Jump to content
Dogomania

Podforum "Domy Tymczasowe" a regulamin.


LeCoyotte

Recommended Posts

Tzn domy darmowe i takie, gdzie psy moga mieszkac "za zwrot kosztow" (czyli placi sie jedynie za wyzywienie, weteranarze itp) sa OK. Reszcie, czyli tych zarabiajacych niestety musimy tam podziekowac.... Pojawia sie na "biznes-ogloszeniach"... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margo']Tzn domy darmowe i takie, gdzie psy moga mieszkac "za zwrot kosztow" (czyli placi sie jedynie za wyzywienie, weteranarze itp) sa OK. Reszcie, czyli tych zarabiajacych niestety musimy tam podziekowac.... Pojawia sie na "biznes-ogloszeniach"... ;)[/QUOTE]

No właśnie... A ktoś to weryfikuje?

Link to comment
Share on other sites

[LIST=1]
[*][INDENT]Mam problem z jednym z zalozonych przeze mnie watkow.
Z dzialu "Domy tymczasowe" zniknal watek mojego hotelu, a kiedy klikam na banerek w moim podpisie, to mi sie pokazuje informacja, ze nie mam dostepu do tej strony albo, ze probuje zmienic czyjs post.
I zniknal mi tez z moich SUBSKRYPCJI. W sobote w nim jeszcze aktualizowalam dane i wklejalam nowe zdjecia. Co sie stalo ?????
To wazny dla mnie watek. Prosze o przywrocenie.
Pozdrawiam. [/INDENT]
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że domy tymczasowe to specyficzna "instytucja". Darmowe, lub za zwrot kosztów - wiadomo, jak to z nimi jest. Ale i te płatne nie do końca powinny być potępiane. Przecież dzięki płatnym dt udaje się wyciągnąć potrzebujące psiaki ze schronisk, leczyć, wychowywać, szukać ds. Ale rozróżnijmy płatne dt, które są płatne tylko dlatego, że właściciel takiego domu lub hoteliku poświęca całe swoje życie, cały swój czas psiakom, nie chodzi do pracy, bo leczy, szkoli, wyprowadza na spacer, pilnuje, a przecież coś jeść musi, w co się ubrać, opłacić mieszkanie i hotelik czy dt jest jego jedynym źródłem utrzymania od takiego, w którym właściciel ma pracę, kasę i wszystko, co mu jest potrzebne, a z płatnego dt robi sobie dodatkowe źródło utrzymania, naciągając Dogomaniaków na całkiem sporą w końcu kasę. Sądzę, że przydałoby się solidne przejrzenie wątków, posprawdzanie, w jakim dt płatnym (bezpłatnym zresztą też) psiaki mają opiekę, warunki, gdzie są w domu, a gdzie w boksach, jak im się żyje i czy rzeczywiście opłaty za dt są uzasadnione.

Przy okazji chciałabym poruszyć inną kwestię. Chodzi o bazarki. Już nie mówię o tym, że niektórzy wystawiają ciuchy - normalne worki ubrań kupione jak do sklepu z używaną odzieżą "na swoje tymczasy" i kręcą sobie poboczny biznesik, co nie do końca jest uczciwe, bo jest dodatkowym źródłem dochodu dla właściciela, nie mającym wpływu na psa na dt. Chodzi mi o poważniejszą sprawę. Wiele osób wystawia tu rzeczy markowe, drogie "nowe, bez metek", "raz ubrane", "raz używane". Ktoś kupi sobie niesamowicie drogą, markową rzecz, użyje raz i oddaje na psiaki? Nie wiem, czy któreś z tych osób nie uprawiają tutaj paserki rzeczy, których nie udało się sprzedać normalną drogą. To jest dla mnie ważniejszy problem, bo Dogo służyłoby takim paserom jako "miejsce" popełnienia przestępstwa. A to dla forum mogłoby mieć katastrofalne skutki... Na to również warto zwrócić uwagę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Rozmumiem, że są równi i równiejsi, bo nie wszystkie wątki płatnych hotelików zostały usunięte. Mam więc pytanie, jakie jest kryterium tej weryfikacji?[/QUOTE]

Chodzi o rozroznienie hoteli 'zarabiajacych' (a patrzac na niektore ceny zarabiajacy MASE pieniedzy) od hoteli 'pomagajacych' (darmowych lub po kosztach).

