Jump to content
Dogomania

Niufka-wychudzona nowofundlandka w schronisku-MA JUŻ DOMEK!!!


Lozik

Recommended Posts

Kilka dni temu do schroniska trafiła rasowa nowofundlandka,niesamowicie wychudzona i skołtuniona. ot,skóra i kości -widoczne mimo bujnej szaty.Ma lekko posiwiały pyszczek,ale ładne,białe zęby.Jest absolutnie urocza,ufna,przyjazna.Cierpliwie znosi czesanie (z oczywistych powodów rozłożone na raty),zaprasza do zabawy-już po chwili znajomości zarzuciła mi łapy na ramiona:lol:.A te łapki oczywiście wielkie są,niufkowe.
Apetyt dziewczyna ma,humor dopisuje,ale bardzo potrzebuje odpowiedzialnych opiekunów,idealni byliby ludzie znający się na tej pięknej rasie.Martwię się ,że tak uczuciowy,spragniony kontaktu z człowiekiem psiun, podda się schroniskowej depresji.
Bardzo proszę o pomoc dla Niufki,może ktoś zna namiary na odpowiednią fundację.
Parę lat temu działała niufkowa stronka przy wodnych ratownikach-teraz nie mogę jej znależć:oops:.A może odnajdzie się właściciel? Ewentualnych amatorów handlu misiowatymi szczeniakami uprzedzam ,że bez sterylizacji Niufki się nie obejdzie,czekamy tylko żeby się wzmocniła i przytyła.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję,psi ratownicy już się odezwali,właśnie wysłałam im dziś zrobione zdjęcia ze spaceru Niufki,ma też wątek na molosach.pl ,więc niecierpliwie czekamy.
Wiek suni to ok.2-3 lata,jest cudowna,niemal się nie ślini,bardzo ładnie chodzi na smyczy,niemal cały czas szła przy nodze.Co dziwne-zlekceważyła mały potok przy schronisku-czyżby był zbyt mały? Szczeknęła na psy biegające po wybiegu-po chwili przyjażnie je obwąchała,odgłos pociągu jej nie przestraszył,po spacerze spokojnie weszła do boksu.
No cud-miód,nie pies !
P.S.Jest w zielonogórskim schronisku,dziwne,że nikt jej nie szuka.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Jesteśmy wraz z mężem zainteresowani adopcją suni!
Razem z mężem znaleźliśmy info o niej na molosach.
Mieszkamy 30km od Częstochowy we własnym domu z dużym ogrodem.
Mamy około 8 letniego Nestora w typie niufa. Nestor jest przed zabiegiem kastracji, który odbędzie się pod koniec stycznia (tego roku). Oczywiście mieszka z nami w domu, a nie na podwórku. Naszego Skarbka wzięliśmy ze schroniska w Obornikach Wielkopolskich 19 marca 2010 roku. Miał ponad 15 kg niedowagę, ropne zapalenie skóry, grzybicze zapalenie uszu, zanik mięśni + liczne rany po pogryzieniach przez psy. W tej chwili doszedł już do siebie. Wiemy więc co to znaczy opieka nad chorym psem.
ZGADZAMY się na sterylizację, podpisanie umowy adopcyjnej, wizytę przed- i poadopcyjną.
Razem z nami w domu mieszka mój 86 letni Dziadziuś, więc psy zostają maksymalnie 1-2 godziny same w ciągu dnia jak Dziadziuś idzie do swojej przyjaciółki :cool3:

Więcej info na priv lub e-mail: [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biedroneczka']Witam

Jesteśmy wraz z mężem zainteresowani adopcją suni!
Razem z mężem znaleźliśmy info o niej na molosach.
Mieszkamy 30km od Częstochowy we własnym domu z dużym ogrodem.
Mamy około 8 letniego Nestora w typie niufa. Nestor jest przed zabiegiem kastracji, który odbędzie się pod koniec stycznia (tego roku). Oczywiście mieszka z nami w domu, a nie na podwórku. Naszego Skarbka wzięliśmy ze schroniska w Obornikach Wielkopolskich 19 marca 2010 roku. Miał ponad 15 kg niedowagę, ropne zapalenie skóry, grzybicze zapalenie uszu, zanik mięśni + liczne rany po pogryzieniach przez psy. W tej chwili doszedł już do siebie. Wiemy więc co to znaczy opieka nad chorym psem.
ZGADZAMY się na sterylizację, podpisanie umowy adopcyjnej, wizytę przed- i poadopcyjną.
Razem z nami w domu mieszka mój 86 letni Dziadziuś, więc psy zostają maksymalnie 1-2 godziny same w ciągu dnia jak Dziadziuś idzie do swojej przyjaciółki :cool3:

Więcej info na priv lub e-mail: [email][email protected][/email][/QUOTE]

z twego opisu wynika, że domek zajebiaszczy i spełnia wszystkie warunki dla Niufka? ;) Trza działać :) Ale że w Zielonogórskim schronie..... tego w życiu bym się nie domyśliła, stawiałam szczerze mówiąc na Gorzowskie :/

Link to comment
Share on other sites

Pewnie,że śliczna,a jak pięknie sie porusza-po prostu płynie przez las wystawowym krokiem wodołazów na minimum międzynarodowej wystawie :).
Co do transportu-320 km do Częstochowy z Zielonej Góry,i tyleż w drugą stronę. Hm...Ale jeśli wizyta przedadop. i inne formalności będąw pełni "na szóstkę"-coś będziemy wspólnie kombinować. Może dogomaniacy mogliby też pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie,rozmawiałam właśnie z kierowniczką schroniska-jutro "oficjalnie i urzędowo" skontaktuje się z Ratownikami.
Okazuje się
,że ktoś z Inicjatywy Dla Zwierząt ma rodzinę w Częstochowie,
więc pewnie zawita do Ciebie "zwiadowczo"-może podaj adres na maila?

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze o suni-ktoś o nią kiedyś dbał. Np.podczas czesania-stoi nieruchomo póki szczotka w ruchu.
A dzisiaj szczękałam jej nożyczkami przy uszach-i ani drgnęła.
Biedronko,mając już Niufkowatego wiesz,że kłaka znajdziesz nawet w "zamkniętym słoiku dżemu" ? :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biedroneczka']Nie mam pojęcia kiedy :shake: Szukają osoby z Częstochowy do przeprowadzenia wizyty. Nikt jeszcze się nie zgłosił. :-([/QUOTE]

Żeby nie było, ze tyle zachodu o nic... Napisz do [B]sekkmet[/B] (znajdziesz ją na wątku Zielonogórskim) na PW i poproś o to, by nie wydawali suni dopuki u Was nie zostanie przeprowadzona wizyta przedadopcyjna, bo jesteście bardzo zainteresowani sunią i macie już Niufka w domu i zdajecie sobie sprawę z wymagań tej rasy itp... sekkmet to kierowniczka schroniska, ewentualnie napisz do użytkowniczki [B]wykrywka :)[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Biedroneczka']Nie mam pojęcia kiedy :shake: Szukają osoby z Częstochowy do przeprowadzenia wizyty. Nikt jeszcze się nie zgłosił. :-([/QUOTE]

Jest nieco ciotek z Cz-wy np.Truskawa144 ,olalola , ivette3 /znam je/ oraz lilk_a . Lista jest spora ,ale tam trzeba raczej doświadczonej ,doroslej osoby a ja ich nie znam, nie wiem kto pod danym nickiem jest.
Ale na wszelki wypadek może podajcie proszę na pw jaka to miejscowość,zobaczę jaki tam dojazd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...