Jump to content
Dogomania

Koszty hodowania konia


Apolla

Recommended Posts

A dokładniej konika polskiego, albo hucułka. Chciałabym zakupić sobie dla mojego jednego konia towarzysza. chciałabym żebym i jeszcze ja mogła na nim jeździć (177 wzrostu) i mógłby to być hucuł lub konik polski :)
Ale chpodziłoby mi o koszt jego utrzymania: nie wliczając w to podkuwania (bo koń nie byłby podkuwany) tylko werkowany, rozczyszczany. I czy to prawda, że hucuły i KP nie powinny dostawać owasa?? Tzn. w mniejszych ilościach?? W jakich??
Nie miałam jeszcze ras prymitywnych, więc nie wiem jak je żywić. Ile średnio by jadły?? (chodziłyby tylko np. 3 razy w tygodniu teren mały) Ile snopków siana i słomy w chowie bezstajennym na takie konie by poszło??


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

paszy treściwej - nie za dużo; takie prymitywki wykorzystują pasze treściwe strasznie dobrze. u nas hucuły i kp dostawały po garści owsa... jak nei pracowały to był dylemat co robic - obcinac szkoda było, bo im było przy karmieniu przykro, ale je roznosiło a sadełko się trzęsło przy najmniejszym powiewie... jeden z moich matołków to kłusak rosyjski. mimo wszystko - prymityw. jak stoi dostaje 2 kg owsa, jak pracuje 3 - i jemu starcza...drugi byłby zagłodzony przy takich dawkach...

w chowie bezstajennym muszą miec siana i wody do oporu. u znajomego w Bieszczadach stado zasuwa cały rok po połoninach, dostają jeśc owies sporadycznie, jak sporo pracują, poza tym siano i woda - nic im się nie dzieje. ale mają i las, żeby się schowac przed śniegiem i wiatrem, wiaty. to podstawa. no i kon musi byc przyzwyczajony. wiata przed wiatrem, deszczem, upałem, zacinającym sniegiem musi byc. innego wyjścia nie ma. i najlepiej kupic konia z hodowli bezstajennej właśnie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...