LeCoyotte ma niestety racje - pomijam niektore tematy, ale dzial ten stal sie forum, gdzie nachalnie za darmo reklame robily sobie hotele - i niestety w wielu wypadkach az bilo w oczy, ze nie o psy ich wlascicielom chodzi.
Poza tym darmowa reklama jest nie fair w stosunku do innych przedsiebiorcow - jesli hurtownia karmy przeznaczy maly woreczek karmy na schronisko to mamy mu dawac prawo zarzucic forum swoja reklama, bo przeciez robi cos dla psow? Jesli producent smyczy da 5 sztuk na przytulisko to tez moze spamowac forum?


CALKOWICIE zdaje sobie sprawe z tego ze hotele SA potrzebne. Takze "od biedy" te platne. Dlatego tez nie skasowalam tematu "Spis Domów Tymczasowych !". Moderatorki moga nawet stworzyc nowy, gdzie zrobia jakas obszerniejsza wersje opisow kazdego platnego hotelu razem z cennikiem.
Ale niech kazdy ma prawdo do takiej samej reklamy i ...niech ktos to jakos weryfikuje. Aby hotele reklamowane na forum, wiec w pewnym sensie "polecane" nie ladowaly potem w tematach takich jak:
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/188947-STOP-pseudo-hotelikom!!!-Zapraszam-w%C5%82a%C5%9Bcicieli-hotelik%C3%B3w-do-dyskusji"]STOP pseudo hotelikom!!! Zapraszam właścicieli hotelików do dyskusji[/URL]

Link to comment
Share on other sites

jasne - najlepiej usunąć. Super.
To usuńcie jeszcze wszystkie wątki o karmach, weterynarzach w danym regionie, magazynach o psach. Jak już to już.
Co do hotelików - na wielu wątkach można było się dowiedzieć mnóstwa rzeczy o przebywających tam psach, zobaczyć jakie nowe przybyły, czy któremuś nie jest potrzebna pomoc. Część z tych psów przebywała w tych miejscach za karmę, część za opłatą. Nikt nas nie zmusza do trzymania psów w hotelu - to, że chcemy płacić to nasza własna wolna wola i wszystkim innym nic do tego.
Jak ktoś chce - niech sobie szukają pseudo darmowych DT gdzie karma kosztuje po 200zł/miesięcznie.

Poza tym usunięcie wątków bez ostrzeżenia uważam za skandal. Należało uczciwie ostrzec prowadzących.

Co do bazarków - tak - ja kupuję rzeczy i np po jednym założeniu markowych butów okazuje się, że jednak mnie uwierają. I tak - wolę tę rzecz zaoferować na dogo i przeznaczyć kasę na psy niż sprzedać na allegro.
Tu już się zaczyna robić jakaś paranoja normalnie.
Może to tylko ja zawsze patrzę według siebie i skoro jestem uczciwa to zakładam, że i inni tacy są... Współczuje zatem wszystkim, którzy myślą, że większość chce się dorobić na nieszczęściu zwierząt. Niezłe macie podejście i pomysły... Mi paserka nawet do głowy by nie przyszła.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Niektore psy w hoteliku mamy tylko za tzw. karme, ktora sami przywozimy do hoteliku. Tak np. mieszka Maja zwrocona z adopcji.
Dla Mai jest to DT, a nie hotelik.

Czy bedzie specjalny dzial hotelikow?[/QUOTE]
mam nadzieję, że hoteliki i płatne DT będą na dogomanii - obojętnie w jakim dziale, bo są nam potrzebne
a jak nie ma ich na dogo - to gdzie mamy ich szukać? w internecie? gdzie o nich dyskutować - czy dobre, czy złe? i gdzie hoteliki oraz DT mają umieszczać informacje i zdjęcia psów, które do nich z dogo trafiają?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ra_dunia']jasne - najlepiej usunąć. Super.
To usuńcie jeszcze wszystkie wątki o karmach, weterynarzach w danym regionie, magazynach o psach. Jak już to już.[/QUOTE]

[U]Ale one SA usuwane[/U]... Jesli jakikolwiek producent karmy, hodowca, czy jakikolwiek weterynarz wrzuci na forum bezposrednia reklame swoim 'uslug' to moderatorzy usuwaja jego post w ciagu [U]kilku godzin[/U]. I nikogo nie interesuje, ze hodowca ma tez psy z interwencji i na DT, ze producent karmy daje karme na schronisko, czy ze weterynarz robi akcje bezplatnych sterylek.

