Jump to content
Dogomania

Uważajcie wszyscy....


seikeit

Recommended Posts

chciałam tylko zauważyć ,ze to jest moje zdanie-ty nie musisz się z nim zgadzać.Takie są moje poglądy i dobrze jakby osoby z tego forum zaczęły w koncu akceptować to,ze ktoś ma inny tok myslenia od nich.Tak uważam,zdania nie zmienię.Jest za dużo złamanych psich serc żeby mnożyć kolejne bo ktoś chce yoreczka.
A dlaczego ja kupiłam yorka?Bo byłam nieświadoma,wręcz głupia i dalam się nabrać.Teraz mam chorowite stworzonko i właśnie dlatego wspieram schroniska-jest tam tysiące psiaków,powstają kolejne pseudohodowle,większość hodowców nie robi badań...Kolejne psiaki trafiają do schronu,a my dalej mnożymy na potęgę.Dajmy najpierw dom tym psiakom które JUŻ SĄ na tym świecie a potem powolujmy na świat kolejne...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 188
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Temat skonczony.
Seikeit chce yoreczka i koniec. Zobaczymy albo nie, na ile go obchodza schroniskowe i pseudohodowlane bidy. Szumu duzo narobil na watku, uwaza nas dogomaniakow za niewspolczujacych i nawiedzonych, a sam jest duzo gorszy niz my wszyscy razem wzieci. Dobrze, ze nie zaczal tupac nogami jak dziecko w sklepie, ze tego yoreczka chce i tylko yoreczka. Rozczarowalam sie calkowicie, myslalam naiwnie, ze Seikeit sie zaangazuje w walke z pseudo, walke o lepszy byt tych męczennikow, tymczasem goracy temat to poszukiwanie yoreczki. Pewnie napiszecie, ze jedno i drugie sie nie wyklucza, ale ja w ta Seiketowa pomoc, wykorzystywanym biedakom z pseudo, juz nie wierze.

Link to comment
Share on other sites

A ja niedobra i mało empatyczna nie wierzyłam...
Od początku wiedziałam, że tak będzie...

Jego nie interesuje, że psiak będzie z pseudo... on chce jorka... zdrowego od uczciwego sprzedawcy... od "uczciwego pseudohodowcy"...:evil_lol:

On im wszystkim pokaże, nauczy... "jego" pseudohodowca zlikwidował "hodowlę"... pousuwał ogłoszenia... ba! nawet sukę wysterylizuje...
Coraz bardziej wydaje mi się, że facet ma albo bujną wyobraźnię, albo lubi sobie zamęt zasiać na forum...


Teraz sprawdzi przed zakupem u kolejnego pseudohodowcy, czy pieseczek jest zdrowy.... ciekawe jak.... :roll:
A potem za pieseczka zapłaci i przyczyni się do wyprodukowania następnych....


Na łopatki mnie rozkłada durne gadanie o braku wiedzy... o kupowaniu na piękne oczy...
Telefon komórkowy potrafi jeden z drugim wybierać 3 miesiące przed zakupem, dopytywać co i jak, czytać o wadach i zaletach, allegro przeglądać tygodniami, ale pieska kupuje pod wpływem impulsu... :roll:
Ciekawe czy swój wymarzony telefonik kupiłby od ciecia spod budki z piwem... bo przecież po co gwarancja i umowa... taki śliczny telefonik jest... nowiutki... "Pan Henio" przecież uczciwy... byle czego nie sprzeda...
A jak się telefonik zepsuje, to "Pan Henio" dostanie po pysku, a następny telefonik kupi się u "Pana Józia"... ten to już na pewno go nie oszuka...


