Jump to content
Dogomania

IMPORT PSA DO POLSKI....co, gdzie, jak???


Diana14

Recommended Posts

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sie zglaszam. :wink:

Mialam wczesniej podobne pytanie, i mi tutaj pomogli, wiec teraz moze sie wypowiem.
Bierzesz szczeniaka, ktory jest zarejestrowany w ASCA, oczywiscie ow klub jest honorowany przez AKC, takze nie ma problemu z wyrobieniem papierow w Polsce, niemniej jednak, aby wstapic w szeregi ZK, musisz miec KONIECZNIE wyrobiony rodowod American Kennel Club, bo to nasza ojczysta organizacja uznaje zamiast papieru eksportowego.
Takze, reasumujac, jezeli sprawe bedzie zalatwial hodowca musi wyslac formularz AKC, poczekac az przysla rodowod < czeka sie na ogol 2 - 3 tygodnie >, wysyla go Tobie, i dopiero wtedy idziesz z tym papierem do ZK.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja hoduję rasę brazylijską i moje zadanie było dośc trudne (Japonia również do łatwych raczej nie należy:lol: )
Po wprowadzeniu przepisów unijnych mój piesek, który skończył 4 miesiące musiał oblecieć przy okazji Stany, bo ktoś mądry stwierdził ,że w Stanach wścieklizna nie występuję lub jej odmiana jest dużo łagodniejsza:stupid: .Także z Rio wsiadł do samolotu do Stanów, stamtąd poleciał do Paryża i o mały włos nie zakończyłby tam podróży, ponieważ przepisy unijne stanowią, że pies przewożony musi być w plastikowej bądź metalowej klatce. Mój był w klatce drewnianej z met. kratką na froncie. Debata w Paryżu trwała ok. 5 godzin i ktoś mądry zadecydował wreszcie nie zawracać go z powrotem do Stanów, tylko pozwolić na lot do Polski.
Odprawa trwała ok. 2,5 godz. i na szczęście już w Paryżu przeszedł kontrolę wet.
Po tych doświadczeniach już nigdy więcej takich transportów.
Po następnego wybieram się osobiście i przywiozę go na kolanach.

Link to comment
Share on other sites

A co z przewozem przez Niemcy? Slyszalam, ze tam nawet w centrum kraju moga poprosic o uiszczenie jakiejs oplaty i pozniej znowu, i znowu... :roll: I co z rasami, ktore w danym kraju objete sa pewnymi restrykcjami, jak np. bullteriery w Niemczech? Czy przez land, w ktorym jest zakaz hodowli i posiadania takich psow nie moge go przewozic?

Link to comment
Share on other sites

[B]Filbras[/B] - no to miałaś niezłe wrażenia; oby nigdy więcej tego typu przezyć, prawda?

Ja z kolei nie miałam żadnych problemów z przywozem psów z Litwy, Włoch i Holandii. Można rzecz, że "pies z kulawą nogą" nie zainteresował się "co" przewozimy i czy mamy stosowne dokumenty. No, ale ja mam basenji...:lol: , a nie FB.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczku, ja popełniłam jeszcze jeden błąd - z wrażenia jakie szczeniol na mnie wywarł, nie zrobiłam mu zdjęcia. Mimo wszystko do tej pory mam ten widok przed oczami. Wychudzony i potwornie zestresowany piesek.
Przy nastepnym transporcie powtórzę ryzyko, ponieważ będę musiała kupić ok.2,5 mis. szczeniaka i tak trochę na chybił-trafił, bo nigdy niewiadomo, co z niego wyrośnie. Przy starszym ryzyko jest także, ale już więcej widać.
Trudno, zaufam intuicji hodowcy i swojej. I już z dzieckiem na kolankach do domu :kiss_2:

Asiaczku- dostałam championat!!! Pojechałam osobiście do ZG i przy mnie go wydrukowano. Ale ja gapa z tego wszystkiego nie sprawdziłam,czy nie ma błędu i ma! W nazwisku hodowcy- skrócono je o więcej niż połowę.
Jutro znowu jazda do ZG i wymiana.
Ale najważniejsze, że jest i jedziemy do Leszna :lol:

