Jump to content
Dogomania

CZy Beagle jest dla mnie odpowiednim psem?


malla

Recommended Posts

Cześć. Mam problem !!. Chciałabym miec psa średniego wzrostu najlepiej beagla ale nie wie czy sobie poradze z jego wychowaniem? Mam duzy dom z ogrodem. Słyszałam ze, beadle moga byc same jedynie 3 godziny , a ja chodze do szkoły na 6-7 godz. Mam kilka pytan.

1.Czy beagle jest odpowiednim psem dla mnie?
2.Lepszy jest beable z rodowodem czy bez ?
3.Czy moge go wypuscic na ogród zamiast spaceru ?
4.Czy nie bedzie mu nudno jesli wypuszcze go samego na ogród?
5.Czy moge go nauczyc nie gryzienia np.butów?
6.Czy moze mi uciec pod brama która jest ok. 20 cm nad ziemia?
7.Jaką rase polecilibyscie mi zamiast beagla? ( Mała lub niskiego wzrostu.)


Prosze o odpowiedzi .Z góry dziakuje?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

1.jak będziesz go zostawiać w domu możesz mu dawać konga czy jakieś inne zajęcie moja koleżanka akurat ma beagla i nieraz nawet jeśli wychodzi na np. więcej niż godzinę ma coś pogryzione - oczywiście nie zawsze
2.oczywiście ,że z rodowodem - masz pewność ,że to na 100%beagle , mniejsze prawdopodobieństwo ,że będzie chorował i nie poprzesz pseudo
3.to pies myśliwski... tylko na ogródek mu nie wystarczy na pewno znajdzie sobie jakieś nieciekawe zajęcie.
4.j.w
5.nie wiem . Ale musi być "wybiegany" psy najczęściej niszczą bo się nudzą
6.nie wiem
7.westa ;] może ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Dreaming

1. Nie wiem
2.Wiadomo że z rodowodem Wtedy masz większą pewność że na nic nie choruje.
3. Beagle jest psem Myśliwskim więc wypuszczenie go na dwór to połowa sukcesu więc czasami też trzeba chodzic z nim na spacer.
4. Raczej nie będzie mu nudno bo znajdzie tam sobie dużo ciekawych zajęć np. Bieganie za ptakami.
5. Też mam beagla i tak można go nauczyć nie gryzienia butów np. kup mu takie kości w krztałcie butów.
6. Nie to raczej jest nie możliwe no chyba że jest szczeniakiem ale wtedy i tak byś musiała razem z nim wychodzić na ogród.
7. Westa,Terierra i może Sznaucera miniaturke

Pozdrawiam :P

Link to comment
Share on other sites

Jeśli to Twój pierwszy pies to beagle może być za trudny. Potrzebuje on dużo ruchu, zajęcia i konsekwentnego szkolenia, ale to chyba wiesz, jeśli rozpatrujesz tę rasę :) Tu małe sprostowanie - beagle jest psem gończym :) czyli ma jeszcze większy instynkt myśliwego, który na pewno nie pozwoli mu przepuścić okazji zwiania pod 20cm-ową furtką ;)
Myślę, że mogłabyś przejrzeć temat 'Jaką rasę mam wybrać'. Zamiast beagla proponuje np cavalier king charles spaniela, bo np. west to też mocny, terierzy charakterek.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

1.Czy beagle jest odpowiednim psem dla mnie? : Nie wiem ;]
2.Lepszy jest beagle z rodowodem czy bez ?: Z rodowodem. Beagle z rodowodem nie są drogie, a masz pewność, że będzie to zdrowy i piękny beagle ;p
3.Czy moge go wypuscic na ogród zamiast spaceru ?: Nie. Beagle potrzebuje wyjść co najmniej 3x na 1,5 godzinny spacer :>
4.Czy nie bedzie mu nudno jesli wypuszcze go samego na ogród?: Poczuje trop i buch, nie ma pupila.
5.Czy moge go nauczyc nie gryzienia np.butów?: Raczej tak. Jeżeli będziesz go uczyła od małego czego mu nie wolno to się nauczy.
6.Czy moze mi uciec pod brama która jest ok. 20 cm nad ziemia?: On może wyjść po bramie jeżeli nie jest porządnie zabezpieczona, a pod bramą tak :>
7.Jaką rase polecilibyscie mi zamiast beagla? ( Mała lub niskiego wzrostu.) : Nie wiem ;>

Jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej o wychowaniu beagli, polecam książkę 'Beagle są najlepsze' ;)

Link to comment
Share on other sites

1. Zależy.
2. Zdecydowanie z rodowodem.
3. Myśle, że tak. Ale taki pies musi mieć przynajmniej jeden spacer porządny, gdzie będzie się mógł wybiegać i powęszyć.
4. Napewno będzie mu weselej jeśli wyjdziesz z nim i np. porzucasz mu piłki, poprzeciągasz się.
5. Nie każdy pies gdyzie buty, nawet jeśli twój będzie miał z tym problem, to wszystko jest do wypracowania.
6. Raczej tak.
7. Pudel, sznaucer, jack russel terrier, spaniel ( do nich potrzeba silnej ręki ) lub jakiś kundelek, jest wiele naprawde wspaniałych psów w schroniskach. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:evil_lol:[B]Po pierwsze nie polecam książki wspomnianej wcześniej - bardziej forum e-beagle lub rozmowy i wymiana doświadczeń z beaglarzami[/B]

1.Czy beagle jest odpowiednim psem dla mnie? ;) [B]to zależy czy lubisz ruch nie jednostajny i pracę z psem. Wychowanie beagle trwa ok 3 lat. Potem tylko konsekwencja[/B] :cool3:
2.Lepszy jest beagle z rodowodem czy bez ? [B]TYLKO Z RODOWODEM bez to kundel w typie lub pochodzący z marnej "hodowli zarobkowej" [/B]:angryy:
3.Czy moge go wypuscic na ogród zamiast spaceru ? [B]NIE beagle nie lubi się nudzić, chyba że pomiędzy spacerami może przebywać w ogrodzie[/B] :cool1:
4.Czy nie bedzie mu nudno jesli wypuszcze go samego na ogród? [B]TAK i szybko zdemoluje ogród lub ucieknie z niego [/B]:roll:
5.Czy moge go nauczyc nie gryzienia np.butów? [B]to zależy od osobnika, u mnie jeden pogryzł 12 par butów (mimo pilnowania i oduczania) drugi przegryzał kable a butów nie ruszał[/B] :eviltong:
6.Czy moze mi uciec pod brama która jest ok. 20 cm nad ziemia? [B]MOŻE[/B]
7.Jaką rase polecilibyscie mi zamiast beagla? ( Mała lub niskiego wzrostu.)
[B]trudno powiedzieć każda rasa ma wady i zalety, zależy jakiego charakteru i rodzaju zachowań oczekujesz oraz czy libisz pielęgnację psa czy nie. Praktycznie żadnego psa nei można trzymać jak mebel w ogrodzie i praktycznie kazdy może pogryźć buty.[/B]
[B]Jedyna polecana na podstawie tej ankity rasa -to FIGURKA PSA POSTAWIONA W OGRODZIE[/B] :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

[B]westie - trzeba trymować i kąpać min raz w miesiącu[/B]
[B]sznaucer miniatura - czyt. wyżej [/B]
[B]teriery krótkowłose np jacki może nie potrzebujątakiej pielęgnacji jak wcześniej wymienione ale są to teriery potrzebują znacznie więcej ruchu i ćwiczeń niż beagle.[/B]
[B]Jeśli chcesz pomocy w doborze rasy musisz więcej napisac o sobie, swoim trybie życia itp[/B] ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...