Kiedyś wierzyłam, że ludzie uczą się na swoich błędach... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='seikeit']
Natomiast, co do psiaków ze schroniska.....pomóc można im na wiele sposobów....ale ja chce yorka i to małego, jednak nie czuję się z tego powodu winny....[/QUOTE]

ja w tym zdaniu nic złego nie widzę.

zauważyłam natomiast, że jak na dogo ktoś chce się do kogos przyczepić, to sie przyczepi, i w każdej wypowiedzi tej osoby znajdzie zaraz milion powodów na to, że jest ona złym człowiekiem, któremu nie zależy na szczęściu zwierząt.
ja do seikeit nic nie mam, gratuluję tej decyzji "na chłodno", bo takie są bardziej przemyślane niż te pod wpływem emocji:)
a że chce yorka, a nie psa ze schroniska....coś w tym złego? osoby które uważają że tak, niech to poprą argumentami. i niech napiszą, czy same mają psa ze schroniska, czy może rasowego? ja nie wiem o co wam chodzi, czy jest coś złego w tym że człowiek sobie konkretną rasę wymarzył??? a schroniskom pomóc można na wiele innych sposobów niż tylko biorąc z tamtąd psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']chciałam tylko zauważyć ,ze to jest moje zdanie-ty nie musisz się z nim zgadzać.Takie są moje poglądy i dobrze jakby osoby z tego forum zaczęły w koncu akceptować to,ze ktoś ma inny tok myslenia od nich.Tak uważam,zdania nie zmienię.Jest za dużo złamanych psich serc żeby mnożyć kolejne bo ktoś chce yoreczka.
A dlaczego ja kupiłam yorka?Bo byłam nieświadoma,wręcz głupia i dalam się nabrać.Teraz mam chorowite stworzonko i właśnie dlatego wspieram schroniska-jest tam tysiące psiaków,powstają kolejne pseudohodowle,większość hodowców nie robi badań...Kolejne psiaki trafiają do schronu,a my dalej mnożymy na potęgę.Dajmy najpierw dom tym psiakom które JUŻ SĄ na tym świecie a potem powolujmy na świat kolejne...[/QUOTE]

Czekaj czekaj, to chyba Ty mi napisałaś, że nie podoba Ci się wizja masowego usypiania szczeniąt dopiero co narodzonych w schroniskach, tak? A teraz piszesz "nie mnóżmy nieszczęścia"? Zalatuje mi hipokryzją ;)

Liczba świadomie i dobrze rozmnażanych psów rasowych nie zwiększy liczby psów bezdomnych w Polsce, bo dobre hodowle wydają psy świadomie, do sprawdzonych opiekunów, polepszając przy tym rasę. A pseudohodowcy - czytaj: ludzie rozmnażający bez rodowodu bądź z rodowodem, ale bez mózgu :evil_lol: będą i tak istnieć, bo zawsze będzie popyt. Ludzie, jak ktoś chce yorka, to nie adoptuje nagle 4 kg mieszańca teriera, bo tak ma postępować z racji na dużą liczbę bezdomnych psów. Ukrócenie pseudo poza związkiem - poprzez nasłanie urzędu skarbowego - w związku - poprzez reakcję na nieuczciwych hodowców. Ale przede wszystkim, zanim kupimy psa - myślmy! A nie zakładajmy potem wątki, że jesteśmy tacy biedni, a pseudo nas oszukało - sami się oszukaliśmy, bo mieliśmy mózg w dupie i zamiast poszperać za informacjami, popytać, poszukać, to idziemy na łatwiznę, szukamy taniego pieska - jak taniego komputera czy telefonu komórkowego - i kupujemy, nie myśląc!
Mimo, że pomagam w schronisku, mój pierwszy pies będzie z rodowodem, danej rasy - bo zależy mi na konkretnym psie, o konkretnych cechach charakteru i konkretnym wyglądzie. Może to się zmieni, może najpierw będzie kundelek - teraz plany są inne. A nawet, jak kupię tego psa - to nie zmieni to faktu, ze będę pomagała w schroniskach jak dotychczas, a jeśli będzie taka możliwość - będę dalej prowadziła DT. Co jednocześnie nie znaczy, ze jak ktoś przygarnie kundelka, to nagle zacznie pomagać w schronach, poświęcać czas, pieniądze i energie. To nie tak działa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Arwilla']A ja nie bardzo współczuję... i nie rozumiem Twojej agresji...
Wściekasz się, bo kupiłeś psa z pseudo i zdechł?
A gdyby przeżył, to wszystko było by ok?
Wtedy pewnie pisałbyś "po co rodowód, ja mam yorka bez i wszystko gra"...
Czy ktoś Cię zmuszał do kupna psa w pseudo? Groził Ci?
To był Twój wybór, Twoja decyzja i teraz jest to Twoje cierpienie...

