Jump to content
Dogomania

Czy pies może usiąść na wystawie (na ringu ) na chwilę?


basza95

Recommended Posts

[quote name='basza95']Np. podczas pokazywania zębów lub gdy sędzie ocenia innego psa. Mam sunię nowofundlanda. Ze względu na swoją masę nie wytrzymuje więcej niż 10 min. Do 15 jakoś wytrzyma.[/QUOTE]

Witaj Basza! Miło Cię widziec na dogo (kojarzę Was z Sopotu)

Też mam sunie niufka, a nawet dwie :cool3: Więc wiem z czym to się je... ;)
Teoretycznie pies podczas oceny powinien być ustawiony w odpowiednie pozycji wystawowej , kiedy to natomiast czeka na swoją kolej usiąść może, choć nie powinien.
Zależy to od ilości psów w klasie, warunków jakie panują na ringu (np. upał latem)
Natomiast nie ukrywajmy ze sędzia nawet jeżeli to ocenia innego psa, to i tak zerka co robią i jak stoją pozostałe, wiec takie siadanie czy wiercenie się nie jest pożądane.
A tak z ciekawości... ile Twoja suka waży??? Bo podejrzewam ze ten problem z utrzymaniem jej w "stójce" nie jest spowodowany jej wagą tylko zwykłym lenistwem i jej niechęcią.

Link to comment
Share on other sites

Moje czarne wprawdzie z wagi piórkowej, ale jeśli w klasie jest więcej psów i sędzia akurat stricte zajmuje się konkurencją, to nie widzę problemu, żeby pies sobie klapnął - inna sprawa przy porównaniu, kiedy sędzia ogląda wszystkie psy, wiadomo. Ząbki pokazujemy wyłącznie na siadzie, tak jest wygodniej :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciek_axa']
A tak z ciekawości... ile Twoja suka waży??? Bo podejrzewam ze ten problem z utrzymaniem jej w "stójce" nie jest spowodowany jej wagą tylko zwykłym lenistwem i jej niechęcią.[/QUOTE]

waży 52 kg, też mi się czasem wydaje że to lenistwo. To jest totalny leniuch (odziedziczyła to troszkę po mnie niestety :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basza95']waży 52 kg, też mi się czasem wydaje że to lenistwo. To jest totalny leniuch (odziedziczyła to troszkę po mnie niestety :))[/QUOTE]


W takim razie Twoja suka nie jest za gruba, ma idealna wagę !!! Znam suki niufa które potrafią ważyć nawet do 65 kg ! Więc ta sytuacja wynika jedynie z braku Twojej konsekwencji i jej lenistwa ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciek_axa']W takim razie Twoja suka nie jest za gruba, ma idealna wagę !!! Znam suki niufa które potrafią ważyć nawet do 65 kg ! Więc ta sytuacja wynika jedynie z braku Twojej konsekwencji i jej lenistwa ;)[/QUOTE]

Dzięki bardzo! Nie mam doświadczenia w wystawianiu nowofundlandów (mam 15 lat a tata nie chciał jej wystawiać i nie chciał wydawać pieniędzy na handlera (tj. Sopot)). Czy możesz dać jakieś rady?
Teraz w Gdańsku na karnawałowej będziemy, nasze miasto więc obecność obowiązkowa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basza95']Dzięki bardzo! Nie mam doświadczenia w wystawianiu nowofundlandów (mam 15 lat a tata nie chciał jej wystawiać i nie chciał wydawać pieniędzy na handlera (tj. Sopot)). Czy możesz dać jakieś rady?
Teraz w Gdańsku na karnawałowej będziemy, nasze miasto więc obecność obowiązkowa![/QUOTE]
O to miło wiedzieć... ja również się wybieram, więc się spotkamy !!!
Jeżeli chodzi o wskazówki dotyczące handlingu to skontaktuj się ze mną na PW :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...