Jump to content
Dogomania

Trymowac samemu??


Sreberko

Recommended Posts

Witam!
Pielęgnacja sierści-temat obszerny.Trymować trzeba,ale wtedy kiedy wymaga tego włos bez względu czy to jest rasowy czy nie.Trymujemy dlatego,żeby usunąć martwy włos okrywowy i podszerstek,i powstaje miejsce na nowy włos i tak co 4mies.Podstawowym narzędziem jest grzebień np.Spratts 076 ,potem trymery o różnej gęstości,standartowe do
skubania np.Trixi czewony,niebieski, grabkowe Marsa.

NIe można skubać palcami,jest to bolesne.:oops:
Szcz. informacje 0228117540 0882809765
Pozdrawiam groomer

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Palcami jak najbardziej mozna skubać ;), chociaz bywa to bolesne dla palców skubiacego :diabloti:.

A grabki Marsa nie sprawdza sie przy kazdej siersci - przy twardej i ostrej moga ja ciac.

A tak na marginiesie - co chcesz u sznaucera czesac grzebieniem Spratts 76 :cool3:??[/quote]
Nic dodac,nic ująć

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli człowiek nie zna się na trymowaniu nie powinien tego robić ponieważ przy braku doświadczenia można ,,wyskubać" psa i będzie wyglądał jak wyskubana kaczka :eviltong:
Najlepiej zapytać specjalisty jak powinno dobrze trymować włos psów.

Link to comment
Share on other sites

Ale przeciez Gray kazdy post podpisuje "groomer" ,podaje numery telefonu, z kazdym problemem "pielegnacyjnym" wie jak sobie poradzic,:diabloti: to chyba powinien wiedziec, o czym pisze :evil_lol::evil_lol:. Aaaa i do czesania yorka, westa i sznaucera poleca ten sam grzebien - baaardzo gesty :evil_lol::evil_lol:.

A juz tak na marginiesie - trymowanie palcami jest duzo bardziej łagodniejsze / delikatniejsze dla psa niz przy uzyciu trymera :cool1:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszka K.']Ale przeciez Gray kazdy post podpisuje "groomer" ,podaje numery telefonu, z kazdym problemem "pielegnacyjnym" wie jak sobie poradzic,:diabloti: to chyba powinien wiedziec, o czym pisze :evil_lol::evil_lol:. Aaaa i do czesania yorka, westa i sznaucera poleca ten sam grzebien - baaardzo gesty :evil_lol::evil_lol:.

A juz tak na marginiesie - trymowanie palcami jest duzo bardziej łagodniejsze / delikatniejsze dla psa niz przy uzyciu trymera :cool1:.[/quote] no no w końcu ktoś ,Panu super groomerowi napisał pare słów prawdy,pewnie jest pare miesięcy po kursie i myśli że wie już wszystko o pielęgnacji...a bardzo się myli:(

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Trymowanie palcami pozwala usunąć tylko te włosy,które są dostatecznie dojrzałe do wyrwania.Dlatego przy tego rodzaju zabiegu psy faktycznie bardzo często zasypiają na stoliku trymerskim - to po prostu nie boli.Oczywiście należy pamiętać o tym,by skubać jedynie najdłuższe włosy i wyrywac je zgodnie z kierunkiem,w jakim wyrosły.Skubanie ''pod włos'' jest niezwykle bolesne i nigdy nie należy tak robić.Poza tym,najlepsze rezultaty przynosi łagodne,częste przeskubanie co 2-3 tyg.niż np.często polecane,doprawdy nie wiem dlaczego co 3-4m-ce.

Link to comment
Share on other sites

Co 3-4 miesiace to trzeba praktycznie całego psa wyrwac.

Ja mam 2 sznaucery - wiem, ile pracy trzeba włozyc, zeby włos był cały czas w dobrej kondycji, "gładki", bez zbednego podszerstka.