Dlaczego [B]PLATNE[/B] hotele (czesto bedace zwyczajnymi firmami) maja byc uprzywilejowane?

Wybacz, ale cala "walka" toczy sie o to, ze w dziale DT, gdzie mialy byc reklamy [B]DOMOW TYMCZOSOWYCH[/B] (czyli ofert ludzi, ktorzy sa w stanie wziac do siebie psa na jakis czas) zaroilo sie od reklam platnych hoteli i ludzi szukajacych sposobu na rozkrecenie biznesu....

Nie mowie, ze to zle - hotele sa DIABELNIE potrzebne. Ale na serio nie ma zadnych przeslanek, aby byla to grupa w jakis sposob wyrozniona. Bo rzeczywiscie - albo nie ma reklam na forum, albo ... pozwalamy kazdemu reklamowac swoje uslugi w dowolnej formie....

Link to comment
Share on other sites

Widac, ze znikaja wszystkie watki majace w tytulach nazwe : hotel czy PDT ... a ile jest takich, ktore robia to samo, co hotele ale pod innymi tytulami ....
Zarabiaja na tym tez, a koszty maja jedynie na utrzymanie psow.
Czym sie roznia od nas - hotelarzy.
Czy dacie rade przejrzec kazdy watek, zeby to sprawdzic ?
I mam nadzieje, ze znajdzie sie rozwiazanie, ktore przywroci nasze hotelowe watki.
W moim np. usuneliscie nie tylko, jak to nazywacie, bezplatna reklame hotelu, ale i reklame DT, ktory rowniez zapewniam psiakom, kiedy akurat taka sytuacja sie pojawia.
Wiele psiakow, ktore mialam u siebie ( i mam obecnie ), bylo wylacznie za karme, albo wrecz za darmo ... np 5 szczeniakow tego lata, blakajaca sie labradorke czy psiaki ze schronisk, ktore przeczekaly na transport do swoich domow.

Apeluje wiec o probe rozwiazania tej sprawy jak najszybciej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Litterka']Przy okazji chciałabym poruszyć inną kwestię. Chodzi o bazarki. Już nie mówię o tym, że niektórzy wystawiają ciuchy - normalne worki ubrań kupione jak do sklepu z używaną odzieżą "na swoje tymczasy" i kręcą sobie poboczny biznesik, co nie do końca jest uczciwe, bo jest dodatkowym źródłem dochodu dla właściciela, nie mającym wpływu na psa na dt. Chodzi mi o poważniejszą sprawę. Wiele osób wystawia tu rzeczy markowe, drogie "nowe, bez metek", "raz ubrane", "raz używane". Ktoś kupi sobie niesamowicie drogą, markową rzecz, użyje raz i oddaje na psiaki? Nie wiem, czy któreś z tych osób nie uprawiają tutaj paserki rzeczy, których nie udało się sprzedać normalną drogą. To jest dla mnie ważniejszy problem, bo Dogo służyłoby takim paserom jako "miejsce" popełnienia przestępstwa. A to dla forum mogłoby mieć katastrofalne skutki... Na to również warto zwrócić uwagę.[/QUOTE]
A dlaczego to miałaby być paserka? Paserstwo dotyczy przecież kradzionych rzeczy.
I co to znaczy "niesamowicie drogie" rzeczy? "Drogie" to kwestia względna przecież.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ra_dunia']

