Jump to content
Dogomania

Podpalony Kubuś na zawsze w bezpiecznej przystani - zostaje z Panią Doktor


Selenga

Recommended Posts

..tylko, że nikt tutaj na wątku nie ma wplywu na pojawienie się rozliczenia niestety. Rozliczenie- jak przekazaly dziewczyny kontaktujące się z p. Elą pojawi się. Niestety nie wiadomo kiedy....Psów w potrzebie jest bez liku i faktycznie może czas zdecydowac wedle rady, która tutaj sie pojawila kilka razy; chcesz to wplacaj, nie podoba się..nie wpłacaj.

ps. a jak ktoś juz wplacił i chciałby wiedzieć, jakie sa jeszcze potrzeby i ile uzbierano- pech;) ale także doświadczenie i wiedza na przyszłość na co zwrócić uwagę, o co pytać, zanim wpłacimy cokolwiek, gdziekolwiek..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olenka1987']sorry ale takie podejście i ten tekst... nie skomentuję tak jakbym chciała...
jakby w ogóle Wam nie zależało na zdobyciu darczyńców, tak jakby Kubuś miał wystarczająco kasy a Wam to zwisało czy dostanie więcej...
[B]zero szacunku do ludzi którzy chcą pomóc..[/B][/QUOTE]
Wiesz, zastanawiam się jak to jest - darczyńca jest osobą świętą - wspomógł zwierzaka w potrzebie, pomógł uratować mu życie czy zdrowie, należy mu się bezwzględny szacunek...
A wolontariusz? można go obrzucić błotem, oskarżyć o wszystko, obciążyć odpowiedzialnością za wszystkie opóźnienia na które nie ma wpływu, zwymyślać od gówniarzy, a on ma się tylko uśmiechnąć?
Wolontariusz nie zasługuje na szacunek?????

Link to comment
Share on other sites

Selenga, mysle ze nadinterpretujesz slowa Olenki :) chodzilo jej raczej o to, ze zdanie typu 'chcesz to wplacaj, nie chcesz to nie' to troszke traktowanie 'z buta' ewentualnych darczyncow, co nie znaczy,ze są oni ustawiani na piedestale z racji tegoze chca wplacic pieniadze;
i nie wiem tez skad oburzenie co do osoby wolontariusza -olenka nie poruszyla w ogole tej kwestii;
a zgadzam sie z Toba - wolontariuszom nalezą sie wielkie podziekowania za ich checi i dzialania na rzecz potrzebujacych :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diore']...........
i nie wiem tez skad oburzenie co do osoby wolontariusza -olenka nie poruszyla w ogole tej kwestii;
a zgadzam sie z Toba - wolontariuszom nalezą sie wielkie podziekowania za ich checi i dzialania na rzecz potrzebujacych :)[/QUOTE]
stad, ze od jakiś 10 stron osoby, które REALnie ratują Kube są pomawiane o wyłudzanie pieniędzy i inne podobnie absurdalne rzeczy!!!

Link to comment
Share on other sites

Wiecie, dziwi mnie to wszystko. Skoro są osoby, które mają kontakt z lecznicą, p. Elą, jaki jest problem zapytać o ew.dotychczasowe koszty leczenia i rokowania na nastepne leczenie oraz poprosić o zajrzenie na konto? Nie raz same podejmowałyśmy decyzję, że leczy się psa bez względu na koszty leczenia oraz wbrew zdrowemu rozsądkowi, niemniej jednak trudno mi uwierzyć, że p. Ela nie wie jakie są koszty i o nie nie zapytała i bynajmniej nie z powodu wyceny życia Kuby ale po to, żeby wiedzieć ile jeszcze należy uzbierać pieniędzy, zeby go zabezpieczyć.
I pomimo tego, że nie podoba mi się straszenie prokuratorem itp, bo nie o to tutaj chodzi, to nie dziwię się, że kogoś poniosło, bo butne wypowiedzi Fanta33 zwyczajnie prowokują do takich zachowań. I od tego nakręciła się cała spirala. TYlko po co?
I niestety, ponieważ wiele niezarejestrowanych osób czyta ten wątek, to straci na tym Kuba i Fundacja Mrunio. Właśnie dlatego, że pieniądze są TYLKO zbierane a żadna orientacyjna kwota dotychczasowego lecznia nie padła a także przez to, że wolontariuszki a jednocześnie przedstawicielki Fundacji na forum, zachowują się właśnie w ten sposób. Niestety, jeżeli występuje się w czyimś imieniu, należy się zastanowić wielokrotnie zanim się cokolwiek napisze i lepiej 5 razy udryźć się w język.
Odnośnie pay pala nie rozumiem zarzutu, ponieważ faktycznie daawno temu zostało napisane, że jest to prywatne konto i w kilku postach było powtórzone i jest to forma pomocy stosowana na dogo (udostępnianie konta prywatnego bez względu na rodzja płatności).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olenka1987']ale kto mówi o obrzucaniu kogokolwiek błotem ??
już nie wyolbrzymiajcie..
ludzie się pytają o koszty mniej więcej a tu od razu "nie podoba się to nie płacaj"
i to zniechęca skutecznie
a darczyńcę jak i wolontariusza należy szanować
i owszem dzięki darczyńcą te pieski można leczyć.. za ich pieniądze.. a niektórzy mają ich najwyraźniej w duuu[/QUOTE]
OK, to ja powiem szczerze - po tekstach jakie tu padły w odniesieniu do osób, które w jakikolwiek sposób mają do czynienia z pieniędzmi dla Kubusia, ja się czuje tak jakby mnie ktoś strzelił w twarz. Od lat jestem na dogo i na pomoc psom poszła masa moich pieniędzy i mojego czasu. Jestem takim samym darczyńcą jak wszyscy inni i dodatkowo poświęcam swój czas na pomoc inną niż finansowa. Jeśli ktoś się obraża za to, że wyraźnie i po polsku ma napisane, że nikt z nas nie ma wpływu na termin podania rozliczenia a ja wyolbrzymiam, kiedy mnie zaboli oskarżenie o wyłudzenie, to ja na prawdę nie mam czego tutaj szukać. Jeśli pomoc w ratowaniu psa miałaby dawać komukolwiek prawo do obrażania innych, to cała ta dogomania nie ma najmniejszego sensu.