I dlatego tez uwazam, ze jesli ktos nie wystawia psa i nie chce nic przy nim robic (oczywiscie oprócz kąpania i podstawowej pielegnacji) to lepiej takiego psa po prostu częsciej ostrzyc, wtedy będzie zawsze ładnie wyglądał.

Jesli pies ma byc tylko raz wyrwany, a potem włascicel nie bedzie wyczesywał podszerstka przez 3 miesice - do czasu nastepnej wizyty w salonie - to szkoda po prostu i psa i czasu groomera. Chyba ze włascicel bedzie sie regularnie pojawiał na przetrymowywanie / wyjmowanie podszerstka, tudzież strzyzenie okreslonych częsci.

Link to comment
Share on other sites

Witam!
Agnieszka K. i Elitesse swoimi wywodami tak namąciliście w głowach ludziom,że mówić się nie chce.Palcami trymowanie to robiło się 20 lat temu.Teraz są odpowiednie profesjonalne narzędzia. Obecnie nie jest selecjonowane rasy psów szostkowłosych, większość ma włos wełnisty, kręcony i trzeba umieć dobrać trymer.Ja wspominałem o grzebieniach Spratta dlatego,że codziennie je używam i bardzo dobrze wyczesują podszerstek i martwy włos widać ,że nie wiecie o co chodzi i prosiłbym,żeby mniej złośliwości i sarkazmu a bardziej konkretne wiadomości dla ludzi.Przesyłam pozdrowienia.

Link to comment
Share on other sites

jesli chodzi o mącenie w glowach - ty jestes mistrzem :klacz: :klacz: i nikt nie jest w stanie cie pobic

piszesz takie bzdury ze az sie to w glowie nie miesci i jeszcze podpisujesz sie jako groomer ...

mam szczera nadzieje ze nikt nie bedzie twoich pseudorad czytal a juz szczegolnie posiadacze psow wystawowych :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam!
Agnieszka K. i Elitesse swoimi wywodami tak namąciliście w głowach ludziom,że mówić się nie chce.Palcami trymowanie to robiło się 20 lat temu.[/quote]

Nawet po tych 20 latach, trymowanie palcami wciąż jest najdokładniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Gray, ja do wyczesywania podszerstka uzywam trymera - nie grzebienia. To nie jest zadna filozofia - jesli ma sie ich kilka. A zawsze - jesli tylko włascicel psa chce to sam robic, mozna doradzic, od jakiego powinien zaczac, aby nie musiał od razu kupowac kilku.

A jak chcesz zobaczyc szorstkowłose sznaucery to najlepiej udaj sie na wystawe, zapewniam Cie, ze tam takie "okazy" znajdziesz.

A tak poza tym - to w zaden Twojej wypowiedzi nie znalazłam KONKRETNYCH wiadomosci dla ludzi, oprócz tego, ze z kazdym problemem sobie poradzisz i Twój numer telefonu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam!
Agnieszka K. i Elitesse swoimi wywodami tak namąciliście w głowach ludziom,że mówić się nie chce.Palcami trymowanie to robiło się 20 lat temu.Teraz są odpowiednie profesjonalne narzędzia. Obecnie nie jest selecjonowane rasy psów szostkowłosych, większość ma włos wełnisty, kręcony i trzeba umieć dobrać trymer.Ja wspominałem o grzebieniach Spratta dlatego,że codziennie je używam i bardzo dobrze wyczesują podszerstek i martwy włos widać ,że nie wiecie o co chodzi i prosiłbym,żeby mniej złośliwości i sarkazmu a bardziej konkretne wiadomości dla ludzi.Przesyłam pozdrowienia.[/quote]

Powiedz proszę, jak taki wełnisty włos sznaucera prowadzisz w takim razie. Od szczeniaka !
Chcesz polemizować z hodowcami proszę bardzo. Może masz swój sposób równie dobry, a nie przedstawiłeś go dokładnie.
Opisz proszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Witam!
Pielęgnacja sierści-temat obszerny.Trymować trzeba,ale wtedy kiedy wymaga tego włos bez względu czy to jest rasowy czy nie.Trymujemy dlatego,żeby usunąć martwy włos okrywowy i podszerstek,i powstaje miejsce na nowy włos i tak co 4mies.Podstawowym narzędziem jest grzebień np.Spratts 076 ,potem trymery o różnej gęstości,standartowe do
skubania np.Trixi czewony,niebieski, grabkowe Marsa.