Brak wiedzy nie jest argumentem... po zakupie (i odejściu) psa umiałeś trafić na psie forum, a przed, nie mogłeś go znaleźć?
Teraz jesteś specjalistą od rodowodów?
Grozisz pseudohodowcy? Pobijesz go? Podpalisz mu dom? A co on takiego zrobił? Przecież kupiłeś psa dobrowolnie...
To co zrobił jest naganne moralnie, ale nie jest karalne...


Jak ja czytam co jakiś czas na dogo takie posty, to nie żal mi takich cymbałów...
Żal mi tylko tych cierpiących psów...[/QUOTE]

Pies "umiera", "odchodzi", a nie zdycha......:shake:

Link to comment
Share on other sites

Apelujcie jeszcze do posiadaczy ślicznych suczek!Mam od 3 lat sunię wyrzuconą prawdopodobnie z pseudo.Dziś ma koło 10 lat.Mieszkała w zimie 2 miesiące na parkingu w lesie.W domu okazało się,że ma prawie wszystko chore i zaczęliśmy walkę o jej życie.Sunia wyzdrowiała i zaczęło się naciskanie znajomych,rodziny i sąsiadów na jej pokrycie.Usłyszałam,że jestem głupia bo te psiaki rodzą po kilkanaście szczeniaków i będzie kasa.A,że psina cudna to pieski pójdą jak ciepłe bułeczki.Nie znałam wtedy jeszcze dogo ani innych psich for ale w odpowiedzi szybko wysterylizowałam panienkę.Dodam,że ma w uchu tatuaż ale czytelne tylko 2 ostatnie cyfry.Obawiam się jednak,że wielu posiadaczy pięknych suczek ugnie się i rozmnożą swoją piękność nie widząc w tym nic złego.Teraz tłumaczę wszystkim dookoła dlaczego nie powinni dopuszczać swoich ulubienic.Moja śliczna ma dysplazję ze względu na jej wiek nieoperacyjną ale dostaje poza Bonharenem cały zestaw leków wspomagających jej funkcjonowanie i nie cierpi.A co by było gdyby miała szczeniaki?Ile psiego i ludzkiego cierpienia...

Link to comment
Share on other sites

Szkoda ciagnac ten watek.

Nie wiem po co w ogole zostal zalozony?
Kogo mial uswiadomic - nas dogomaniakow ?
To jest CHORE.

Seikeit ma rozbudowane ego, chwali sie kim to nie jest i ile ma 'fakultetow', a i tak niczego sie nie nauczy i kupi jorke z jednego z 760 ogloszen na allegro lub innych portali, bo CHCE. Przyczyni sie do wyprodukowania kolejnych jorkusiow, kolejna suka jork bedzie rodzic co cieczke, zeby zaspokoic czyjes checi na szpan posiadania jorka.


760 ogloszen na allegro = 700 suk wlasnie rodzacych lub ktore juz urodzily!
W klatkach,kojcach,stajniach, oczywiscie do zdjec wynoszone sa 'na salony'.
Cierpienie jest wokol nas. Tylko trzeba je zauwazyc :mad:
Mnie to przemawia do wyobrazni, ale widac innym w ogole :angryy:


Podpisuje sie w pelni pod tym co napisalam - Pancia Kostaryki Zbiczuj, Casablanki z mieleckiego schronu, Jojkota z mieleckiego schronu oraz Ryska wyrzuconego przez jakiegos idiote 6 lat temu. Wszystkie moje zwierzaki sa wysterylizowane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoda1']Pies "umiera", "odchodzi", a nie zdycha......:shake:[/QUOTE]

Nie, pies nie umiera....
Umiera człowiek...
Pies odchodzi, lub zdycha...

