Jump to content
Dogomania

"sposoby" na radzenie sobie z psami z forum rolniczego


Ajula

Recommended Posts

przypadkiem weszłam na jakieś rolnicze forum i się wkurzyłam, ale właściwie czego się mogłam spodziewać? :roll:
rolnicy udzielają "dobrych rad" - jak postępować z psami

poczytajcie i zobaczcie
[URL]http://www.agrofoto.pl/forum/topic/699-sfora-psow/page__st__100[/URL]

cytat:
"My mamy owczarka górskiego takto spoko pies ale mojego brata ciotecznego tak nie lubi ze szok [B]kiedyś brat mu nadepną na ogon i max [/B]bo tak sie nazywa pies [B]ugryzł go i wujek maxowi tak wlał[/B] że tera max tak nienawidzi brata."

Link to comment
Share on other sites

....................... aha. To juz wiem, skąd się biora takie dziwne rzeczy w naszych tymczasach,jak np. kulki śrutu koło płuc i wątroby.:mad::mad::mad:
Takich ludzi...to się powinno KASTROWAĆ. Żeby głupota się nie rozłaziła po świecie. Bo żadne tam tłumaczenia nic nie dają,facet wie swoje i już.
Ostatnio słyszałam o domowym sposobie na pozbycie się pcheł na kocie, bardzo prosty jest,no i skuteczny: Bierze się kota i wrzuca do gnojówki/pakuje w worek i do stawu/wali o ścianę. A potem bierze się nowego kota, takiego, który nie ma pchel. Ot,taki fajny,rolniczy sposób...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta23t']brzmienie postów już zawiewa wiochą i ten język. jakieś chore to forum- jestem w szoku coraz większym i chyba zlikwiduję neta zanim mnie ch....trafi....[/QUOTE]

Czytalas caly watek post po poscie? Raczej nie, bo jest tam wiele sensownych wypowiedzi. A prosty jezyk nie przeszkadza w byciu dobrym, rozsadnym itp., wiec nie powinno sie oceniac po tym ludzi, tak samo jak po ubraniu czy modelu auta.

[B]Ajula[/B], wybralas jedno zdanie z kilku stron dyskusji, a jest tam sporo wypowiedzi w calkiem innym tonie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']

[B]Ajula[/B], wybralas jedno zdanie z kilku stron dyskusji, a jest tam sporo wypowiedzi w calkiem innym tonie.[/QUOTE]
zgadza się, wybrałam to zdanie, które mnie zbulwersowało - pies dostał lanie, bo ugryzł kogoś, kto mu nadepnął na ogon
przeczytałam wszystkie posty i wiele z nich mnie wzburzyło - i to bardzo
nieliczne rozsądne głosy giną wśród tych mnie bulwersujących :roll:
ja też jestem ze wsi i wkurza mnie to, co ludzie na wsi robią psom

Link to comment
Share on other sites

ja też się boje włóczących się na pół zdziczałych psów, to rozumiem
jednak mnie poraziły pomysły na pozbywanie się ich - typu: "suka urodziła w stogu siana, szczeniaki dorosły i warczały na mnie jak wchodziłem na swoje pole - więc poszłem do znajomego myśliwego, zastrzelił je i po kłopocie" :roll:
ale jak ktoś dzwoni i chce psa, i mówię, że jest kastrowany, to mówią, że okaleczmy zwierzęta

Link to comment
Share on other sites

To fakt te wszystkie "wiejskie sposoby" na radzenie sobie z psem potrafią przyprawić o ból głowy kiedy się je czyta. Ale zauważcie że jest tam trochę mądrzejszych wpisów. Ludzie pisali że pies na łańcuchu dziczeje więc warto zbudować mu kojec i minimum raz dziennie wypuszczać na podwórko żeby sobie pobiegał, bo niewybiegany też jest niebezpieczny i niegrzeczny. Jest mowa o tym że nawet świnie mają prawo do godnego traktowania, czego bym się po ludziach ze wsi nie spodziewała. Założycielka wątku też znalazła pozytywny sposób na radzenie sobie z watahą psów, a nie tak jak jej niektórzy radzili żeby nosić przy sobie łopatę albo pożyczyć strzelbę od myśliwego i "załatwić kundle". Znajomość ras jest u nich zatrważająca ale tak naprawdę dla nich rasowy czy nie - pies to pies. Zabawne jak niewiele im potrzeba aby uznać psa za super zwierzaka. Wystarczy że wraca na zawołanie, albo przy otwartej bramie potrafi się tylko swojego podwórka trzymać, szczekać tylko na tych co drogą przechodzą a jak już wchodzą na posesję w towarzystwie właściciela to już nie oszczekują itd. Niemało jest tam wstrząsających postów , ale wiele pozytywnych też widać. Wiadomo że oni nigdy nie będą traktować swoich psów jak my dogomaniacy ale światełko w tunelu się zapaliło :-). Ja osobiście znam jedną wieś gdzie psy za fajnei nie mają, większosć siedzi na łańcuchu w nieoceplonych budach i ogółem wiele bid tam widziałam. Dlatego pozytywnie zaskoczyły mnie wpisy niektórych rolników z tego forum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Pustyni']Czytalas caly watek post po poscie? Raczej nie, bo jest tam wiele sensownych wypowiedzi. A prosty jezyk nie przeszkadza w byciu dobrym, rozsadnym itp., wiec nie powinno sie oceniac po tym ludzi, tak samo jak po ubraniu czy modelu auta.

[B]Ajula[/B], wybralas jedno zdanie z kilku stron dyskusji, a jest tam sporo wypowiedzi w calkiem innym tonie.[/QUOTE]
nie czytałam całego ich wątku,post po poście.
zbulwersował mnie,ale starałam się pisać prosto,nie wyszydzająco.
mam nadzieję że nie narobiłam nim wstydu innym miłośnikom psów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...