Jump to content
Dogomania

Trymowac samemu??


Sreberko

Recommended Posts

  • 1 month later...

Jeśli chodzi trymowanie psów szorstkowłosych "ja sie w to nie bawie" - oczywiscie mowie klientowi ze mozna wytrmowac psa ale to jest dodatkowy koszt a po drugie w pet groomingu nie jest to istotnie.Owszem jezeli robimy psa na wystawe to jak najbardziej nawet trzeba,ale bez przesady...Trymowanie robie jesli klient chce:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']trymowanie nie jest dla wyglądu ale żeby skora była zdrowa, żeby włos rósł taki jak powinien, chronił psa
poza tym względy praktyczne- pies nie gubi sierści w domu[/QUOTE]

ja nie mowie o wygladzie psa tylko o tym ze 3/4 klientów nie wie co to jest trymowanie bo niestety wiekszosc groomerów mowi ze trymowało psa a tak naprawde strzygło a kasa leci:)Ja mam klientów takich ze chca mieciutkiego pluszka a nie psa z twardym dzikim włosem:)

Link to comment
Share on other sites

Ja wiem ze ludzie są leniwi i pieniędzy szkoda, doskonale wiem. Ale nie zgadzam sie z opinią ze "bez przesady". Ja bym zachęcała do trimmingu. A jak chcą mięciutkiego pluszaka to mogli kupić sobie pudla albo coton'a.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='PrettyDog']ja nie mowie o wygladzie psa tylko o tym ze 3/4 klientów nie wie co to jest trymowanie bo niestety wiekszosc groomerów mowi ze trymowało psa a tak naprawde strzygło a kasa leci:)Ja mam klientów takich ze chca mieciutkiego pluszka a nie psa z twardym dzikim włosem:)[/QUOTE]

pewnie to 3/4 Twoich klientow... Nie zgodze sie z tym,ze groomerzy wprowadzaja ludzi w blad... jesli tak jest to zwykli oszusci. Ja po swoich Szkotach poznalabym w mig, ze niebyly trymowane...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mój pierwszy post na forum, więc witam :)

Jestem właścicielem (prawdopodobnie) mieszanki springer spaniela walijskiego. Do tej pory sunia była trymowana oraz raz (i dobrze, że tylko raz) strzyżona. W domu staram się czesać ją regularnie. Teraz chciałbym spróbować sił w trymowaniu. Doradźcie mi proszę jakieś narzędzia, które pozwolą na domową pielęgnację Salsy. Zdjęcia jako tako prezentujące jej sierść [URL]http://img694.imageshack.us/gal.php?g=p1193833.jpg[/URL] .

Link to comment
Share on other sites

Mnie Salsa (piękne imię dla ślicznej psicy) wygląda raczej na [url=http://www.google.pl/images?q=spanielbreto%C5%84ski&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=pl&tab=wi] spaniela bretońskiego [/url], bo springera walijskiego nie bardzo przypomina.
Najwygodniej byłoby wyczesywać podszerstek trymerem Coat King firmy Mars o rozstawie zębów 2,5mm.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie, spaniel bretoński!
dzięki za odpowiedź i dzięki za pw ;) Podsumowując Wasze propozycje mam 3 opcje:
- Coat King Mars 2,5mm
- Furminator
- grzebień Spratts 076 oraz trymer czerwony SHOW TECH

Co przemawia za którą opcją? (wiem, że na forum już sporo o tym było, ale np wątek o furminatorze ma 88 stron:() Przepraszam, że jestem tak upierdliwy, ale naprawdę chcę być zadowolony z zakupu.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Agnieszka do Twojego puchatka też by się przydały , narzędzia są skuteczne i uniwersalne .
A szanowna pani co proponuje ?[/QUOTE]

Pytam po raz kolejny - dlaczego uważasz, ze mój pies to "puchatek" ???? Mam nadzieje, ze tym razem doczekam sie odpowiedzi KONKRETNEJ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Cockermanka pomyliłaś się , ja tylko w zgodzie z prawdą odpowiadam .[/QUOTE]
[COLOR=Black]Prawdy są trzy: cała prawda, święta prawda i [/COLOR][I][B]gówno prawda[/B].[/I] (ks. J. Tischner):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam serdecznie. Odświeżam temat z nadzieją, że życzliwi dogomaniacy poradzą mi w kwestii trymowania :) Jestem laikiem, nigdy tego nie próbowałem, widziałem jedynie, jak robią to groomerzy. Zastanawiałem się czy trymować samemu, wiadomo - oszczędność kasy. Mam niewystawową goldenkę, której zabieg pielęgnacyjny (trymowanie, strzyżenie, kąpanie) kosztuje 150-180zł. Przy pierwszym zabiegu pani powiedziała mi, że nie należy ograniczać się tylko do trymowania, tylko zarazem trzeba psa wykąpać, bo samo trymowanie by źle wpływało na skórę (coś tłumaczyła o nagrzewaniu się skóry i konsekwencji dla sierści - nie pamiętam już szczegółów). Poleciła powtarzać taki zabieg najlepiej co 1.5 miesiąca. Niestety, trochę za drogo. Drugi zabieg, u innego groomera, w zasadzie potwierdził tamte słowa, tylko że częstotliwość spotkań byłaby rzadsza. No ale pomyślałem, że skonsultuję się na forum, które niejednokrotnie było już bardzo pomocne :) Co Wy o tym sądzicie? Ruszyć samemu z trymowaniem, a jedynie raz na jakiś czas odwiedzić salon? Jeśli tak, jaki trymer byłby najlepszy dla goldena?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja bym nie zdecydowała się na samodzielne trymowanie. Tym bardziej, że wiem iż są takie miejsca jak Psychodnia gdzie między innymi trymuje się psy. Moim zdaniem osoba, która się na tym zna o wiele lepiej zrobi to niż ja.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...