić i do czego go używać i co Ci sprawia przyjemność.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='LALUNA']A skad wiesz ze szkoli? Znasz go ? Czy szukasz sensacji za oceanem? Policja nie prowadzi szkolenia dla osób prywatnych, szkola wyłacznie na swój użytek. Wiec nie szukaj sensacji tam gdzie jej nie ma.

Za to ja mam opnie o ksiażce Brzezichy, starej. Czyli o tej szkole co wyrazałes sie ze za kark i o glebe jak i kolczata.

[URL]http://forum.labradory.org/viewtopic.php?t=728[/URL]

Normalnie szokujące jest to co pisza w tej ksiażce. To chyba wali twoja teorie.
Co do naukowej rozmowy, mogę jedynie prowadzić ja z osobami któe maja wiedze. Dawałam ci już wiele razy szansę, abys sie nią wykazał. Nie wykazałes się, wiec nie mamy o czy rozmawiac.
Chyba ze przedstawisz mi swoje wykształcenie i osiagniecia. Tylko pomińmy kursy korespondencyjne. I odpowiesz na wczesniejsze pytania dotyczące szkolenia.[/QUOTE]
Jestem pewien, że poziom tej dyskusji osiągnął za pani sprawą takie dno, że gorzej już się chyba nie da. Zamiast więc toczyć pianę może lepiej zajmie się pani czymś pożytecznym dla ludzkości? Z tej całej rozmowy wynika dla mnie to, że jedni koncentrują się na zdobywaniu medali, inni na fajnym życiu z psami. Po raz kolejny niestety okazuje się, że dogomania to nie jest miejsce, gdzie możliwa jest normalna rozmowa. Jak można przeciwstawiać poważną publikację popartą obszerną literaturą jaką jest książka J. O'Heare "agresywne zachowania u psów" jakimś pseudonaukowym teoryjkom budowanym ad hoc przez ludzi, którzy nie powołują się na żadne źródła naukowe poza własnym doświadczeniem? Czy to pani nazywa "nauką"? Jeśli tak to współczuję. Acha, i jeszcze jedno. Nie życzę sobie "tykania" przez panią. Każdy kto chce dowiedzieć się czegoś na temat mojej szkoły może ze mną porozmawiać. Telefon jest powszechnie dostępny. Jeśli ktoś chce wiedzieć jak uzyskać taki efekt:
[url]http://www.youtube.com/watch?v=cGlUGPfVaWc[/url]
alb taki
[url]http://www.youtube.com/watch?v=vSqDVK37mNs[/url]
albo taki
[url]http://www.youtube.com/watch?v=rF3mkRibnTI[/url]
albo jak chce zobaczyć jak można pracować z niepełnosprawną suką
[url]http://www.youtube.com/watch?v=-d1n_W8flpk[/url]
wie, gdzie mnie znaleźć.
Setki ludzi, którym pomogłem i pomagam są dla mnie ważniejsze od ujadających forumowiczek na dogomanii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Ależ droga pani, zapewniam, że Pani pies byłby szczęśliwy mogąc popracować ze mną. Proszę nas sobie przedstawić. Na pewno krzywda mu się nie stanie i zostaniemy najlepszymi przyjaciółmi.[/QUOTE]

Panie Jacku, za bardzo kocham mojego psa i cenię sobie to, co osiągnęliśmy dzięki wspólnej ciężkiej pracy, żeby podjąć takie ryzyko.

Jeśli pracuje pan z takimi 'fobiami', taką 'agresją' i taką 'nadaktywnością' jak te uwiecznione na filmikach, to ja się wycofuję z tematu, bo zbyt różnie rozumiemy określenie: 'pies z poważnym problemem'.

Osobiście oddzielam szkolenie sportowe od wychowania grubą*kreską.
Zgadzam się z tym, że ludzie mają różne oczekiwania co do swoich psów. Każdemu wedle potrzeb.
Tym bardziej wypadałoby zareagować, kiedy pana pracownik umieszcza pana w jednej linii z ludźmi, którzy mają dużo większe od pana doświadczenie praktyczne w szkoleniu psów - na różnych poziomach i w różnych kierunkach - tak swoich, jak i cudzych.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