Link to comment
Share on other sites

Witam Drodzy Dogomaniacy!!! Proszę o pomoc w sprawie -na przełomie marca/kwietnia odwiedzi nas piekna dziewczynka /w celach matrymonialnych/ czego ja -właściciel reproduktora/chodzi o dokumenty/ muszę wymagać od właściciela suni z Niemiec. Czy ja jako "reproduktor"-ha ha ha -muszę wykupić kartę krycia z rodzimego oddziału. Wydaje mi się,że nie wszysko według nowych przepisów spadło na właściciela suni ale nie orientuję się czego ja mam wymagać od właściciela niemieckiej suczki. Jeżeli orientujecie się proszę o pomoc. Z góry dziękuję:lol::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiola']Witam Drodzy Dogomaniacy!!! Proszę o pomoc w sprawie -na przełomie marca/kwietnia odwiedzi nas piekna dziewczynka /w celach matrymonialnych/ czego ja -właściciel reproduktora/chodzi o dokumenty/ muszę wymagać od właściciela suni z Niemiec. Czy ja jako "reproduktor"-ha ha ha -muszę wykupić kartę krycia z rodzimego oddziału. Wydaje mi się,że nie wszysko według nowych przepisów spadło na właściciela suni ale nie orientuję się czego ja mam wymagać od właściciela niemieckiej suczki. Jeżeli orientujecie się proszę o pomoc. Z góry dziękuję:lol::multi:[/quote]Według nowych przepisów, na wlaściciela suki spadają wszystkie obowiązki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Szkoda ,że nie będzie mnie w Lesznie, bo może też bym się zalapała na pyszne ciasto:placz::placz::placz:[/quote]

Z pewnością jeszcze się gdzieś z ciastem spotkamy.
Będę jeszcze na 99% w Łodzi, a Asiaczek myślę, ze też.:lol:
Ale Ona piecze dużo lepsze ciasta niż ja :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='Noelani']Z tego co pamietam jedynymscisle wymaganym dokumentem bylo urzedowe swiadectwo zdrowia ktore po prostu hodowczyni wydrukowala, a ichniejszy lekarz wypelnil. A sciagniete bylo [url=http://www.wetgiw.gov.pl/Swiadectwa_form/wwoz%20do%20Polski/swiadectwa%20zwierzeta/pies_zalacznik.htm]stad[/url]
Przed nadaniem psa dobrze by bylo przefaxowac je do veta pelniacego dyzur na lotnisku, zeby sprawdzil czy wszystko jest tak jak trzeba, zeby pozniej nie bylo problemu z odbiorem psiaka. Poza tym nie moze byc przyslany pies mlodszy niz 8tygodni i do 12 tygodnia nie jest wymagane szczepienie przeciwko wsciekliznie. Moja suka przyleciala tez z ksiazeczka zdrowia, kopia rodowodu i jakimis tam papierami, ale to nie bylo potrzebne. To wszystko co w tym momencie pamietam.[/QUOTE]

Mam pytanie. Jak to jest z transportem (samolotem) szczeniaka w wieku 3 miesięcy, bez szczepienia na wściekliznę? Wystarczy paszport i zaświadczenie od lekarza. Przepisy wyraźnie mówią, ze nie wolno przewozić pon. 3 miesięcy i musi upłynąć 21 dni od szczepienia! I to już się robi 4 miesięcznyu szczeniak!
Chciałam przewieźć 3 miesięczną suczkę nie w luku bagażowym ale jako nadbagaż w kabinie pasażerskiej.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Powiedzcie proszę, jakie dokumenty jako potencjalna właścicielka suki musiałabym przygotować, aby dopuścić ją do zagranicznego reproduktora? I co byłoby mi później niezbędne, aby wydano mi metryki dla szczeniąt?

P.S. Czy gdzieś prócz dogo mogę uzyskać takie info? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patisa']Powiedzcie proszę, jakie dokumenty jako potencjalna właścicielka suki musiałabym przygotować, aby dopuścić ją do zagranicznego reproduktora? I co byłoby mi później niezbędne, aby wydano mi metryki dla szczeniąt?

P.S. Czy gdzieś prócz dogo mogę uzyskać takie info? :cool3:[/quote]
Ja kryłam moja suke zagranicznym reproduktorem i oprócz karty krycia nie musiałam mieć nic szczególnego. Wzięłam ze sobą kopię rodowodu + wszystkie championaty (kopie). Na miejscu wypełniłam kartę krycia, podzieliłam się z właścicielka kartą krycia, podpisałam umowę o rozliczeniu i.... powrót do domu.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...