Jump to content
Dogomania

Norcia, kochana sunia


Radek

Recommended Posts

Napisałem już u Psoni, co pomyślałem, gdy przeczytałem słowa na Twoim obrazku. Dodam jeszcze, że oprócz tego, czego się nauczyłem, towarzyszy mi lęk. Gdy tylko psina zachowuje się inaczej niż zwykle, w głowie zaczyna mi się gonitwa myśli. Wyobraźnia zaczyna iść w złym kierunku. W ten weekend Gajula jest spokojniejsza niż zwykle i już zaczynam panikować:(

Norasku, Saruniu zaciskajcie tam łapinki za małą mordkę, niech zdrowie jej dopisuje.

Link to comment
Share on other sites

6 maja. Kolejna rocznica. Norasku kochany, urodziłaś się dokładnie 16 lat temu. Tyle lat minęło, tyle się po drodze wydarzyło... Twoja wielka miłość, tyle otrzymanego ciepła, tyle dobrych wspomnień. Za krótko z nami byłaś ale to, co przeżyliśmy wspólnie, to zaciągnięty dług, który spłacam innym psiakom. Bądź szczęśliwa za TM.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko jak nie wiem co. A dzisiaj jeszcze porcja stresu. Nasza mała Gajka ma małopłytkowość i dzisiaj mieliśmy badania kontrolne. Wyniki poznamy jutro, a już dzisiaj drżę cały i łzy cisną się do oczu. Boję się bardzo. Mam nadzieję, że wyniki się nie pogorszyły. Mam nadzieję, że "ten typ tak ma", a jednak cały czas jest paskudny strach. Tyle bym dał, żeby mała mordka była zdrowa.

Patrzę na Twój wpis i też zadaję sobie masę pytań "dlaczego".

Norasku kochany, Saruśko, zaciskajcie łapinki za zdrowie małej kochanej mordki.

 

Link to comment
Share on other sites

I ja zaciskam kciuki. Radku i myślę, że będzie dobrze. Taka nasza uroda, że wiecznie drżymy. Ty o pytki Gajki a ja o serducho Zuzki. 

Nasze maluchy muszą być pod bacznym okiem, muszą mieć robione regularne badania itd.

Kto by o nie zadbał w schroniskowym boksie?

 

Pamiętam

xoqxrl.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jutro wizyta w lecznicy, konsultacja u hematologa. Drżę cały, bo płytki nie chciały urosnąć. Nasza pani doktor wysłała nas na konsultacje, ponieważ poza niskimi płytkami nic małej mordce nie dolega, USG nie wykazało nieprawidłowości, pozostałe wyniki dobre, a z płytkami problem. Konsultacja u specjalisty ma pomóc znaleźć powody i ustawić leczenie. Nie jestem w stanie myśleć o niczym innym. Jutro Gajka jedzie z Asią, a ja będę siedział w pracy, jak na szpilkach. W takie dni wracają niedobre wspomnienia.

Dobrze, że nasze psiaki mają swoich ludzi, opiekę. To szczególnie ważne, gdy psiak niedomaga. 

Bardzo proszę o kciuki, a psinki za TM o zaciskanie łapinek.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dziękuję za wsparcie. Jeszcze nie dotarły wszystkie wyniki (mają być mailowo, a pan doktor dopiero teraz kończy przyjmowanie pacjentów), ale ze wstępnych ustaleń wygląda, że na chwilę obecną życiu małej mordki nic nie zagraża (żeby nie zapeszyć). Oczywiście wciąż proszę o kciuki i łapinki. Ciężko więcej pisać, bo nerwy jeszcze nie zeszły.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Norasku kochany, mamy wyniki konsultacji i podane kolejne leki. Jeszcze 2 tygodnie leków i kolejne badanie krwi. Niby nie wygląda jakby Gajce coś dolegało, ale i tak nerwy non stop.

Szajbus wielkie dzięki za kciuki i proszę o jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Norasku, dziś mija 11 lat od dnia, gdy odeszłaś. Tak jak wtedy jest niedziela. Tyle czasu minęło, a cały czas tęsknota nie opuszcza. Dziś byliśmy na długiej wędrówce po Bielanach i nie można było nie wspominać wędrówek z Norcią. Bardzo się cieszę, że tak wspaniała sunia była z nami. Chociaż zdecydowanie zbyt krótko.

Zaciskaj tam łapinki za małą mordkę, bo w tym tygodniu badania kontrolne.

Link to comment
Share on other sites

Mamy już wyniki i nie jest źle (najwyraźniej kciuki działają). Płytki dalej bardzo niskie (ale nie niżej niż ostatnio), a reszta w porządku. Dziś wdrożyliśmy kolejny lek i mamy trzy tygodnie do kolejnego badania (a dla mnie 3 tygodnie względnego spokoju). Oczywiście kciuki i łapinki wciąż wielce wskazane.

Link to comment
Share on other sites

Siedzę sobie teraz, niedzielnym wieczorem. Wszystko już gotowe na jutro i jest czas, żeby pomyśleć, zastanowić się. Słowa z obrazka tyle mówią. Lata mijają, a pożegnane psiska wciąż są w mojej pamięci, w moim sercu. A jeszcze patrzę na naszą małą mordkę, która smacznie śpi po dzisiejszych długich wędrówkach po zielonych okolicach i też czuję jak bardzo tę psinkę kocham. Tak mi teraz dziwnie, taka mieszanina smutku i radości. Dobrze, że jest takie miejsce w sieci, gdzie można napisać, co się czuje.

Link to comment
Share on other sites

Radku, pozdrawiamy - pisałam na wątku Sary kiedyś ale dzisiaj już nie znajdę. Ja też często myślę o moich psinkach za TM. Moja Keysi skończyła w kwietniu 17 lat, słabiutka już, nie słyszy, ledwo widzi (miała 3 wylewy) ale tupta jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...