Sprawa Kuby stała się czymś więcej niż tylko pomocą psu. Odzew na pel o pomoc przekroczył najśmielsze oczekiwania. Była tez kamyczkiem, który przeważył i pozwolił na ruszenie opinii publicznej, pomógł w uruchomieniu akcji podpisów pod nową ustawą. Odzew dawał niezły power do dalszego działania. Wszędzie, tylko nie na dogomanii. Tu trzeba było rzucić oskarżenia, trzeba było sprowadzić do parteru wolontariuszy, a jak jedna odpowiedziała niegrzecznie, to prawda - to się sięgnęło pop prokuraturę i złożyło czy zamierza złożyć zawiadomienie w sprawie innej wolontariuszki, która była na tyle głupia, że udostępniła swoje konto żeby ułatwić pomaganie innym. Ja też udostępniłam swoje konto i nie podałam rozliczenia, więc mnie pewnie też to zawiadomienie do prokuratury obejmie. OK, proszę bardzo. Z pomagania Kubie i innym zwierzakom na pewno nie zrezygnuję. Ale nie wymagajcie ode mnie szacunku dla kogos, kto mnie nie szanuje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']na wątku DOGOMANIACKIM obrzucanie się błotem, pyskówka bazarowa, grożenie prokuratorem...
a co robią zwyczajni ludzie, nie mianujący siebie DOGOMANIAKAMI?
zobaczcie jakie cudo [B]podarowała[/B] jedna przemiła Pani z Ostrowca Świętokrzyskiego na aukcję walentynkową dla Kubusia:
[URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1462638584[/URL]
inne fanty na aukcje też zostały podarowane - przez osoby których nicków na tym wątku do tej pory ani razu nie było...
Wiem, że dziewczyny czytają watek więc jeszcze raz - Dziewczyny, dziękuję :loveu:[/QUOTE] Naszyjnik rzeczywiscie imponujący.Super.A i aukcja pięknie zrobiona.Dziękujemy bardzo i za podarowany naszyjnik i za świetnie zrobioną aukcję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='diore']....
[B]Memory[/B], a czy Ty masz mozliwosc podpytac o to rozliczenie? masz w sumie chyba najwiekszy wklada w akcje chocby z racji przekazywania srodkow :) jesli sie myle - popraw mnie; :)
...[/QUOTE]

Poprawię, bo to wygląda troszeczkę inaczej.

Z Panią Elżbietą kontaktowałam się raz telefonicznie i dwukrotnie krótko na e-maila.
Przedstawiłam się, podałam swoje namiary, potwierdziłam, że to przez moje konto PayPal przejdą przelewy od osób zza granicy. Pani Ela już była o tym uprzedzona i wyraziła wdzięczność.
Podałam swój numer konta w mBanku, z którego będą wpłacane pieniądze na konto fundacji, uprzedziłam, że nie będzie to zbiorówka, tylko każdy przekaz oddzielnie i na maila sukcesywnie wysyłać będę skany.

