Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

Żadne przekonywania bardziej lub mniej naukowe nie wpłyna na moje zdanie że obroża elektryczna jest niehumanitarna. W podejściu do zwierząrzt stosuje jedną podstawową zasadę:" traktuj zwierzę tak jakbyś sam chciał być traktowany" a ja osobiście nie chciałabym aby ktokolwiek potraktował mnie prądem:lol: .
Ale dobra dość tematu obroży bo odchodzimy od sensu wątka a Admin nie śpi:evil_lol: :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

mam ogromny sentyment do Fishera, co prawda w teorię dominacji JUŻ nie wierze, ale dzieki niemu, a wlasciwie jego ksiazce "Okiem Psa" zaczelam sie na powaznie interesowac psami.. ;) Od tego sie wszystko zaczelo tak naprawde. A sam pan Fisher podobno wycofal sie ze swojej teorii. Ale to tak na marginesie, zeby nie bylo, ze polecam ta ksiazke i teorie&metody opisane w tejze.

Moje ulubione psie poradniki to na pewno ksiazki Stanleya Coren- Tajemnice psiego umyslu, Jak rozmawiac z psem- moim zdaniem rewelacyjne. Poza tym Inki Sjosten, Desmond Morris, Zofia Mrzewińska, no i ksiazka 'genetyczna' Willisa, to tacy pierwsi autorzy godni polecenia ktorzy przyszli mi do glowy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Psiara&Nusia']W takim razie ja polecam [B]"Encyklopedie psów rasowych" Hansa Rabera[/B] (dwa wielkie tomiszcza :lol:) - można w niej znaleźć opisy naprawdę wielu ras, sporo historii, dużo zdjęć - kolorowych i czarno - białych, a także rysunki.
Polecam także książeczkę [B]"Młody pies w domu" Claudii Ludwig[/B]. Zawiera podstawowe informacje na temat wychowania, szkolenia, żywienia itp.
No i oczywiście moją ulubioną "ogólną" książkę - [B]"Ty i twój pies" Davida Taylora[/B]. Podstawy, a nawet trochę więcej, na temat żywienia, szkolenia, wychowania, opieki zdrowotnej, hodowli, genetyki, rozmnażania + krótkie opisy najpopularniejszych ras + kilka przydatnych kart diagnostycznych. Świetna książka, niemal o wszystkim ;)
Polecam też [B]"Tajemnice psiego umysłu" Stanleya Corena[/B]. Jak dla mnie baardzo ciekawa książka. Można się z niej dowiedzieć wielu rzeczy.[/quote]
Nom ja posiadam tą "Ty i twój pies" Davida Taylora bardzo fajna polecam :razz: Kiedyś oglądałam program na Animal Planet i tam szef(weterynarz) maiał na nazwisko Taylor :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Widzę, że został wymieniony tytuł [B]"Szczęśilwy pies"..[/B]
Książka naprawdę wartościowa, zawiera wiele waznych zagadnień itp. ale ma jedną baardzo poważną wadę- czeste poruszane tematu dominacji. Alfa:angryy: Alfa:angryy: Alfa:angryy: ...Uważam, że nie warto mieszać ludziom w głowach dominacją ponieważ dziś chierarchia pies-człowiek zanika...
Więc książkę przeczytać można, omijając wcześniej wymieniona tematy i zamieniając je na np. książkę poświęconą Klikerowi:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anastacia']nieee :roll: może coś napiszesz o tym??;)[/quote]

"Poradnik bez kantów" Słyszłam opinie szkoleniowców, że to książka warta przeczytania. Są w niej podstawy wychowania psa, dużo o szkoleniu pozytywnym, ani słowa o daminacji. Nic więcej nie wiem, bo nie czytałam. może wkrótce się szarpnę i kupię. Ta książka dopiero niedawno ukazała się w księgarniach.

