Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

[quote name='wiq']rozumiem.
a co polecisz poczatkujacemu?[/quote]
Cieszę się że rozumiesz bo czsami mam trudności ze zrozumiałym pisaniem.
Początkującemu, który chce coś robić z psem a nie jest do końoca pewien co i jakikmi metodami, poleciłabym na pewno "Szkołę szczeniąt" Gwen Bailey. Po za tym "sygnały uspakajające" Turid Rugas i wszystkie książeczki Zofii Mrzewińskiej. Jeżeli ktoś decyduje się na prace z klikerem to "Kliker" Andrzeja Kłosińskiego, "Kliker" Barbary Waldoch.
To są moje typy, ale w pierwszej kolejności zawsze polecam Z. Mrzewińską, bo jest cieniutka, lekka i zachęca do dalszego czytania psiej literatury.

Link to comment
Share on other sites

a ja się wzburzyłam. zgłębiam aktualnie historię rasy foxterrier i za nic w świecie nie mogę znaleźć w polsce jakichś innych dzieł oprócz Hansa Rabera (tom2), Elżbiety Chwalibóg "teriery" oraz Joanny Zarzyńskiej "Foxterrier szorstkowłosy". Wchodze na zagraniczne strony typu Amazon i nagle prosze bardzo po wpisaniu hasła foxterrier wyswietlaja się pozycje które maja wiecej niż 50 stron. Niektóre nawet i 200. niestety na zakup takiej ksiązki po pierwsze musialabym czekac az ktos ze znajomych by jechał powiedzmy do anglii i przeznaczyc na ten cel conajmniej niekiedy 200 zł. Strasznie zaluję ze w Polsce są w większosci takie broszurkowe ksiazki traktujące o historii ras w sposob podstawowy. Możecie mi podsunac jakis pomysł skad mozna zdobyć jakies jeszcze informacje o terierach? (nie tylko o foxach, o wszystkich) Chyba sama stworzę jakas książke nakazaną zaraz :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

hmm.. powyższe to może na allegro albo w antykwariatach..
albo na twojeksiazki.pl - seria hobby

co do ksiazek o rasach - poki co zostaje zachod:/
sama czekam na szkoleniowe ksiazki z amazonu, nastepny chyba bedzie zakup ksiazek o FCR..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zamieszcza m tu kilka tytułów ciekawych książek o psiakach Wydawnictwo: Galaktyka , Czerwiec 2007 Seria: [URL="http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/search/1.html;jsessionid=EEE6EF096E5BA8A3752EFBA948A6E782.LB1?series=Zapach%20pomara%F1czy&offer=O"][COLOR=#0000ff]Zapach pomarańczy[/COLOR][/URL] ISBN: 978-83-89896-76-6 Wymiary: 135 x 202 mm Sprawdź inne tytuły: [URL="http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/search/1.html;jsessionid=EEE6EF096E5BA8A3752EFBA948A6E782.LB1?person=Abigail+Thomas&offer=O"][COLOR=#0000ff]Abigail Thomas[/COLOR][/URL] "Życie na trzy psy" jest chyba najlepszą książką wspomnieniową jaką w życiu czytałem. Ta przejmująco uczciwa opowieść to dowód na istnienie miłości, która potrafi przenosić góry, nawet jeśli wydaje się, że to niemożliwe. To historia, która chwyta za serce.
Trzeba ją przeczytać! Stephen King

"Życie na trzy psy" to niezwykła opowieść o życiu małżeństwa, które pewnego dnia zostaje zburzone tragicznym wypadkiem. Rich doznaje ciężkiego urazu mózgu w wyniku czego zaczyna cierpieć na paranoję, traci pamięć krótkotrwałą i zdolność do samodzielnej egzystencji. Jego żona - Abby, przyglądając się tak dramatycznie odmienionemu życiu, szuka odpowiedzi na pytanie o stopień, w jakim człowiek może się poświęcić dla drugiej osoby i odkrywa nowy wymiar miłości.

W towarzystwie ukochanych psów, które okazują się przyjaciółmi na dobre i na złe, stopniowo uświadamia sobie, jak wiele przyjemności mogą sprawić zwykłe czynności i pozornie błahe wydarzenia - niedoceniane drobiazgi, które tak naprawdę stanowią esencję życia.

