Jump to content
Dogomania

waga i wzrost yorka


Wind

Recommended Posts

  • Replies 2.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Lady:

Wydaje mi sie, ze ona sie jeszcze nie nadaje do wystawiania. Wloski dopiero jej wyrastaja, a co najgorsze przez to zabkowanie zjada sobie futro z nosa - poprostu je zagryza i wloski odpadaja.

Jestesmy wiec na etapie wnikliwej pielegnacji i oliwienia ;)

Ponadto jak juz gdzies pisalam, gdy widzi inne psy to lasi sie do nich co najmniej jakby do rodziny nalezaly :lol:

Byc moze, ze na wystawe pojade jako widz, aby choc troche oswoic sie z sytuacja :)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wind, napisz jakich używasz kosmetyków, bo na przykład firma Iv San Bernard ma preparat wspomagający rośnięcie włosów...

I wiesz co, zapomniałam napisać, że masz piękną sunie! :wink:

Tak ze strony sędziego:

- prosta linia grzbietu

- wysokie nogi

- bardzo dobrze wybarwiona

- ogon trzymany w górze

:D :D :D

Jeszcze pokarzecie się na wystawach - ja wam to mówie :wink:

A przy okazji, to czy ona ma kopiowany ogon?

Link to comment
Share on other sites

Lady:

Dziekuje za komplementy :oops: Ja i Maja mocno sie zaczerwienilysmy :oops: :oops:

Do pielegnacji uzywam calej lini z 1 ALL Systems czyli szamponu, odzywki po kapieli, odzywki na suchy wlos i olejku norkowego w sprayu (tez na suchy wlos z tendencja do lamania badz koltunienia).

Bardzo Cie prosze podaj mi nazwe tego preparatu na porost siersci Iv San Bernard. Jak dobrze pamietam YC nie ma w swojej ofercie tych kosmetykow. A moze sie myle, jakos malo dokladnie patrzylam po tej polce ;)

Natomiast co do wystaw ... hmm to kto wie co przyszly rok przyniesie :) A do Nowego Dworu pojade na pewno jako widz. Moze sie tam spotkamy?

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

O ogon pytam się, bo nie wiem jaka jest teraz tendencja. W końcu może doczekam się tych szczeniaków i zastanawiam się nad kopiowaniem... :-?

W york centrum jest Iv San Bernard, ale chyba nie wszystkie produkty, chociaż nigdy nic nie wiadomo, bo widziałam, jak p. Ania wyjmuje SPOD LADY (nie "lejdi" tylko zwykłej lady :wink: ) jakiś preparat ISB...

Jest to olejek palmowy - prawdziwa rewelacja. O wiele lepszy od norkowego. Pisze, że wspomaga rośnięcie włosa, ale my niestety za kródko go używamy, żeby powiedzieć czy jest tak naprawde. Rewelacyjną też ma cene - 120 zł :(

Link to comment
Share on other sites

Z ogonami tendencja jest taka aby nie kopiowac. Tzn. w tzw. starych hodowlach nadal sie kopiuje. Ale hodowle, ktore mysla perspektywicznie o wystawianiu psow w krajach UE zaprzestaja kopiowac ogonkow. Jak bylam z Maja w YC wszyscy (a wiadomo o ktore Panie chodzi) zalowaly, ze Majka ma kopiowany ogon. Gdyby nie miala, cala bylaby zgodnie z nowa tendencja czyli: dosc duza, wysokie lapy i mialaby ogon.

Dzieki za informacje dot. preparatu. Chyba go zakupie. Przywyklam juz do tych cen :( Coz jak trzeba to trzeba :)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Moje oba pieski też mają kopiowane ogonki i mi osobiście bardziej podobają się pieski z kopiowanymi ogonkami :wink: , ale zgadzam się z tym że lepiej jeśli nie będzie się kopiować ogonka pieskowi który będzie raczej "spory"(york) bo miniaturki raczej śmiesznie by wyglądały z "długim" ogonkiem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czesc, jestem tu nowa ;)

Moj Karmelek mies temu wazyl 2,70 i byl wysoki na jakies 23cm.