NIe można skubać palcami,jest to bolesne.:oops:
Szcz. informacje 0228117540 0882809765
Pozdrawiam groomer[/quote]


chlopie-przyszlam tu-bo ktos chcial mi pokazac -jakie glupoty wypisujesz.....


poczytalam i zgadzam sie z nimi-bzdety ,i glupoty......jesli Ty trymujesz grzebeniem-to po cholere ludzie trymery wymyslili?:razz:

jeslui wyczesujesz psy grzebieniem-to po co sa szczotki?:razz:

jesli piszesz ze jestes groomerem-to po jakiego grzyba wypisujesz te wszystkie piramidalne bzdury?

czytajac twoje posty-mam wrazenie ,ze mieszkasz w Wachocku i jestes tam soltysem.....:crazyeye:-wybacz-ale powinienes chyba zrewidowac swoje poglady i na temat czesania i trymowania i strzyzenia i swoj wlasny-zacznij od tego.....:cool3:

Link to comment
Share on other sites

lutomskak. Trymery wymyślono dawno temu. Teraz najlepsze do trymowania są grzebienie spratts. Oczywiście, jak się posiada odpowiednie umiejętności i doświadczenie.

A szczotki są do dywanów.


Nie rozumiem skąd u Was tyle nienawiści :(
Przychodzi do nas groomer człowiek z wieloletnim doświadczeniem, a wy zamiast wykorzystać jego wiedzę, którą moze nam przekazać, wyzywacie go od najgorszych :(

Smutne....

Link to comment
Share on other sites

edit: posty skaczą :/

[quote]czekam na Ciebie u mnie w domu-przyjedz z grzebieniem spratts-bedziesz trymowal moja miniature tym wlasnie urzadzeniem-wezme kamere......


P.S. na lyso....grzebieniem[/quote]
Ja, niestety nie mam takiego doświadczenia i wiedzy. Dopiero się uczę, ale to napewno możliwe!!!

Powoli dopiero kompletuję swój sprzęt - na poczatek zamówiłem już dwa grzebienie spratts, które polecił mi grey.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']edit: posty skaczą :/


Ja, niestety nie mam takiego doświadczenia i wiedzy. Dopiero się uczę, ale to napewno możliwe!!!

Powoli dopiero kompletuję swój sprzęt - na poczatek zamówiłem już dwa grzebienie spratts, które polecił mi grey.[/quote]



Grey-prosze o film ,albo zdjecia psa wytrymowanego grzebieniem zanim pozwole twojemu wiernemu fanowi-dotknac sie do mojego psa-ktory zapewniam Cie....ma na swoim koncie kilka moze niewielkich-ale jednak tytulow.....


czarne Gwiazdy-Ciebie tez prosze zebys zanim wezmiesz sie za mojego burka-potrenowal na swoich i wstawil foty.....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich miłośników psów!
Chciałem sprostować,Ja nie napisałem, że trymuję grzebieniem, tylko " przy pielęgnacji podstawowym narzędziem jest grzebień ,oraz trymery".
Lutomskak ,jeżeli jesteś z W-wy lub okolic chętnie przyjmuję zaproszenie, wszystko dokładnie opowiem i pokażę , będę bardzo zaszczycony.
Wiele osób zmienia sęs moich słów.
Pozdrawiam.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ooo pokazy, no proszę :cool3: Jakbym bliżej mieszkała na pewno nie pozwoliłabym sobie tego opuścić - chciałabym zobaczyc przygotowywanie sznaucera i yorka głównie grzebieniem Spratts nr 76.Ehh ze tez ja potrzebuje glownie szczotki do robienia yorka :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...