Nie mam problemu z nazewnictwem, jak niektórzy...
To, że powiem kiedyś, że mój pies zdechł, nie znaczy, że kocham go mniej, niż Ci, którym psy "umierają"...
A jak już zdechnie, to nie pobiega za "Tęczowym Mostem", tylko zeżrą go robaki... tak jak mnie, kiedy umrę... chociaż ja raczej wybiorę piecyk i młynek... ;)
I do "Nieba" też nie trafię... :D

OT...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Zrobi tez od razu USG, RTG, EKG i badanie krwi i moczu, zeby stwierdzic, ze na pewno placi kilkaset zl za zdrowego psa.

Moda na jorki, shi-tzu, łestiki jest godna pozalowania i potępienia. Jak mowi moja corka : Carmi nie piwo, york nie pies :eviltong:[/QUOTE]

Ale wiesz, york pies idealny: i w domu zostanie, i nie duży, i mądry, i ładny itp. Ale na pytanie, dlaczego chcesz jorkusia, szitsu, cziłkę już mało kto potrafi odpowiedzieć coś poza "no bo to takie małe i takie śliczne". Skoro nie patrzy na to, jaki ten pies będzie, to niech weźmie ze schroniska, ale szpan to szpan...

Link to comment
Share on other sites

a gdzie seikeit napisał że chce znów kupić psa bez rodowodu, a co więcej, rozmnażać go? wskażcie mi ten fragment jego wypowiedzi....
trudna jest mentalność większości(niestety) osób na dogo...
Arwilla, na jednym z ostatnich wątków na których pisałam, też zostałam oskarżona za używanie poprawnego nazewnictwa kiedy napisałam że kot "zdechł"....podobno, skoro tak mówię, to nie kocham zwierząt.....a koty które przygarniałam z piwnic, i miały zrobioną drabinkę żeby mogły swobodnie na dwór wychodzić....no to już była mega zbrodnia....grałam z tymi kotami w "rosyjską ruletkę"....ehhh...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']a gdzie seikeit napisał że chce znów kupić psa bez rodowodu, a co więcej, rozmnażać go? wskażcie mi ten fragment jego wypowiedzi....
trudna jest mentalność większości(niestety) osób na dogo...
Arwilla, na jednym z ostatnich wątków na których pisałam, też zostałam oskarżona za używanie poprawnego nazewnictwa kiedy napisałam że kot "zdechł"....podobno, skoro tak mówię, to nie kocham zwierząt.....a koty które przygarniałam z piwnic, i miały zrobioną drabinkę żeby mogły swobodnie na dwór wychodzić....no to już była mega zbrodnia....grałam z tymi kotami w "rosyjską ruletkę"....ehhh...[/QUOTE]

No jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie samochód jeździ raz na ruski rok - to nie była to zbrodnia ;) Ale to temat raczej na forum miau ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']a gdzie seikeit napisał że chce znów kupić psa bez rodowodu, a co więcej, rozmnażać go? wskażcie mi ten fragment jego wypowiedzi....trudna jest mentalność większości(niestety) osób na dogo...[/QUOTE]
Post 72, akapit 5 jest mowa o wyborze suczki. My nigdzie nie piszemy, ze ta suczka bedzie rozmnazana. A co do naszej-dogomaniackiej mentalnosci, to jak sie oglada od kilku lat schroniskowe biedy, wyrzucane, przywiazywane, topione i szuka im domow, to sie mysli inaczej i nie ma ciackania sie z ludzmi, ktorzy udaja, ze nie przyczyniaja sie do cierpienia psow z pseudo. Jesli Pa-ttti jestes taka tolerancyjna, to chyba malo widzialas. Czemu rozumiesz goscia, ktory zalozyl pierwszy watek na dogo z placzem jaki to on biedny, bo ktos mu sprzedal chorego psa, a nie rozumiesz nas walczacych NA CO DZIEN o lepsze jutro kundli (kundel to pies bez rodowodu) ? Czy dogomaniacy maja zawsze za raczke prowadzic takich nowych i spokojnie, bez emocji tlumaczyc kolejnemu, zeby nie kupowal psa z pseudo ? Ile to mozna razy wytrzymac i patrzec jak kolejny raz groch odbija sie od sciany :no-no-no:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pa-ttti']na jednym z ostatnich wątków na których pisałam, też zostałam oskarżona za używanie poprawnego nazewnictwa kiedy napisałam że kot "zdechł"....podobno, skoro tak mówię, to nie kocham zwierząt.....a koty które przygarniałam z piwnic, i miały zrobioną drabinkę żeby mogły swobodnie na dwór wychodzić....no to już była mega zbrodnia....grałam z tymi kotami w "rosyjską ruletkę"....ehhh...[/QUOTE]
Tu też przyszłaś wypłakać się o kotach, które bohatersko wyleczyłaś z tyfusu i w związku z tym pozwalasz im ginąć pod kołami aut?

