Skocz do zawartości

- - - - -

cieczka u yorka

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Guest_olka12_*

Guest_olka12_*
  • Guests

Napisany 07 styczeń 2011 - 22:41

mój sąsiad ma sukę yorka i ona jest dziwna. znają się z moim psem od dawna i teraz gdy podejrzewam u niej cieczkę ona jak pies skacze na niego. nie wiem co to wywołuje ale wiem że mój psiak nie będzie z nią utrzymywał kontaktów i proszę mi powiedzieć dlaczego ona na niego skacze

#2 evel

evel

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 10044 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 23:01

Bo takie zachowania nie mają tylko i wyłącznie zabarwienia seksualnego ;)
Dodany obrazekDodany obrazek

#3 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 07:54

A tak rozwijając - wykonywanie ruchów kopulacyjnych na drugim osobniku może być przejawem dominacji, zachęcaniem do zabawy, rozładowywaniem podekscytowania jakąś sytuacją czy ogólnego napięcia - a nie tylko chęcią odbycia stosunku ;) Suka w cieczce zazwyczaj jest trochę podenerwowana, zestresowana, wszak hormony grają, i może się tak zachowywać właśnie dla rozładowania stresu, i to nie tylko na innych psach, ale i ludzkich nogach, maskotkach.
Takie zachowanie mogą przejawiać wobec siebie dwa samce, kiedy jeden chce drugiego zdominować, podobnie suka wobec suki, a i bardzo często młodziutkie, 3-4 miesięczne szczenięta, u których zazwyczaj jest to właśnie wyładowanie podekscytowania zabawą.
Tak wiec radziłabym się nie przerażać i nie bulwersować, ani nie doszukiwać, że z suczką jest coś nie tak, tylko zaakceptować to jako naturalny aspekt psich zachowań, bez doszukiwania się niepotrzebnych podtekstów i prób przekładania tego na jakieś ludzkie "zboczenia" :diabloti:

#4 doglove

doglove

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 36 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:29

Martens ma rację, suczka próbuje dominować...

#5 Martens

Martens

Advanced Member

• Members
  • PipPipPip
  • 11321 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:28

Martens ma rację, suczka próbuje dominować...

A jakim cudem udało Ci się to stwierdzić na podstawie tak krótkiego opisu od olka12? :hmmmm:

#6 natka.jezewska

natka.jezewska

Banned

• Banned
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 sierpień 2012 - 11:34

Ja mam dwie suczki, które tak robią, jest to dowód na to, że to zachowanie to objaw dominacji a nie zachowanie kopulacyjne :)
Zoomia.pl, miejsce gdzie psy znajdują kochających właścicieli. Sprawdź ogłoszenia !

#7 Misza1234

Misza1234

Banned

• Banned
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 17:57

Ja mam też w domu tylko dwie sunie - yorczki jedna jest starsza o 4 lata od drugiej ale ta młodsza też w ten sposób się zachowuję. Nie pomaga żadne karcenie ani prośby. Po prostu psi instynkt :)
Miłośniczka psów wszystkich ras szczególnie biednych, bezdomnych kundelków bo właśnie im najgorzej jest w życiu....