Jump to content
Dogomania

Dlaczego jest taka chuda?


Eliz

Recommended Posts

Witam, mam problem dotyczący mojej suczki.
Sonia ma około 3 lat, jest to jamnik długowłosy króliczy. Zawsze była szczupła, wiem, że tak powinno u jamnika być - ale kiedy wróciłam po miesiącu wakacji zauważyłam, że schudła. Spytałam się mamy, czy dawała jej jeść, mama odpowiedziała, że je więcej niż zazwyczaj. Też to zauważyłam, coraz częściej domaga się posiłków, już nie wyrabiam z kupowaniem puszek z karmą - ONA CIĄGLE CHUDNIE!

Martwię się o nią, wiem, że miała szczenięta, ale przecież one już tego mleka prawie nie piją.
Czy to normalne, spowodowane dobrą przemianą materii, a może jest na coś chora?

Link to comment
Share on other sites

Stanowczo polecam wizytę u weta + diagnpstyka w kierunku robaczycy (nicienie, lamblie) +podstawowe badania krwi. Po tym wszystkim na pewno będzie wiadomo jakie jest podłoże takiego stanu lub conajmniej co należy dalej robic- czy eliminowa robale , czy uzupełnia powstałe niedobory czy może szukac dalej.

Link to comment
Share on other sites

Obowiązkowo badania krwi (z profilem nerkowym) i moczu.
Może być, że chudnięcie jest po ciąży, mogą być problemy hormonalne, mogą być różnego rodzaju robaki, ale mogą też być problemy z nerkami.
Moja Gaja miała identyczne problemy. Mega apetyt plus ciągłe chudnięcie. Okazało się, że ma ciężko chore nerki. Nie straszę... ale radzę przebadać psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...