Wracając do tematu.

Pierwszy pies z pseudo?
Mogę zrozumieć, naprawdę mogę. A nawet współczuć.

Drugi pies z pseudo?
Nie rozumiem i nie będę współczuć, gdy skończy się podobnie.

Link to comment
Share on other sites

Greven, a Ty czemu nie odpowiedziałaś na moje pytanie odnośnie dzielenia kotów na te lepsze, domowe, i gorsze, podwórkowe? chciałam zauważyć że Ty też pozwalasz ginąć kotom na ulicy, jeśli tak na to patrzeć, pozwalając im swobodnie żyć poza domem. no chyba że nie zrozumiałam Twojej wypowiedzi, a te koty które dokarmiasz, również przygarniasz. jeśli tak,zwracam honor.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']

Wracając do tematu.

Pierwszy pies z pseudo?
Mogę zrozumieć, naprawdę mogę. A nawet współczuć.

Drugi pies z pseudo?
Nie rozumiem i nie będę współczuć, gdy skończy się podobnie.[/QUOTE]

I pod tym mogę się podpisać. Ja też z początku odebrałam wpisy założyciela wątku jako refleksje nad swoją głupotą. . . Bo to jest głupota i ja się do niej (w sensie do swojej głupoty) przyznałam. Wyciągnęłam wnioski i wiem jak postępować następnym razem. Dlatego też zupełnie nie rozumiem jak można nie wyciągnąć wniosków i brnąć dalej w swoim uporze w to samo "bo przecież chcę...". Opadło mi wszystko . . .

Link to comment
Share on other sites

Nie jest napisane czy suczka będzie zakupiona w pseudo hodowli. Prawdę mówiąc ja byłam pewna, że po takich przejściach seikeit kupi szczeniaczka z metryką.

Nie jest niczym złym kupno rasowego psa , nie popadajmy w paranoję...Nie każdy ma tyle empatii w sobie, że wybiera pieska ze schronu.

Ale uleganie modzie na daną rasę, to jest słabe. Co za przyjemność mieć 10 yorka w bloku czy na osiedlu ...Co innego jak ktoś jest miłośnikiem danej rasy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='toyota']
Nie jest niczym złym kupno rasowego psa , nie popadajmy w paranoję...Nie każdy ma tyle empatii w sobie, że wybiera pieska ze schronu.
[/QUOTE]

Nie każdy ma takie możliwości, żeby brać psa po przejściach ze schroniska, nie oszukujmy się - czasem "prawdziwe oblicze" wyłazi z psa dopiero po jakimś czasie w DS. Jeśli ktoś szuka psa z konkretnymi predyspozycjami, z określonymi cechami charakteru oraz wyglądu, z dobrą socjalizacją, po zdrowych, przebadanych rodzicach, nie widzę w tym nic złego. Jeśli natomiast upodobał sobie jakąś rasę i szuka okazji jak tu nie przepłacić to już głupota.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...