Jump to content
Dogomania

Norcia, kochana sunia


Radek

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Obecność pożegnanych psiaków przejawia się też w naszych zachowaniach, zwyczajach, powiedzeniach. Każda nasza przyjaciółka nauczyła mnie czegoś i to będzie ze mną na zawsze, nie tylko wspomnienia.

Norasku, w środę kolejne badania kontrolne małej mordki. Zaciskajcie tam łapinki.

Link to comment
Share on other sites

Wyniki odebrane i omówione z naszą panią doktor. Płytki są idealnie w normie, niestety silne dawki sterydów dały małej mordce po wątrobie:( Dostaliśmy leki na wątrobę i od jutra zmniejszenie dawki sterydu. Za dwa tygodnie kolejne badanie krwi. Oczywiście wciąż prosimy o kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Norasku, ostatnie dwa weekendy spędziliśmy na działce. Tam cały czas wspomnienia są takie żywe, tak namacalne. Właściwie wspomnienia wracały kilka razy na dzień i z reguły te wesołe. Trzymaj tam łapinki za małą mordkę, jest cały czas na lekach, a te są obciążające:( Pewnie w sobotę lub poniedziałek kolejne badania.

Link to comment
Share on other sites

Moja stara sunia jest na sterydzie - Encortonie od lutego. Musiałam zwiększyć dawkę od kilku dni - słaby bardzo kręgosłup. Ale jak to moja wetka mówi - jej już nic nie zaszkodzi. Ma 17 lat i 3 miesiące. Radku czytałam w necie, że sterydy wolniej niż u ludzi uszkadzają narządy wewnętrzne. To tak na pocieszenie :)

Link to comment
Share on other sites

Od jutra zmniejszamy dawkę sterydu. Badania kontrolne trzeba będzie zrobić w poniedziałek. Właściwie to już chory jestem ze stresu. 2 tygodnie temu na badaniu widać było, że wyniki wątrobowe Gajulki się pogorszyły. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odwiedziny u Noraska, od razu lepiej się robi na sercu.

Pomalutku czas leci do przodu, a wspomnienia wciąż są z nami. Teraz jest nerwówka o zdrowie małej mordki, chociaż ostatnie wyniki ciut lepsze, a kolejne badanie za 2 tygodnie. Norasku, tęsknimy, pamiętamy.

Dziś byliśmy z małą mordką u mojego taty. Mała psinka hasała po ogródku z taką samą radością i energią jak Norcia.

Link to comment
Share on other sites

Norasku kochany. Dzisiaj wróciliśmy z urlopu. Tak się złożyło, że udało się być tylko tydzień. Mała mordka zadowolona z wyjazdu, wędrowaliśmy tyle, na ile kondycja, osłabiona leczeniem, pozwalała. Jestem z małą mordką w domku, a Asia pojechała na działkę. W piątek kolejne badanie. Łapinki i kciuki jak zwykle mile widziane.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszymy, że mała mordka trafiła do nas. Może to Norcia i Saruśka tak pokierowały? Przede wszystkim dlatego, że Gajka nie jest łatwym psem. Ma swoje zachowania, lęki, boi się większości psów. Jest też trochę nadpobudliwa, o łakomstwie nawet nie wspominam. Jest też jednak bardzo mądra. Myślę, że gdyby trafiła gdzie indziej mogłaby wrócić z adopcji. A szkoda by było, bo to naprawdę kochana i wyjątkowa psinka. Teraz, gdy mała mordka choruje też nie jest łatwo. Na początku leczenia były problemy żołądkowe (wychodzenie w nocy co godzina itp...), teraz ciągłe wizyty w lecznicy, badania. I lęk o każde gorsze samopoczucie. Dla nas nie stanowi to problemu (tylko te nerwy), ot po prostu element życia z psem, ale nieraz się czyta, że ktoś porzuca psinkę, gdy zachoruje:(

Bardzo nam zależy, żeby Gajula wyzdrowiała i cieszę się, że jesteś z nami. Nawet nie wiesz, jakie to ważne.

Link to comment
Share on other sites

Radku podobnie myślimy teraz o Zuzi. Kiedy trafiła do nas na DT i zauważyliśmy, że ma psie ADHD nie było mowy, żeby oddać ją gdzieś do adopcji. Psonia przyzwyczaiła nas do psot i wszelkich zniszczeń w domu. Dla nas to bułka z masłem, dla innych niekoniecznie. Postanowiliśmy, że zostaje u nas. Potem wyszła jej wrodzona wada serduszka i trwoga o jej zdrowie i życie. Dla nas to także element życia z psem. Bardzo wiele nas łączy jeśli chodzi o psinki. Ja się martwiłam i martwię o Twoje, ty o moje. Wieź psiarzy. Dlatego bardzo martwię się o mordeczkę i wiem , że nigdzie lepiej by nie miała. Trafiła do najlepszego domu na świecie. 

A Norcia i Sarusia pewnie razem z Psonią i Balbisiątkiem opiekują się i Gajunia i Zuzią.

Norasku, Saruśka - pamiętam

2e0msu0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...