Pani Ela poprosiła, bym raczej zatrzymała je u siebie do czasu zakończenia akcji, bo dostaje ponad 200 maili dziennie, jest przemęczona i wciąż się boi, że coś przeoczy i wykasuje.
Wspomniała też, że jest w trakcie załatwiania Dot-Pay, obiecała przemyśleć założenie konta w PayPal i praktycznie na takich ustaleniach kontakt się skończył.
Ma być podjęty w każdej chwili na pierwszy sygnał ze strony Pani Eli.

Czekam zatem i nie przynaglam, bo mam zaufanie do tego co robi fundacja, a nie czuję się powołana ani do występowania w imieniu innych, ani tym bardziej do nacisków i prób ingerencji.
Od tego są jednostki nadrzędne, ustawy i statut.

Tym bardziej, że od początku ustalono, że nie robi się zbiórki na dogo, a ktokolwiek chce pomóc, wpłaca prywatnie, bezpośrednio na konto fundacji.

Mój wkład w akcję?
Bardzo proszę go nie przeceniać.
Zrobiłam niewiele.
Nie ja organizowałam akcje pomocy, nie ja prowadziłam wątki na forach, nie ja zdobywałam sponsorów, nie moje pieniążki zasilały konto fundacji.
Oddałam tylko zwykłą ludzką przysługę ludziom chcącym pomóc Kubie i mam nadzieję, że samemu Kubie.
Jest mi miło pomyśleć, że mam swój maleńki wkład, ale to wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olenka1987']sorry ale takie podejście i ten tekst... nie skomentuję tak jakbym chciała...
jakby w ogóle Wam nie zależało na zdobyciu darczyńców, tak jakby Kubuś miał wystarczająco kasy a Wam to zwisało czy dostanie więcej...
zero szacunku do ludzi którzy chcą pomóc..[/QUOTE]

[quote name='diore']otoz to Charly, wlasnie korzystam z doswiadczenia i stąd też pytania :)
rozumiem,ze rozliczenie mialo sie pojawic, ale w tym sek, ze nadal niewiadomo kiedy,a to dziala na niekorzysc psiaka; jesli są tacy, ktorzy mysla nad wplata,ale wahaja sie wlasnie z tego powodu. I o ile beda cierpliwi poobserwuja watek i moze doczekaja sie inf o rozliczeniu, po czym zzdecyduja o ew. wplacie, ale wiekszosci pewnie nie bedzie chcialo sie czekac i moga zrezygnowac, wiec szkoda byloby nie skorzystac z przyplywu ich dobrych checi :)
[B]Memory[/B], a czy Ty masz mozliwosc podpytac o to rozliczenie? masz w sumie chyba najwiekszy wklada w akcje chocby z racji przekazywania srodkow :) jesli sie myle - popraw mnie; :)
ps. co do 'dobrej rady' odnosnie do wplat komentowac nie bede, zrobila to Olenka :)[/QUOTE]

ja odnoszę wrażenie, że moje wypowiedzi nie są jasne. Więc mnie osobiście irytuje ta rada bardzo. Pojawiła się już kilka tygodni temu po raz pierwszy (przejrzałam wąek przed chwilą..) aczkolwiek w bardziej wyważonej formie.
Caly czas się wzajemnie nakręcamy (ja też), a naprawdę, tak jak pisała Selenga, wiele więcej niż wynając hakera nie możemy;)

NIKT tutaj na wątku nie ma wplywu na wstawienie rozliczenia- tą decyzję podejmuje tylko i wyłącznie......p. Ela.

Link to comment
Share on other sites

Kubie uda się na bank!Podejrzewam,że w tej chwili jest najbardziej kochanym psem na całym świecie:)Tylu ludzi na raz chyba jeszcze nigdy,w jednym momencie nie troszczyło się o jednego zwierza:)Na śmierć zapomniałam,że również znajomy pani Eli,pan Andrzej Rosiewicz trzyma za Kubę kciuki(wiecie ten od:"Najwięcej witamiiinyyyyy,mają polaskie dziewczyyynyyyy itd:) )Przesłał nawet życzenia Kubie:)
[B][SIZE=4] Od Jędrusia dla Kubusia:)[/SIZE][/B]
[B]Dużo zdrowia, dużo siły oraz wiele wytrwałości![/B]
[B]Aby rany się goiły, byś się zbliżał do wolności![/B]
[B]Już zapomnij o łańcuchu! Pojawiła się nadzieja![/B]
[B]To dla Ciebie stary druchu są życzenia od Andrzeja![/B]

Link to comment
Share on other sites

To ja proponuje by Marta jak dowie sie wszystkiego o rozliczeniu napisala o tym na watku (co zreszta juz proponowala), a my nie bedziemy poruszac sprawy finansowej, bo to i tak nic nie daje, tylko kazdy sie nakreca i nic dobrego z tego nie wychodzi. Naszyjnik cuuudny, ale niestety nie dla takiego bladego anemika jak ja;).

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=green][B]Witam.

