Jump to content
Dogomania

LINCOLN chyba ocali życie i zdrowie-zyskał DOM NA STAŁE u Kasie w Krakowie! Za TM.


kinga

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='niufa']Biedny maluszek. Nie dość, że gorąco to jeszcze swędzi biedaczka. :placz:
Dobrze, że już zdrowszy, pomiziaj go za uszkiem i po wystrzępionych boczkach. ;)[/quote]
Od nas też, proszę.
I zdrowia życzymy. Te upały skończą się w końcu i będzie tylko lepiej ;)

Link to comment
Share on other sites

To bardzo miłe ze pamiętacie Lincolna :)
Zdjęcia postaram się zrobić tylko nadal nie mam aparatu, tylko komórka, a zdjęcia są z komórki kiepskie...
Czy ja wiem czy go swędzi? On po prostu liże łapy z nudów. A skórą w tych miejscach ogolonych wcale się nie przejmuje.
Linki jest już u mnie długo. A dopiero od kilku tygodni obserwuję jak się tarza w świeżo skoszonej trawie i obraca się przez plecy. Wcześniej tego nie robił. Również zaczął się wylegiwać w pozycji do góry kołami.
I to co mnie niepokoi zaczął wyć. głównie na leżąco w pozycji waruj, jak kogoś z domowników widzi, merda strasznie ogonem i wyje. Jak to można zinterpretować? :roll:
A jak jest drastycznie gorąco to Lincolna można zawsze znaleźć w piwnicy, tylko ciężko go wyciągnąć na pole wtenczas. Co ciekawe, nie wejdzie za żadne skarby do łazienki gdzie są zimne płytki. Aszot zawsze tam leżał jak było gorąco. A Lincoln nawet za miską nie wejdzie do łazienki. Natomiast piwnica, ciasne pomieszczenia to jego ulubione miejsca. Np w garażu wczołguje się pod samochód jeszcze.
Czy ktoś z Was uzywa maszynki do golenia psów? A jeśli tak, to jakiej? Jaką warto kupic? Pytam całkiem niewinnie... 8-) będzie leżała na półce i nie będę jej używała... :knuje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasie']
Linki jest już u mnie długo. A dopiero od kilku tygodni obserwuję jak się tarza w świeżo skoszonej trawie i obraca się przez plecy. Wcześniej tego nie robił.

:knuje:[/quote]

kurczę, Kasie, to Ty strasznie rzadko kosisz trawę.
tak... raz na trzy lata? :crazyeye::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasie']
Linki jest już u mnie długo. A dopiero od kilku tygodni obserwuję jak się tarza w świeżo skoszonej trawie i obraca się przez plecy. Wcześniej tego nie robił. Również zaczął się wylegiwać w pozycji do góry kołami.
[/quote]


Fajnie jest obserwować nowe zachowania u psów po przejściach, jak zaczynają się zachowywac jak psy, nie ? :)

Link to comment
Share on other sites

Kinga, fakt, trawę koszę rzadko bo prawie nigdy ;) zawsze ktoś to robi :roll:
Oj, fajnie jest tak obserwować...
Gosia, masz rację ze mogę się nie znać na śpiewaniu Lincolna ja słuchu nie mam ale on głosu to na pewno nie ma :shake:

[SIZE=1]A przygotowania do ślubu przyspieszyły wbrew mojej woli, to już za tydzień...[/SIZE] :-o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

DZiewczyny :) Bardzo, bardzo Wam dziękuje za życzenia :)
Można składać :) nikt się nie wycofał ;)

Przepraszam ze dopiero teraz tu zaglądnęłam i podziękowałam, czas jakos znowu przyspieszył...

A dziś zmiany w zyciu Lincolna. I pewnie to zmartwi Drogą Koleżanke Kingę :) Dzis golimy Lincolna na łyso. Trudno.
Jest problem z jego skórą. Ma ciągle podrażnienia. Fakt, zaniedbałam to. Pod jego futrem mało widać skórę. Ja do tej pory stosowałam tylko grzebień do wyczesywania. Ale przecinaki to rewelacja tylko że z nimi się zapoznałam dopiero podczas wizyty w psim salonie. Nabyliśmy takie i się okazało ze po przetrymowaniu porządnym po powyciąganiu "waty" czyli odszerstka skóra miejscami jest podrażniona, pojawia się coś jak blado brązowy łupież. I tak jest punktowo w różnych miejscach. Z panią weterynarz znalazłyśmy te miejsca, tam został wygolony, te miejsca były przemywane jakimś roztworem, dostał sterydy. Załagodziło się, prawie znikło. Przestał też lizać łapę do miesa. Ale jakis miesiąc temu znowu się odnowiło. I to w innych miejscach. Coż pozostało? Idzie pod maszynkę (nie mylić ze idzie "do" maszynki do miesa ;) a później kąpiel lecznicza. Wreszcie może dotrze do dna sierści.
Poneważ nabylismy aparat to jest szansa na zdjecia :) z tej maszynki ;)

Link to comment
Share on other sites

Aszota pamiętam :loveu:. Ale, ale .. zima idzie. Nie zmarznie Lincolniątko takie wystrzyżone ? :cool3: Zdjęć dużo poproszę ;)
( w ostatni weekend wyciągnęłam z jednego mojego 40 dag podszerstka, a wydawało mi się że już po ptokach i właśnie zaczyna ubierać się na zimę :angryy: )

Link to comment
Share on other sites

lupak, po prostu zmienia na zimę rodzaj :)
W salonie mi powiedzieli że strzyżenie na zimę to na początku października jeszcze sie robi a my nie specjalnie mamy wyjście zeby tą skórę wyleczyć jakoś... Poza tym Linki jak tylko jest chłodniej to do domu się pcha. On i tak spi w domu albo pod drzewem więc myślę że to przeżyje. ;)
No i nie zapominnajcie ze on jest na garnuszku mojej mamy więc izolacja tłuszczowa zbudowana jest odpowiednio ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Przepraszam za offa :-)

Mojo
Jego jedyna szansa na normalne życie to doświadczony hotel - jeśli nie uzbieramy deklaracji to nigdy już nie wyjdzie na spacer, nie wytarza się w trawie, będzie wegetował schowany w budzie w małym boksie... a to prawdziwe kaukaskie cudo, i właśnie dlatego skazane na box...

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/kaukaz-mojo-pies-nie-dla-idiotow-zbieramy-deklaracje-jeszcze-235zl-miesiecznie-146582/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam po przerwie :) Dla pamietających Lincolna, ma się nieźle. Wiosny co prawda jeszcze nie ma, ale już go ogoliliśmy. Bez futerka taki lżejszy, radośniejszy. Niestety, ogłuch... w jedzeniu mu to nie przeszkadza więc rozrabia, tyje i kopie dziury :)
Mamy też problem ze skórą, łojotokowe zapalenie mieszków sierściowych czy cos takiego...i z krótką sierścia znacznie łatwiej utrzymać higiene, przemywać płynem itd.
Pozdrawiamy z Krakowa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufa']Bardzo sie ciesze, z wiesci o Lincolnie. Chetnie zobaczylabym zdjecia takiego lysego misia.
[/QUOTE]

Niufa, mówisz i masz ;)

To pierwsze jest jeszcze z później jesieni:

[IMG]http://img704.imageshack.us/img704/8611/dsc02967n.jpg[/IMG]

A tutaj dzieło nożyczek których ja byłam operatorem ;) na szczęście Maryś wyrównała maszynką :)
[IMG]http://img651.imageshack.us/img651/7187/dsc04329w.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...