Jump to content
Dogomania

odlezyny


bill

Recommended Posts

[LEFT]Dzieki za odpowiedzi to chyba mozele przemywam mu je, i smaruje mascią z wit A, biega normalnie i jest w dobrej kondycji, to miejsca na łokciach, na których nie ma siersci, wielkości ok 4 cm pokryte rózową suchą skórą poprostu wytarte
[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie
czy te Modzele wygląda tak ??
[URL="http://img372.imageshack.us/my.php?image=p8070009mp7.jpg"][IMG]http://img372.imageshack.us/img372/6393/p8070009mp7.th.jpg[/IMG][/URL]
zdjecie zrobilam przed chwilką , moja sunia ma to na łokciu
napiszcie mi o tym wszystko (wczesniej bylam święcie przekonana ze to odlezyny, poza tym wolałam tego nie ruszać)

Link to comment
Share on other sites

Mój piesek nie miał nigdy stadium "łysych plam" - ale jeśli ta zmiana jest na łokciu - sucha, łuszcząca, stwardniała - to na 99% to modzel.


Modzele są to zmiany skórne na łokciach – zgrubiałe, pozbawione sierści miejsca, których przyczyną jest leżenie na twardym podłożu. Wyjątkowo mogą być następstwem alergii kontaktowej (np. płyn do podłóg). Bardziej narażone na ich powstawanie są psy ras dużych, gdyż w ich przypadku nacisk na skórę jest znaczny. Skóra początkowo staje się zaróżowiona, a sierść w miejscu tworzenia się modzela może ulec przebarwieniu. Koniecznie trzeba zapobiegać dalszemu rozwojowi stwardnienia, gdyż w bardziej „zaawansowanych stadiach” nie tylko zaczyna on paskudnie wyglądać, ale staje się bolesny. Narastająca skóra może powodować wrastanie sierści w głąb i świąd. W krańcowym stadium zmiana może nawet wymagać wycięcia chirurgicznego.
Rozwój modzeli zwykle nasila się latem, kiedy psy rezygnują z wygodnych legowisk na korzyść chłodnych (i twardych) płytek ceramicznych, linoleów itp.
Skórę na łokciach należy smarować preparatami natłuszczającymi.
Silnie natłuszczające to na przykład: Tointex, Linomag, Alantan, maść z witaminą A, maść tranowa lub propolisowa, Tormentiol.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daisunia']ponawiam moje pytanie czy na zdjeciu ktore zrobilam to są modziele ?[/quote]

Ja powiem szczerze, że za wiele na tym zdjęciu nie widzę...hmmm

mój psiak ma nagnioty (modzele) i smaruję maścią tranową od weta...a jak mi zabraknie np. to wet kazał śmiało chociażby olekjem to traktować...ważne, żeby to natłuszczać.....

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie - jeśli ktoś jest PEWIEN, że jego pies cierpi na modzele - może wykorzystać porady innych. Jeśli ktoś NIE JEST PEWIEN, czy strupki, ranki, zaczerwienienia itp. są modzelami powinien przynajmniej RAZ odwiedzić weta, który szybko oceni - czy nie jest to choroba skóry (bakterie, pasożyty, grzyby), alergia, zakażenie.

Toffikowa - to co ma Twój psiak wygląda nie za ładnie, widać strupy i na Twoim miejscu poszłabym do lekarza.

Aha - po posmarowaniu maściami natłuszczającymi stan skóry może się przejściowo pogorszyć - ponieważ zrogowacenia pęcznieją.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...