Jump to content
Dogomania

Indeks ksiąg nakazanych


Bogna

Recommended Posts

Jaką książkę polecicie dal kompletnego nowicjusza jeśli chodzi o szkolenie psów. Tak żeby zachęcić do szkolenia pozytywnego. Powinna być napisana prostym językiem i nie zawierać żadnych teori dominacji ani nie namawiać do konfrontacji z psem.

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłąm ostatnio obydwie te ksiązki. Zaczęłam od "Tajemnice psiego umysłu", gdyż wydaje mi się "lżejsza". Najpierw według mnie trzeba zrozumieć psią psychikę, a potem zajmować się mową ciała..
Tajemnice psiego umysłu, chociażby z recenzji, zawiera mnij informacji, takich "do notowania", jest bardziej, żeby "tylko wiedzieć", natomiast w Jak rozmawiać psem, trzeba już sobie raczej wszystko rozpisywać, bo tam są chyba jakieś porady itp .. :)

Ale to już moje osobiste sugestie, bo obie ksiązki mam, ale dopiero jedna "naruszona" :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Iza*']Dzięki Cambel :)

Widzę że jesteś z Rzeszowa :) bardzo się cieszę , ponieważ ja mieszkam całkiem niedaleko :)[/quote]


Ooo, to bardzo mi miło :cool3: Zapraszam do dzialu Spotkania> Rzeszów, jeśli tylko możesz, to przyjeżdzaj na spacerki :lol:

Link to comment
Share on other sites

a ja wlasnie koncze czytac "jak rozmawiac z psem" :)
zamowilam dzis kolejne :
"Tajemnice psiego umysłu" Coren Stanley
"Posłuszeństwo na co dzień" Inki Sjosten
"Obedience. Trening posłuszeństwa" Inki Sjosten
czy sadzicie ze sa to ksiazki nakazane czy zakazane ?? :D hihi ;p

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam jeśli nie na temat, ale zaintrygowały mnie te książki "Obedience. Trening posłuszeństwa" Inki Sjosten oraz "Posłuszeństwo na co dzień" Inki Sjosten . Co o nich myślicie? Warto zakupić i studiować by korzystać z porad w nich zwartych, czy tylko warto przeczytać by mieć je zaliczone? Dziękuję z góry za odpowiedzi:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Według mnie wszystkie książki Corena są warte przeczytania. Ja skonczyłam czytać "Jak rozmawiać z psem" wcześniej przeczytałam "Tajemnice psiego umysłu" i "Inteligencje psów" są poprostu rewelacyjne. Czytałam też książki m.in. Fannel niektóre jej pomysły są dobre ale ta ciągła dominacja - nie wolno psa pogłaskać, przywitać się okazuje się że psa ma się tylko poto żeby nad nim dominować:shake: . A Coren ma bardzo wyważone podejście do sprawy gorąco polecam. Teraz jestem w trakcie czytania "Tresura psów - i kto tu kogo prowadzi na smyczy" G.J. Bielakiewicz na razie zapowiada się nieźle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']'Tajemnice...' leżą u mnie na półce od paru miesięcy i w końcu się za nie wzięłam;) [B]Fajnie się czyta, szczególnie wzmianki o Odinie - flacie autora[/B];):loveu:[/quote]

Popieram :cool3: Bardzo dobre jest w tej książce to, że autor wszystko poparł konkretnymi przykładami... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hm...A o jaką tematykę dokładnie Ci chodzi?
Tanie? A Twoim zdaniem ksiązki tanie do ilu zł mogą być? ...
Tajemnice psiego umysłu kupiłam za 31 zł, Jak rozmawiać z psem za 32 zł.
Większość ksiązek tych bardziej znanych, które widziałam mieszcza sie w przedziale 30-40 zł...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Z tego co słyszałam, używają metod wyjątkowo tradycyjnych...[/quote]

ano.. ale nie wszystko trzeba stosować.
uważam, że trzeba poznać wiele punktów widzenia, żeby móc wybrać coś dla siebie, albo wykorzystać jakieś fragmenty metod..
jestem też zdania, że sposób nauki należy dobrać do psa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']ano.. ale nie wszystko trzeba stosować.
uważam, że trzeba poznać wiele punktów widzenia, żeby móc wybrać coś dla siebie, albo wykorzystać jakieś fragmenty metod..
jestem też zdania, że sposób nauki należy dobrać do psa[/quote]

Oczywiście masz racje, ale jeżeli polecimy komuś zupełnie zielonemu taką książkę to może ję przjąć bezkrytycznie. Moją pierwszą książką była "Mój pies świadczy o mnie" i byłam niż zachwycona. Długo urzywałam opisanych tam metod uczenia za pomocą dławika. Ogólnie książka była dobra, tylko trzeba było mieć jakąś wiedze, żeby wiedzieć, co można z niej wykorzystać, a co nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...