Ta mądra, szczera i piękna książka ukazuje prawdę, którą Abigail poznawała przez pięć lat po wypadku męża. Czasem nie potrafimy doszukać się sensu w tragedii, ale możemy się postarać, by wykorzystać ją z pożytkiem.:loveu:



[B]Grogan John [/B]

[B]Marley i ja Życie, miłość i najgorszy pies świata[/B]


Wydawnictwo: [B]Pierwsze[/B]
ISBN: [B]8392328841[/B]
Liczba stron: [B]344[/B]
Format: [B]14.3x21.1cm[/B]
Okładka: [B]Twarda[/B]
średnia ocena czytelników: 10 (głosów: 151)
[B]możliwość oceny.[/B] 9.96

Marley, wyjątkowo wielki i silny labrador retriever, cierpi na nadmiar energii, demoluje dom i ogródek, kompromituje swoich właścicieli - młode, rozwojowe małżeństwo dziennikarzy. Połyka wszystko, co znajdzie się w zasięgu jego pyska, wyleciał ze szkoły tresury za brak postępów i panicznie boi się burzy. A jednocześnie jest kochanym, wrażliwym i wiernym psem, zdolnym pokazać swojemu panu, co naprawdę liczy się w życiu. Rozbawia i wzrusza do łez - pisali krytycy o tej książce, która ukazała się po raz pierwszy przed rokiem w Stanach Zjednoczonych. Biografia psa Marleya spisana przez jego właściciela, znanego amerykańskiego dziennikarza i felietonistę, szybko podbiła serca czytelników i trafiła na pierwsze miejsca list bestsellerów, gdzie utrzymuje się niezmiennie od niemal roku. Do tej pory w USA sprzedano prawie dwa miliony egzemplarzy "Marley & Me", a autor otrzymał tysiące maili i listów od poruszonych czytelników.

Link to comment
Share on other sites

Chciałabym polecić mój najnowszy nabytek: " Kliker- skuteczne szkolenie psa" autorstwa Karen Pryor. Uważam że jest ciekawie napisana , bardzo dobra dla tych, którzy dopiero zaczynają zabawę z klikerem. Godne uwagi to to, że czyta sie ją lepiej niż "kurczaki", ponieważ jest napisana o wiele prostszym językiem. No i jest do tego płyta DVD gratis z 84 min filmem. Jedynym mankamentem ksiązki jest to, że jest trochę za cienka, a i cena tez nie należy do niskich(27,90) ale jeśli ktoś interesuje sie klikerem to myślę, ze warto ją kupić;).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

[QUOTE]zwłaszcza dla początkujących psiarzy "Mój pies świadczy o mnie" Kilcommonsa.[/QUOTE]

Mam to;) Kupiłam pierwszą lepszą w antykwariacie o wychowaniu psa:cool3:
Całkiem niezła, solidnie i jasno przekazane wskazówki postępowania...Dla początkujących niezbędna!:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Blow']Mam to;) Kupiłam pierwszą lepszą w antykwariacie o wychowaniu psa:cool3:
Całkiem niezła, solidnie i jasno przekazane wskazówki postępowania...Dla początkujących niezbędna!:D[/quote]
To była moja pierwsza ksiązka o szkoleniu psów. Tzn. pierwsza przeczytana, bo własnej nie mam. tez uważałam, że jest wspaniała. Potem zagłębiłam się bardziej w temat szkolenia i zmieniłam zdanie :roll:.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

niekoniecznie niedzisiejsze, to była moja pierwsza książka o psach, którą całą przeczytałam i bardzo mnie zainspirowała i zabrałam się za szkolenie naszegej owczarkówny, która nie była już najmłodsza, inne jakie miałam to "psy rasy i wychowanie" i książka Brzezichy z których nic nie rozumiałam,
mojego obecnego psa też wychowywałam kierując się zasadami zawartymi w tej książce i wcale nie używałam przy tym dławika, natomiast to co zapamiętałam z tej książki to to, że psu nauka musi sprawiać przyjemność, nic na siłę, potrzebna jest konsekwencja i dobry humor, i przynajmniej nic nie pisał o dominacji

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='dunia77']Ja sobie ostatnio wyrobiłam regułę: jeśli chodzi o książki o zachowaniu i wychowaniu psów to biorę pod uwagę tylko te napisane przez kobiety :cool3:[/quote]
a stanley coren ? :mad: :evil_lol:
edit; ale faktem jest ze wiekszosc pozytywnych ksiazek jest napisana przez kobiety.. przynajmniej w PL ale po twoim poscie widze ze nie tylko w polszy... ehh
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shangri_la']a stanley coren ? :mad: :evil_lol:
[/quote]

Dopiero zamówiłam, ale może to jest po prostu wyjątek potwierdzający regułę? :evil_lol:

edit: Ja - jak prawie wszyscy - też zaczęłam od Fisherów i innych mnichów :cool3:, ale potem kilka pań mnie oświeciło :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...