Co do bazarków - tak - ja kupuję rzeczy i np po jednym założeniu markowych butów okazuje się, że jednak mnie uwierają. I tak - wolę tę rzecz zaoferować na dogo i przeznaczyć kasę na psy niż sprzedać na allegro.
Tu już się zaczyna robić jakaś paranoja normalnie.
Może to tylko ja zawsze patrzę według siebie i skoro jestem uczciwa to zakładam, że i inni tacy są... Współczuje zatem wszystkim, którzy myślą, że większość chce się dorobić na nieszczęściu zwierząt. Niezłe macie podejście i pomysły... Mi paserka nawet do głowy by nie przyszła.[/QUOTE]


Dokładnie, a często jest tak, ze te ciuchy dostajemy od innych osób. Znajomi, rodzina, sąsiedzi... Ja rzeczy wcześneij staram się gruntownie obejrzeć i posegregować. Jeden odcina metki, drugi nie. Nie raz jest tak, ze coś się kupi nawet na bazarku i "puszcza" dalej, bo nie pasuje. jakiś czas temu dostałam też dwie potężne reklamówy od znajomej mamy, która namiętnie kupuje ubrania na allegro i często ich później nie zakłada. Na dniach mam odebrać kolejną partię rzeczy na bazarek od nowe osoby z dogo z mojego miasta, zresztą jak zaadoptowałam swojego psa, to dawałam podobnie rzeczy od siebie seaside, aby ona je wystawiała.

Link to comment
Share on other sites

jak dla mnie dobrze ze niektóre watki zostąły usunięte bo niektórzy przesadzaja z tymi płatymym dt i hotelikami i ceny tez nie wiem skąd biorą.
Ja od kilku lat mam dT i nigdy nie wziełam za to ani grosza, nie zawsze tez mogłam liczyc na pomoc finansowa i leczyłam za swoje, nie wspominając o karmie.
mi jest żal tych co deklaruja i płaca co miesiac na utrzymanie psów w tych hotelikach, bo nie jedno sobie odmawiaj zeby co miesiac wysłac deklaracje a ktos sobie siedzi w domu cąły dzień i zarabia praktycznie tylko na tym ze ma psa. bo prawda tez taka ze jak sie ma swoje psy to jeden w tą czy w tą nie robi specjalneij róznicy

Link to comment
Share on other sites

Widze ze KABLOWANIE idzie tu pełną parą ....

nie rozumię usuwania wątków hotelikowych ..... moze ci co usuwają przyjmą psiaki na darmowy tymczas skoro tak ich w oczy pali to ze ktoś OPIEKUJĄC sie zwierzętami ma za to zaplacone ... po 2gie BAZARKI ...Literrka ..... to weź jak masz kase DAJ ...a nie wytykaj innym że sprzedają ciuchy na bazarkach , każdy pomaga jak potrafi a nie każdy zarabia tyle pieniędzy by móc oddać swoją wypłate a jgo rodzina nie zostala tym faktem pokrzywdzona

Taki jad jak na dogo teraz się przelewa nie był nawet w setnej procenta możliwy kilka lat temu ...dogo straciło swój sens

Link to comment
Share on other sites

Czy można jednak powtórnie zweryfikować usunięte z wątku domów tymczasowych wątki ? Watek naszego hoteliku, który jest prowadzony przez nasze Stowarzyszenie Obrona Zwierząt, absolutnie nie ma charakteru zarobkowego, ma jedynie na celu zwrócenie kosztów, jakie poniesiemy na opiekę nad danym zwierzakiem. Wynika to z naszego statutu, w którym jest zapis, iż jedyną formą działalności płatnej, jaką możemy prowadzić jest działalność związana z opieką nad bezdomnym zwierzęciem. Hotelik ten jest przejawem naszej działalności statutowej, tj. związanej z opieką nad bezdomnymi zwierzętami w zakresie wyżywienia, pielęgnowania i pilnowania. [B]Nie jest działalnością gospodarczą. Hotelik nie ma celu zarobkowego.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem po co ta krucjata przeciwko hotelom. Są potrzebne i wątki powinny być przywrócone.
Cena dla psiaków bezdomnych jest dużo niższa od zwykłych cen. W okolicach Warszawy hotele są po ok. 50zł za dobę .
Nie wiem o co chodzi ale forum i dział PWP idzie w bardzo złym kierunku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...