Pani Juliusz(ka) myślę, że właśnie taka jest pomiędzy nami różnica. Ja nie mam wahania, żeby pojechać z moją suką na spotkanie ze Sławkiem Kawką, ponieważ mam zaufanie i do niej i do siebie, oraz wiem, że umiem ocenić, czy to, co proponuje szkoleniowiec jest dla mnie i dla psa korzystne, czy nie. Ostatnio odbyło się seminarium z Alexą Caprą - trenerką, która przez wiele lat pracuje z pitbullami po walkach i je rehabilituje. Przedstawiała wyniki badań, filmy, owoce swojej pracy. Tu i ówdzie pojawił się zarzut, że to "nie były naprawdę agresywne psy". Myślę, że ludzie oczekują krwawych rzeźni. Za dużo się naoglądali przemocy i efektów specjalnych, żeby normalna, rzetelna praca zdolna była przykuć ich uwagę. Dlatego najlepszą moją odpowiedzią dla Pani będzie zapewnienie, że nadal zamierzam robić swoje, zdobywać wiedzę, doskonalić umiejętności i uczyć się od najlepszych. I nie mam tutaj na myśli całej listy nazwisk, wymienionych przez Witka (który nota bene nie jest moim pracownikiem).

Link to comment
Share on other sites

Acha czyli nie mamy co liczyć na osiagniecia osoby która polemizowała z trescia artykułu Marka Fryca
To dla odmiany zacytujemy osiagniecia Marka Fryca
[SIZE=1][QUOTE] [SIZE=1]* Jestem starszym instruktorem oraz licencjonowanym pozorantem Związku Kynologicznego w Polsce, a także właścicielem szkoły dla psów K9 Dog Training Center. Psy to moja życiowa pasja, ich szkoleniem zajmuję się ponad 20 lat. Mam goldena retrievera o imieniu Aspen, Walkera - owczarka belgijskiego malinois oraz malutką suczkę rasy Jack Russell Terrier, Tolę.[/SIZE]
[SIZE=1]W mojej szkole K9 Dog Training Center koncentruję się przede wszystkim na szkoleniu psów rodzinnych oraz rozwiązywaniu problemów wychowawczych. W ciągu roku różnego rodzaju kursy kończy u mnie ponad 500 psów. Ważne miejsce w działalności K9 Dog Training Center zajmuje też szkolenie psów sportowych w zakresie IPO oraz obedience (z licznymi sukcesami, np.: sześciokrotny tytuł Mistrza Polski IPO 3, wielokrotny tytuł Mistrza Śląska Psów Obrończych, Mistrz Polski PT, reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata Psów Obrończych). W trakcie długiej działalności szkoły przygotowywałem psy do roli przewodników osób niewidomych, terapeutów w dogoterapii, a także do pracy w służbach specjalnych, m.in. w USA i Izraelu.[/SIZE] [/QUOTE][/SIZE]
[SIZE=1]I na tym mozemy zakończyc ta nierówną polemikę w sprawie artykułu o szkoleniu tradycyjnym, któe wcale nie polega na łapaniu za karczycho i do ziemi. Trzeba miec mocno spaczone poglady, aby cos takiego twierdzic[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Juliusz(ka)']Panie Jacku, ja również nie mam oporów żeby odwiedzać place szkoleniowe ludzi prezentujących wiedzę i praktykę na poziomie, który mnie interesuje.
Pana z oczywistych względów do tej grupy zaliczyć nie mogę.[/QUOTE]
No cóż, ja Pani też nie zaliczę do grona osób, z którymi chciałbym się spotkać. Z oczywistych względów jest pani dla mnie nikim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']No cóż, ja Pani też nie zaliczę do grona osób, z którymi chciałbym się spotkać. Z oczywistych względów jest pani dla mnie nikim.[/QUOTE]

Panie Jacku, proszę spojrzeć kilka postów wstecz - chwilę*temu chciał pan zostać przyjacielem mojego psa :)
Co do drugiej części pana wypowiedzi - i chwała sile wyższej, jeszcze by mnie ktoś posądził o pozytywkowe skrzywienia...
Koń jaki jest, każdy widzi:diabloti:

To jak z tym seminarium dotyczącym agresji? Była część praktyczna, czy nie? ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Juliusz(ka)']Panie Jacku, proszę spojrzeć kilka postów wstecz - chwilę*temu chciał pan zostać przyjacielem mojego psa :)
Co do drugiej części pana wypowiedzi - i chwała sile wyższej, jeszcze by mnie ktoś posądził o pozytywkowe skrzywienia...
Koń jaki jest, każdy widzi:diabloti:

To jak z tym seminarium dotyczącym agresji? Była część praktyczna, czy nie? ;)[/QUOTE]
Przekręca pani moją wypowiedź. Ja nie CHCĘ zostać przyjacielem pani psa. Ja bym nim na pewno został, ponieważ w odróżnieniu od pani - pani pies nie kieruje się uprzedzeniami ani zawiścią.
A co do seminarium - tutaj ma Pani relację.
[url]http://www.szkoleniepsow**********/szkolenia-instruktorskie-i-specjalne,9/rehabilitacja-psow-agresywnych-alexa-capra,6171.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"Tak samo są właściciele psów, którzy mają potrzebę rywalizacji sportowej i chcą startować w zawodach, a są też tacy, którzy chcą mieć psa niekłopotliwego w życiu codziennym. Spór między takimi osobami również może trwać w nieskończoność, co widać na załączonym obrazku.
Wszystko zależy od tego, co chcesz z psem robić i do czego go używać i co Ci sprawia przyjemność. "
[/QUOTE]

Obawiam się że to nie całkiem taka linia graniczna. :cool1:
Nawet zaczynam miec pewność że bynajmniej nie chodzi o spór między szkolącymi do sportu vs szkolącymi "domowe" psiaki. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jacol123']Przekręca pani moją wypowiedź. Ja nie CHCĘ zostać przyjacielem pani psa. Ja bym nim na pewno został, ponieważ w odróżnieniu od pani - pani pies nie kieruje się uprzedzeniami ani zawiścią.
A co do seminarium - tutaj ma Pani relację.
[url]http://www.szkoleniepsow**********/szkolenia-instruktorskie-i-specjalne,9/rehabilitacja-psow-agresywnych-alexa-capra,6171.html[/url][/QUOTE]

Panie Jacku, ja - w oczywistym przeciwieństwie do pana - znam swojego psa i wiem, jak to 'zaprzyjaźnianie się' by wyglądało.
Mój pies ma zaskakującą zdolność wyczuwania ludzi, z którymi może się zabawić :) Nie mylić z pracą :diabloti:

Link nie działa.
Nie potrafi pan odpowiedzieć na proste pytanie? Jedne słowo: tak lub nie :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

Żałuję, że dogomania nie pozwala na przesłanie linków. Proszę zajrzeć na forum szkoleniepsow fora pl i tam w dziale "obozy zjazdy seminaria ma pani obszerna relacje z warsztatów z Alexą Caprą. Chciałem, żeby mogła Pani mieć szerszą perspektywę, niż tylko proste TAK lub NIE. A co do pani znajomości swojego psa - pewnie by się pani zdziwiła, jak mało go pani zna. Ale - jak mniemam nie da sobie pani takiej szansy. No cóż, nie moja to strata, zapewniam.

Link to comment
Share on other sites

Panie Jacku, bądźmy poważni.
Przytoczył pan przykład Alexy, niechże pan ma odwagę napisać, czy na seminarium dotyczącym agresji była część praktyczna, czy też sama teoria?
A dyplomy dawali? :D

Ależ ja się dziwię, bywa, że kilka razy dziennie.
Jednak jakby nie patrzeć, pan o moim psie nie wie nic, więc nawet dziwić by się pan nie mógł :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='diabelkowa']A mnie tylko ciekawe jak szkolisz psy Jacku skoro ciagle siedzisz w tym dogomaniackim piekielku ;)[/QUOTE]
Dzisiaj byliśmy z sukami na wspaniałym spacerze. Jest pięknie i zimowo. Przy okazji spotkaliśmy małego labradorka, który bierze udział w zajęciach psiego przedszkola. Poćwiczyliśmy sobie przywołanie. Bawiliśmy się świetnie. Oczywiście to przywilej weekendu. Jutro jadę na trudną konsultację pod Częstochowę, więc już nie będę miał tyle czasu by bawić się odpowiadaniem na zaczepki dogomaniaczek. Myślę ,że merytoryczną dyskusję przeniosę na forum szkoleniepsow, a dogomaniakom zostawię ich piekiełko. Niech się w nim smażą solo :)

Link to comment
Share on other sites

...
ops...
:cool1:
ależ na razie merytoryki to tutaj nie było... :shake:
Tylko przywołanie Bardzo Ważnych Nazwisk Koniecznie Zachodnich jako ostatecznej instancji i powiedzenie jednej z dyskutantek że jest BRZYDKA ("i wstrętna, i podła?" - "...bo każdy pijak to zlodziej!" że pojadę klasykiem :evil_lol: ).

