Jump to content
Dogomania

trymowanie a york


spacerowiczka Gosia

Recommended Posts

[quote name='spacerowiczka Gosia']... aż trudno mi w to uwierzyć ...
podobno yorka się trymuje. Czy to prawda ?!

jeśli tak ... to w jakim celu się go trymuje.

czy ktoś umie mi odpowiedzieć na to moje dziwne pytanie ?

Pozdrawiam[/quote]

Nie chcę być niegrzeczny ale jak ktoś o coś się pyta to powinien najpierw szczegółowo się zastanowić i odrobinę poszukać. Ja próbowałem w internecie i mnie się hasła typu "trymowanie yorka" nie wyświetliły.
Pomyśl czy jak koleżanka powie Tobie, że trymowała sobie głowę to jej uwierzysz? Chyba nie bo jest to niedorzeczne-masz odpowiedz o trymowaniu yorka.

Link to comment
Share on other sites

Waldku, muszę Cię zmartwić :cool3:, ale ,,fachowa" strona internetowa zzo planet podaje co następuje:

[I]to fragment z serwisu miłośników zwierząt ZOO Planet

Pielęgnacja psa

Wpisał: ZOO-PLANET

Pielęgnacja psa jest nieodłącznym elementem codziennego z nim życia. Aby był zdrowy i wesoły musisz poświęcić swój czas na niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Z pewnością nie wszystkie pieski będą cierpliwie znosić szczotkowanie lub czyszczenie uszu. Staraj się jednak stopniowo przyzwyczajać psa do takich zabiegów, a zaprocentuje to łatwością pielęgnacji i silniejszą więzią z Twoim pupilem.

Rodzaje sierści i jej pielęgnacja

RODZAJE SIERŚCI I JEJ PIELĘGNACJA:

Sierść psa składa się z dwóch różnych rodzajów włosa - podstawowego, który jest zewnętrzna okrywą, jest szorstki i spełnia ochronną funkcję oraz drugorzędnego, który jest krótki i miękki i nosi nazwę podszerstka.
Spośród rodzajów psich sierści można wyróżnić kilka typów:



[B]Jedwabista - charakterystyczna np. dla charta afgańskiego, spaniela, lhasa apso, setera czy yorka. Taki rodzaj szaty wymaga szczególnej troski i odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku takiej sierści stosuje się [U]trymowanie[/U]. Psy wymagają trymowania [U]cztery razy do roku[/U] i [U]podobnie często należy je kąpać[/U].[/B]


[IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/emoticons/w00t.png[/IMG] [IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/emoticons/devil.png[/IMG] [IMG]http://www.yorkland.pl/components/com_simpleboard/emoticons/sick.png[/IMG]

jak się wam podoba taki opis?


[/I]wszystko wrzucone do jednego worka..., więc może spacerowiczka Gosia znalazła właśnie coś takiego? Niestety internet jest jeszcze bardziej ,,cierpliwy" niż papier, na któym można wszystko napisać. Niestety na moją krytykę odpowiedziano mi w lekceważący sposób, ale nic to. Najgorzej, że admin nie poprawił tego wpisu twierdząc, że tak jest napisane w fachowej literaturze !!!! Niestety nie dowiedziałam się co to za fachowa literartura :razz:[I][/I]

Link to comment
Share on other sites

Tia... Ciekawe, co oni chcą trymować u tych nieszczęsnych yorków :D... Że już nie wspomnę o tych kąpielach cztery razy do roku :D.

[b]Herbina[/b], pokaż tym pacanom kilka definicji trymowania z netu, może im coś w tm łbie zaświta... Np o [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Trymowanie_sier%C5%9Bci"]tu[/URL]. Wyraźnie jest mowa o rasach [I]szorstkowłosych[/I] i o podszerstku, którego przecież yorkom brak.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o psią pielęgnację to wciąż jesteśmy w ciemnym i odległym średniowieczu:eviltong: 90% ludzi,z którymi rozmawiałam,uważa,że psa kąpie się raz na pół roku,albo jeszcze rzadziej,bo wedle przysłowia"częste mycie skraca życie,skóra się ściera i się umiera":lol:.Ponadto 'czesanie psa' u sporej grupy wywołuje salwę śmiechu.A coś takiego jak strzyżenie i trymowanie ogranicza się zwykle do wycięcia kołtunów nożyczkami do gołej skóry,kiedy właściciel długowłosego psa zauważy,że ten już chodzić nie może,bo mu kłęby zbitej sierści krępują ruchy.

Link to comment
Share on other sites

Muszę przeprosić Gosię - fakt istnieją takie dziwne strony. Choć przez wyszukiwarkę bardzo trudno tam trafić i b. dobrze bo jest tam bezmiar głupot. Nie zmienia to faktu, że zawsze obowiazuje nas logiczne myślenie. Ponieważ dobrze znana jest opinia że york ma w strukturze podobny włos do ludzkiego to spróbujmy sobie zadać pytanie w jakim celu wyrywać sobie z głowy włosy.

Link to comment
Share on other sites

Poczułam się skołowana.

Czego nie ma Twoja sunia, Gosiu? Braku podszerstka nie ma? Czy jak? Jeśli to york, to nie ma podszerstka, bo yorki nie mają podszerstka, po prostu. W związku powyższym (Waldek, te przeprosiny chyba trochę na wyrost były ;)) niczego jej fryzjer nie będzie trymował, o tym właśnie napisaliśmy wszystkie posty w tym temacie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Yorków sie nie trymuje , ponieważ mają włosy , trymuje sie psy które maja podszerstek no .Sznaucery , lakeland Terriery , Westy , Skzoty.
Prosze sobie kupić ksiazke o Yorkach , wielki bład ze ludzie zaczynaja oz kupna psa a potem od zbieranie wiedzy na jego temat...
Trymowanie polega na wyrywaniu -usuwaniu martwych włosów , które juz nie powiiny byc , jesli sie nie robi tego zabiegu w przypadku Foksa Szorstekigo tarci kolory.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='spacerowiczka Gosia']Witam :multi:
[B]Owczarnio[/B] nic nie pisałam o podszerstku.

Zapytałam tylko: czy trymuje się yorka ?
gdzieś o tym słyszałam ... i trudno jest mi w to uwierzyć.
A gdzie jak nie na forum mogłam o to spytać ... :lol:[/quote]

owczarnia już zapewne nie czekała na Twoją odpowiedz
po co odkopywac temat sprzed 4 miesiecy ? Tylko po t zeby pojawiło sie pare postow nic nie wnoszacych do sprawy?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...