Wątek został zmoderowany.[/B][B]
A ponieważ skończyłam o drugiej w nocy to już się nie wpisywałam.[/B][/COLOR]

[quote name='Olena84']To ja proponuje by Marta jak dowie sie wszystkiego o rozliczeniu napisala o tym na watku (co zreszta juz proponowala), [/QUOTE]

[COLOR=green][B]Ja ze swojej strony prosiłabym o systematyczne uzupełnianie rozliczeń i informacji o Kubie - tych dostępnych - w pierwszym poście.
Prosiłabym też o zamieszczenie informacji o kosztach leczenia Kuby - wydaje mi się że Fundacja Mrunio musi znac a przynajmniej orientowac się jakie są to do tej pory koszty.

Wszystkim Użytkownikom przypominam o Regulaminie i tym ogólnym i PwP:[/B][/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/announcement.php?f=28[/URL]

[COLOR=green][B]I[/B][B] proszę zapoznac się ze wszystkimi punktami Regulaminów.





Z "danych technicznych" - wątek skrócił się o około 500 postów czyli tyle postów nie związanych z tematem zostało usuniętych. Częśc postów - zgodnie z Regulaminem - została połączona. [/B][B]
Informuję że od tej pory każdy post nie związany z tematem będzie systematycznie i w miarę możliwości usuwany.
Wątek NIE zostanie zamknięty.


Pozdrawiam.[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']Kubie uda się na bank!Podejrzewam,że w tej chwili jest najbardziej kochanym psem na całym świecie:)Tylu ludzi na raz chyba jeszcze nigdy,w jednym momencie nie troszczyło się o jednego zwierza:)Na śmierć zapomniałam,że również znajomy pani Eli,pan Andrzej Rosiewicz trzyma za Kubę kciuki(wiecie ten od:"Najwięcej witamiiinyyyyy,mają polaskie dziewczyyynyyyy itd:) )Przesłał nawet życzenia Kubie:)
[B][SIZE=4] Od Jędrusia dla Kubusia:)[/SIZE][/B]
[B]Dużo zdrowia, dużo siły oraz wiele wytrwałości![/B]
[B]Aby rany się goiły, byś się zbliżał do wolności![/B]
[B]Już zapomnij o łańcuchu! Pojawiła się nadzieja![/B]
[B]To dla Ciebie stary druchu są życzenia od Andrzeja![/B][/QUOTE]

No to teraz czekamy na muzykę, aż ktoś do tych słów napisze ;)
Ależ Kubuś Ty masz fanów, nawet wśród gwiazd!!! Musisz się nauczyć rozdawać autografy :D

[COLOR="#8b0000"]Maupa4... po prostu DZIĘKUJEMY! :)[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Kuba ma wiernych fanow na fb, wkleilam zdjecia Kuby z serduszkiem to od razu 50 osob go pozdrowilo, trzyma nadal kciuki za niego, wiele osob traktuje pomoc finansowa dla Kuby jako comiesieczne wspomaganie to cieszy, bo boje sie, ze bedzie coraz mniej pomocy dla niego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olena84']Kuba ma wiernych fanow na fb, wkleilam zdjecia Kuby z serduszkiem to od razu 50 osob go pozdrowilo, trzyma nadal kciuki za niego, wiele osob traktuje pomoc finansowa dla Kuby jako comiesieczne wspomaganie to cieszy, bo boje sie, ze bedzie coraz mniej pomocy dla niego...[/QUOTE]

tak niestety jest w tego typu akcjach dlatego co jakiś czas trzeba sie przypominać nowymi fotkami
damy radę wszystko idzie w dobrym kierunku

Link to comment
Share on other sites

Ależ super rzeczy wydarzyły się na wątku. Cieszę się że wątek znowu jest wątkiem kochanego Kubusia. Życzenia od Andrzeja Rosiewicza są fantastyczne a walentynkowy Kubuś wspaniały. I jeszcze wieści o tym jak Kubuś wraca do zdrowia :-))))) :-))))) :-))))).

Link to comment
Share on other sites

na pierwszej stronie umieściłam wieści od początku lutego gdyż ze stycznia można przeczytac teraz od początku Wątku;)))
zrobiłam to z uwagi na to że nie mogłam już nic więcej wkleić gdyż przekraczało to normy w dogo...
więc bierzące info o Kubusiu z danego miesiąca są na 1 stronce
oczywiście zaproszenia do aukcji u Selengi WALENTYNKOWO KUBUSIOWO również
zapraszamy Was na allegro;D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fanta33']
oczywiście zaproszenia do aukcji u Selengi WALENTYNKOWO KUBUSIOWO również
zapraszamy Was na allegro;D[/QUOTE]
Składam reklamację - brakuje jednej aukcji :)
[URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=1462638584[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...