Jump to content
Dogomania

Serbia


pokoik1

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Darianna']i ile trzeba wygrać żeby championa ichniejszego zrobić? :D[/QUOTE]

jeżeli pies jest wystawiany w kl. championów i ma championat swojego kraju - 1 cac;
jeżeli jest wystawiany w pośr., otw, użytkach lub nie ma championatu swojego kraju - 2 x cac lub 2 x cacib, lub 2 x r.cacib lub mieszanka czyli np. 1 cac i 1 r.cacib
no i teoretycznie dla psów użytkowych - użytek, choć różnie bywa ;)
ranga wystawy nie ma znaczenia, mogą być tylko krajówki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']A tłumy tam są w seterach irlandzkich? ;)[/QUOTE]

a to zależy od wystawy i sędziego ;)
generalnie, proporcje liczebności w seterach są zupełnie inne niż u nas. serbowie lubują się w anglikach i tych jest najwięcej, rudzielce na trzeciej lokacie. no i generalnie słabsze ekserierowo niż u nas, choć zdarzają się "niespodzianki" ;)

Link to comment
Share on other sites

Dostaniesz dostaniesz, ale zapłać najpierw, bo nic za darmo nie ma :) Tam się płaci za wydanie dyplomu (wcześniej oczywiście trzeba uzyskać wszelkie cace itp) i czekać, czekać czekać - wiem coś o tym. Żeby nie Narisowa to bym czekała do tej pory a tak tylko pół roku chyba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dumisiowa']tylko pół roku ...? heheh[/QUOTE]
ano.... przyszło by szybciej, ale cofnęli w wawie na poczcie bo zły adres był. na stronach serbskich był juz wpisany, ze przyznany i ze jest, ale wersji papierowej nie miałam dlugo. Narisowa po prostu jak tam była to przywiozła i dzieki Jej za to!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dumisiowa']OK...ale kochana narisowo powiedz mi, jeżeli wystartuję w użytkach i dostanę 2xCAC i mam championat własnego kraju to tez dostanę ich championat czy nie?[/QUOTE]

jak w użytkach, to 2 x cac i masz ch sr, ale tam w użytkach dzikie tłumyw VII, więc akurat tobie, to się bardziej kalkuluje startować w championach ;)

Link to comment
Share on other sites

Na jedynej serbskiej wystawie na jakiej byłam , prawdą stało się to co pisze Ewa.

Wyżły kontynentalne naprawdę ładne i i chyba 90 % w rękach myśliwych. Zresztą o ile mnie pamięć nie myli w trójce Bisa był "krótki niemiec" - ekstra psiur.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...