Jump to content
Dogomania

Kiedy CHIPowanie?


Lotka22

Recommended Posts

Czy załozenie chipu psiakowi rowna sie rejestracji, a co sie rowna placeniu podatkow? Kiedy najlepiej zalozyc chip? Czy mozna to zrobic w kazdej lecznicy weterynaryjnej? Jak zalozenie chipu wyglada od strony formalnej? I w koncu ile za to sie placi? Dzieki :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Czy mozna to zrobic w kazdej lecznicy weterynaryjnej?[/QUOTE]Wykaz lecznic uprawnionych do wydawania paszportów znajdziesz [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=8312"]tutaj[/URL], w tych lecznicach na pewno można też psa zachipować (bo paszport wydaje się razem z chipem). Jak jest w innych lecznicach, nie wiem :cool1:
[QUOTE]I w koncu ile za to sie placi?[/QUOTE]
Płaci się za to ok. 60 zł (są drobne różnice pomiędzy lecznicami).
[QUOTE]Kiedy najlepiej zalozyc chip?[/QUOTE]
Chip możesz założyć w dowolnym momencie życia psa :cool1:
[QUOTE]Czy załozenie chipu psiakowi rowna sie rejestracji, a co sie rowna placeniu podatkow? [/QUOTE]
Obowiązek płacenia podatku jest niezależny od chipowania. Masz psa, masz obowiązek za niego płacić, bez względu na to czy jest zachipowany czy nie.
[QUOTE]Jak zalozenie chipu wyglada od strony formalnej?[/QUOTE]
Tzn? Przychodzisz do weta, ten wstrzykuje chipa i wysyła Twoje dane do bazy... O jaką stronę formalną Ci chodzi?

Link to comment
Share on other sites

Czesc coztego ,milo znow pana widziec w akcji ;) Pozdrawiam.

[QUOTE]Tzn? Przychodzisz do weta, ten wstrzykuje chipa i wysyła Twoje dane do bazy... O jaką stronę formalną Ci chodzi?[/QUOTE]
Nie wiem o co mi chodzilo, ale ladnie brzmialo :razz:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Panią [/QUOTE]

A no to milej mi jeszcze bardziej ;) A tak miedzy nami to co sadzisz na temat tezy, ze pies- samiec slucha sie bardziej facetow? Ja sie z tym nie zgadzam, ale niektorzy z moich znajomych na wiadomosc, ze mam psa tak zareagowali. Moim zdaniem to jest kwestia wychowania i poswiecania czasu. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie, nie musi być połączone. Psa chipuje się najczęściej przed wyrobieniem paszportu.
Przy wywożeniu psa za granicę musi byc oznaczony przejściowo tatuażem, a docelowo chipem.

Jeśli nie jest Ci potrzebny paszport, to nie ma obowiązku go wyrabiania przy chipowaniu. Wet wklei naklejkę z numerem do książeczki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alqua']A to możesz powiedzieć w jakiej lecznicy czipowałaś za 20zł? i Na jakiej ulicy? U nas sie płaci 80zł :( masakra... jak bym była w Wawie niedługo to bym zaczipowała tam swoją psinę.[/quote]

[FONT=Times New Roman]Wróblewski Jarosław[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Ul. Ochocka 13[/FONT]
[FONT=Times New Roman]02 – 495 Warszawa[/FONT]
[FONT=Times New Roman]667 72 51[/FONT]
[FONT=Times New Roman]+[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...