No trudno się mówi. :lol:

Link to comment
Share on other sites

witam mam pytanie do pana jacka czy moge wkleic panskie odpowiedzi na tresc artykulu Marka Fryca na forum psow sportowych ? Jest pan tam zarejestrowany bedzie pan mogl podyskutowac z ludzmi ze srodowiska szkoleniowcow bez zaslaniania nickami - pewnie niektorzy ludzie beda chcieli zadac panu kilka pytan a moze bedzie mozna sie faktycznie umowic na jakies spotkanie Ja osobiscie tez mam pare pytan.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='tico']witam mam pytanie do pana jacka czy moge wkleic panskie odpowiedzi na tresc artykulu Marka Fryca na forum psow sportowych ? Jest pan tam zarejestrowany bedzie pan mogl podyskutowac z ludzmi ze srodowiska szkoleniowcow bez zaslaniania nickami - pewnie niektorzy ludzie beda chcieli zadac panu kilka pytan a moze bedzie mozna sie faktycznie umowic na jakies spotkanie Ja osobiscie tez mam pare pytan.[/QUOTE]
Myślę, że niebawem wspólnie z Andrzejem Kłosińskim napiszemy artykuł o pozytywnym szkoleniu. Na pewno nie będzie to żaden atak na tekst pana Marka Fryca. Wbrew temu, co wielu ludzi usiłuje mi wmawiać nie jestem wrogiem nikogo kto podchodzi do kwestii szkolenia i wychowania w sposób racjonalny i oparty na wiedzy. Wiele razy okazywało się, że mimo, iż mówimy innym językiem, czyli posługujemy się inną terminologią - chodzi nam o to samo. Chciałbym utrzymać chociaż minimalną szansę dialogu z profesjonalistami (zamiast z pieniaczami), ponieważ w odróżnieniu od pań "dogomaniaczek" szanuję i doświadczenie i wiedzę moich adwersarzy. Oczywiście - każdy tekst, który znalazł się w sieci zaczyna żyć własnym życiem i nie musi mnie Pani pytać o zgodę na jego publikację. Jednak nie będę wdawać się w czcze polemiki, więc wolałbym aby zechciała Pani poczekać na bardziej obszerny artykuł, który będzie wyjaśniał moje stanowisko. Zawsze gotów jestem do konstruktywnej rozmowy, która sprawia, że w oparciu o argumenty możemy jeszcze lepiej robić to, co jest naszą pasją - czyli szkolić psy i rozwiązywać problemy z ich zachowaniem. Mam naprawdę wielu znajomych i kolegów, z którymi się kompletnie nie zgadzam, ale chętnie z nimi rozmawiam, ponieważ umożliwiają mi lepsze przemyślenie argumentacji i wspólnie docieramy do prawdy. Żałuję, że niewielu z nich mieszka w Polsce. Ale już oswoiłem się z tym, że w naszym kraju mamy do czynienia z rzeszą krytykantów dyletantów, którzy sami nie wiedzą o czym piszą, a swoje argumenty umacniają tupaniem nogą: "BO TAK!". Taka jest natura internetu. Jak to powiedział Lem "dopóki nie wszedłem do internetu nie miałem pojęcia ,że na świecie jest tylu idiotów".
W każdym razie dziękuję, że zachowała się Pani uprzejmie i zapytała mnie o zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jacol123

[quote name='Juliusz(ka)']Panie Jacku, szkoda, że pan nie zapytał Marka Fryca o zgodę na poszatkowanie jego tekstu.

Dyskusja na forum pasjonatów i praktyków pracy z psami czczą polemiką? Obraża pan wielu ludzi. Równie wielu ludzi już to nie dziwi...[/QUOTE]
Na forum szkoleniepsow odniosłem się do tych fragmentów, które uważałem za istotne. To jest zwykła praktyka na forach. Poza tym nikt nie zapytał pana Marka Fryca czy może wkleić jego artykuł na forum szkoleniepsow fora pl ani mnie nie zapytał, czy może wkleić moją odpowiedź na dogomanii. Więc proszę kierować pretensje pod właściwy adres. Dyskusja na tym forum jest absolutnie czczą polemiką, ponieważ wśród dyskutantów jest zbyt wielu ludzi, którzy nie mają pojęcia o tym o czym starają się pisać. To jest jak młócenie słomy. Wolę rozmawiać z profesjonalistami zostawiając niedouczonym pseudospecjalistom pławienie się w ich własnych wydzielinach.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...