Jump to content
Dogomania

Różnice w charakterze, suka - pies


MonikaOnka

Recommended Posts

Hymm myślę że zależy to od indywidualnego charakterku . Mogę powiedzieć tylko jak jest u mnie dwa psiaki i suczka " domowy Rottwailer " choć jak idą spac do naszego łóżeczka to wszystkie brzuchy pokazują ;) . Suczka w moim domku jest nieco mniej pokorna i troszkę bardziej się rządzi oraz w stosunku do innych "gościnnych" psów tez chce pokazać ze to ona tu rządzi ;) Psy nieco bardziej spokojne ..... chyba . ;0 O ile cotonek moze byc spokojny , jednym słowem każdy ma jakiegoś bzika .... Mój najstarszy SKubi za piłkę chyba by nas sprzedał , no a jak dorwie ofiarę uuuu to nie da żyć ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja myślę, że tak jak pisze Karolina - to sprawa bardzo indywidualna. Ja mam dwie suczki. Jedna ma 3 lata a druga pół roku. Starsza, Candy, jest bardzo spokojna. Nie zrobi niczego bez naszej zgody. Trzeba wyraźnie podać jej komendę np. hop na łóżeczko, chodź do domku itd. bo będzie stała i czekała na zgodę. Mała - wcielona diablica. Wszystkie psy atakuje, nawet te duże. Przy misce warczy i wszyscy odchodzą. Inną sprawą jet to, że Candy trafiła do nas jak miała już 7 miesięcy i była w pewien sposób ukształtowana a Piper jak miała 10 tygodni. Być może jest to kwestia odpowiedniego socjalizowania przez pierwsze miesiące.
U hawańczyków jest właśnie tak, jak piszesz - pieski są dużo grzeczniejsze. Dziewczyny są bardziej aktywne, jak są małe gryzą się między sobą tak, że musimy interweniować bo obawiamy się, że zrobią sobie krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z koleżankami ,według moich obserwacji jest to sprawa indywidualna .Na charakter psa ma wpływ wiele czynników(juz w łonie suczki),geny,stymulacja,socjalizacja itp. Cotony to bardzo inteligentna rasa,wesoła ale posłuszna ,mam 3 suczki i jednego chłopaka i tylko Megi jest "diabliczką" i własnie zauwazyłam że te ceche odziedziczyła po swojej babci.Z obserwacji szczeniąt obu ras mogę stwierdzić że cotony sa spokojniejsze, hawańczyki to pełne energii psiaki,skoczne i ciekawskie .Według mnie w obu rasach psy sa spokojniejsze , ale sa wyjątki.Mam dwa psy rasy hawańczyk -Bady skoczny ,ciekawski nie usiedzi w jednym miejscu dłużej niż 1 min,Caliś spokojny ,posłuszny skory do zabaw ale najlepsze sa pieszczoty.Tak samo jest z suczkami tej rasy .


Więc podsumowując jak wspomniałam wcześniej na charakter psa czy suczki wpływ ma wiele czynników.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...