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie, polecaliśmy tu książke Corena "tajemnice psiego umysłu" i kupiłam ją i dzisiaj czytałam na temat zmysły wzroku. Według Corena czopki są odpowiedzialne za rozróżnianie barw, natomiast w "Kynologii" (Wajdzik itd) są to pręciki... podobnie w jednym z artykułów "PSA"... możecie mi pomóc co jest dobrą wersją? dziekuje :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grrrond'][B]słuchajcie, polecaliśmy tu książke Corena "tajemnice psiego umysłu" i kupiłam ją i dzisiaj czytałam na temat zmysły wzroku.[/B] Według Corena czopki są odpowiedzialne za rozróżnianie barw, natomiast w "Kynologii" (Wajdzik itd) są to pręciki... podobnie w jednym z artykułów "PSA"... możecie mi pomóc co jest dobrą wersją? dziekuje :cool3:[/quote]


Ja równiez polecam. Wczoraj kupiłam tą książkę, przeczytałam 1 rozdział, ale całośc przeglądnęłam. Opisuje ciekawe zagadnienia dotyczące dziedziny psiej inteligencji, ich umysłu, i wiele innych..
Dzisiaj zainwestowałam też w 2 ksiązkę Corena - "Jak rozmawiać z psem". Opisuje ona poszczególne zachowania psów, ich mimikę, język, itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiara&Nusia']
No i oczywiście moją ulubioną "ogólną" książkę - [B]"Ty i twój pies" Davida Taylora[/B]. Podstawy, a nawet trochę więcej, na temat żywienia, szkolenia, wychowania, opieki zdrowotnej, hodowli, genetyki, rozmnażania + krótkie opisy najpopularniejszych ras + kilka przydatnych kart diagnostycznych. Świetna książka, niemal o wszystkim ;)
[/quote]

chcialam powiedziec ,ze ta ksiazka jest u mnie na bazarku na szczytny cel w postaci sterylek w Ostrowii Mazowieckiej, wiec jesli ktos jeszcze nie ma to zapraszam :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=61156[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Mam wrażenie, że Coren ma rację, choć nie czytałam artykułów w "Psie" i w "Kynologii", więc nie mogę się wypowiadać na ich .
Wg tego, co wyczytałam, czopki odbierają obrazy barwne, szczegółowe i przy dobrym oświetleniu.
Pręciki - obrazy czarno-białe, za to pozwalają widzieć nawet w skąpym oświetleniu, gdyż reagują nawet na słabe bodźce świetlne.

Ale może ktoś inny ma inne teorie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[I]czopki - [/I]światłoczułe [I]receptorysiatkówki[/I], odpowiadają za barwne widzenie szczegółów przy dobrym oświetleniu ([I]widzenie fotopowe)[/I]

[I]pręciki - światłoczułe receptorysiatkówki, odpowiadają za czarno-białe widzenie przy słabym oświetleniu (widzenie skotopowe, widzenie zmierzchowe), odbywa się kosztem znacznej utraty ostrości[/I]

Przynajmniej tutaj [URL="http://www.oko.info.pl/index.php?body=1901&mp"][I]http://www.oko.info.pl/index.php?body=1901&mp[/I][/URL][I]= [/I]tak jest napisane;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='butterfly15']ja jestem w trakcie czytania Jak rozmawiac z psem :P tyle informacji ze juz nic nie pamietam :D[/quote]

Ja czytam Tajemnice psiego umysłu, ale Jak rozmawiac z psem też mam, nie czytałam, ale przejrzałam..I tak jak ktoś wcześniej mówił, chyba lepiej będzie robić notatki, bo po co czytac, jak się od razu zapomni, albo pomiesza :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiulka'][I][COLOR=royalblue]Ja czytam teraz "Dlaczego mój pies..." . Powiem szczerze, że już sam początek wydał mi się ciekawy. Narazie za bardzo nie miałam czasu czytac, ale po 2 rozdziale wciąga, oj wciąga. :D[/COLOR][/I][/quote]

Tak samo Tajemnice psiego umysłu :cool3: Przyznam, że wprowadzenie nie było za ciekawe, ale teraz to się oderwać nie mogę :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...