Jump to content
Dogomania

Szczeniak w zimę...?


misia_misia

Recommended Posts

Witam,

W poniedziałek odbieram od hodowcy Setera Irlandzkiego na zasadach warunku hodowlanego. Sunia urodziła sie 30.10, wiec dzisiaj kończy 7 tygodni. W ostatni wtorek szczeniaki dostały pierwsza szczepionke, a w ten weekend bedą drugi raz odrobaczane.

Ze względu na Warunek Hodowlany bardzo zależy mi na zdrowiu i odpowiedniej opiece nad sunią. Niestety mamy taka a nie inna porę roku i taka a nie inna pogodę. Czy w związku z tym mam zostawić psa w domu i narazie nie pozwalać jej biegać po mrozie i sniegu?

Socjalnie będzie ok - będzie ze mną wszędzie jeździć, poza tym mieszkam w prywatnym akademiku, wiec będzie miała wiele przygód i wrażeń :)

Chodzi tylko o kwestie zdrowotne. Poczekać troche ze spacerami po białym puchu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Poczekałabym do końca kwarantanny (ok tydzień - dwóch po 3 szczepieniu). My wyprowadziliśmy Młodego na świeży śnieg ok tydzień po 2 szczepieniu - plus puchu jest taki, że widać gdzie jest znaczony ;).
Przygody z ludźmi to jedna sprawa, inna to kontakt z innymi psami, fajnie by było gdyby mogła pobawić się ze zdrowymi pieskami. Myślę, że najlepiej będzie podpytać o spacery w hodowli oraz weterynarza, który zna sytuację epidemiologiczną w miejscu gdzie mieszkasz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...