Teraz ma 6 mies, musze go zwazyc ;), wydaje sie ze ma juz ponad 3kg

Niestety mamy problem z sucha sierscia na koncach :( wiem ze powinnam stosowac olejkek norkowy, kupilam taki w sprayu tyle ze moj piesek za tym nie przepada, jak tylko widzi ze mam butelke w rece to sie kuli i ucieka gdzie pieprz rosnie, a jak juz go wypryskam to sie rozklada jak dlugi jakby chcial swoj nosek jak najdalej miec od reszty ciala :( jak wiec moge tak go meczyc, straszdnie mi go szkoda. Czy sa inne sposoby? A moze po prostu mam zly preparat? Najwyzej go ostrzyze, nie chce go meczyc tym olejkiem!!!

pomozcie...

Link to comment
Share on other sites

Stynka,

Nie znam tego olejku :(

Ja uzywam kosmetyki firmy #1 All Systems i nie mam zadnych problemow z sierscia swojego psa. Pamietam, ze jak sunia mial ok. 4 miesiecy tez jej siersc byla raczej matowa i wysuszona. Ale jak zmienilam kosmetyki do pielegnacji, bardzo szybko stan "futra" sie poprawil.

Twoj piesek rzeczywiscie dosc duzo wazy. Moja sunia ma juz prawie 7 miesiecy (bez 3 dni) a wazy 2 kg. Mam nadzieje, ze jeszcze troche przytyje ;)

Czym karmisz swojego psa??

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Wind,

Dzieki za info, sprobuje zmienic kosmetyki - wszystkie ;)

bo o szamponie i odzywce ktore aktualnie uzywam tez nikt nie slyszal, moze cos w tym jest... chociaz po myciu siersc jest bardzo fajna, a suche koncowki to sama nie wiem, moze to siersc szczenieca do tego troche pofalowana (teraz rosna mu juz prosciutkie i one nie sa suche). Zastanawialam sie nad obcieciem koncowek, ale z powodu zimy nie chce tego robic.

Ostatnio go wreszcie zwazylam: 3,15 :o na zeberkach czuje sie troche tluszczyku, przytyc absolutnie nie moze ;) tym bardziej ze pogoda beznadziejna i ruchu troszke mniej.

Kupuje mu karme Royala, ale odkad sprobowal kurczaczka, wolowinki to juz nie je tak chetnie ;) Przewaznie daje mu to co i my jemy, chyba ze akurat nie jemy miesa, wtedy albo robie mu cos osobno, albo sucha karma ;)

A najlepszy sposob na utuczenie psa jest zaproszenie rodzinki ;) wtedy kazdy go podkarmia i pies je raz dziennie od rana do wieczora!

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

iwa:

Witam cie serdecznie! Napisz koniecznie cos więcej o swoim piesku :wink: Myśle że 1,5 kg na cztery miesiąc to nie jest aż tak malutko(pewnie to miniaturka) ale oczywiście może mu jeszcze przybyc troche masy bo jest jeszcze malutki, a niektóre yorki nie osiągają nawet takiej masy nawet w wieku kilku lat więc sie nie martw :wink:

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Czesc!!!

Moj Rocky jak juz wiecie ma 4 miesiące i waży 1,5 kg. Jest to moj pierwszy psiak, ale wydaje mi się, że radzę sobie całkiem nieźle z jego wychowaniam. Piesio jest kochany, całymi dniami za mna chodzi i na spacerkach sie bardzo pilnuje. Jest juz nauczony załatwiac się na dworze i zna już komende siad. Jest przefajowy.

Co prawda nie ma rodowodu, ale charakterek ma jak prawdziwy, rodowodowy yorczek.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...