Jump to content
Dogomania

Psy z Bielska Podlaskiego - wątek zbiorczy psów w potrzebie


ifka

Recommended Posts

  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest monia3a

Słuchajcie jeśli ifka jednak się nie zdecyduje to może trzeba go zabierać i zbierać na hotel. Trzeba go wyleczyć!

[B]ifka[/B] a możesz zrobić więcej fotek i opisać po krótce sunię z wnyków?? Cały czas o niej myslę, wiem miałam już nic nie brać ale ona jakoś nie daje mi spokoju ;) oczywiście nie mówię, że wezmę ale się zastanawiam.
Jakby udało się Miśka wsadzić do hotelu to może Ty ifka byś wzięła sunię z wnyków?? Ona wygląda na spokoją i grzeczną dziewczynę więc nie byo by z nią mam nadzieję większych problemów.

Link to comment
Share on other sites

Tak się zastanawiam, czy ktoś ją nadal dokarmia na tych działkach. Wiem, że jak zasypane śniegiem, to prawie nikt tam nie chodzi, śniegu może być grubo po kolana, obawiam się czy ona tam przetrwa:( Może być tak, że kona tam z głodu, napisz koniecznie co wiesz...

Link to comment
Share on other sites

monia3a, o sunię z wnyków właśnie pytałam - wciąz jest na działkach, ktos jej wozi jedzenie co 2-3 dni...ma sie dobrze, ale juz nie skacze jak dawniej..moze ta rana jeszcze ją boli?
co do miśka...oswajam się z myślą o psie w domu, i fakt, to nie jest tylko moja decyzja...ja po prostu jestem kociarą, pies jest dla mnie kims zupełnie nieznanym. tylko teraz priorytet jest taki, ze miśka trzeba zabrac jak najszybciej, bo w jego przypadku liczy się kazdy dzien.
moja coreczka skonczyla 2lata, wie, ze kotek to nie zabawka i dotyka sie go delikatnie; widzę ze kocha zwierzęta, cieszy sie jak widzi pieska itd.,gorzej jest z moją 3-letnią kocicą kaśką, bo ona jest b waleczna i zaczepna.
a przekonalam sie ze moze byc, choc wcale nie musi, problem z jej akceptacją nowego domownika, a oto historia:
od niedawna kręci się na moim osiedlu nowy pies, niestety, kolejna ofiara "ludzkiej miłosci", bo wydaje się być b młody, jest wesoły, garnie się do ludzi, chce się bawić, skakać..chłopcy spod mojej klatki mają dla niego karmę dla psów schowaną przy śmietniku; oczywiście jak zauwazylam ze pies kreci sie kolo nich, zapytalam skad on i czy im nie przeszkadza, bo czasem wejdzie na klatke ogrzac sie troche, a nie znam ich zamiarow - ale oni go b lubią, wiec nie maja zlych intencji, na szczescie.
dzis wracalismy do domu i piesek odprowadzal nas - b skowyczy jak sie go zgania z wyzszych pieter,widac, ze jest wciaz zdezorietnowany swoja bezdomnoscia i ktos go musial zostawic calkiem niedawno, poszczekuje czasem na samochody, moze wyrzucony, a moze jednak zgubiony?wrzuce później jego zdjęcie, zakochacie się!!
wszedl na klatkę z nami, ale nie zostal przy drzwiach, tylko szedl na górę - moj kot siedzial na klatce ( wypuszczam go na spacery do kotow sasiadów) i warczal na pieska jak rasowy pies!ledwo dal sie wziac na rece, taki byl podekscytowany.

konkluzja: tylko moja determinacja moze teraz mi pomóc, bez tego nie poradzę, a uwierzcie mi,że naprawdę się obawiam, bo nie "czuję"psów..ale jesli nie znajdzie sie dom dla miska w tym tyg to wezmę go.bo nie ma tu już czasu na dylematy, on moze przeciez stracic w koncu słuch, nie?tylko 8go stycznia organizujemy coroczną impreze na wiosce, nie mialabym go z kim zostawic w bielsku, bo wszyscy znajomi jakich mam tutaj, jadą ze mna na tą imprezę.potem juz bede w domu, zadnych wycieczek, ale brac psa i co z nim zrobie w weekend?to rekonwalescent, nie bede go ciagac w nieznany teren zeby obserwowal kupe rozwrzeszczanych ludzi, niepotrzebny stres..
monia3a, zatem wnykówki na pewno nie wezmę, bo misiek to widac, ze byl z ludzmi, a ona moze miec specyficzne problemy, bo jest psem, który urodzil sie w bezdomnosci, na pewno wymaga wiekszej wiedzy na temat psow i delikatnosci, a ja nie czuje sie kompetentna.
uf, ale popisalam :)

Link to comment
Share on other sites

ufff, ifka nam trochę rozjasniła sytuację.Myslę,ze najlepiej by było przetransportować Miśka do kuny, z postojem u weta w Białymstoku.Kuna, podawałaby leki Miśkowi i miałby u niej super ciepłą budę i stałe zarcie i stała opiekę. Nie ma co obarczać ifki, bo to nie byłoby rozsądne wyjscie.Miśkiem powinna sie zająć osoba "czująca" psy.Na ifkę moze przyjdzie pora, a może zostanie kociarą, pomagając psom na trochę większą odległość.Wiem,że chciałybysmy, aby Misio był juz leczony.Tak się nie dzieje, bo nie ma komu podać mu codziennie kropli.Czas goni w jego przypadku....

Link to comment
Share on other sites

chętnie pomogłabym w transporcie, ale przed świętami jeździłam na wioskę leczyć dwa koty znajomej, no i koty odświerzbione i odgrzybione, ale mialam stluczke z vanem i moj zderzak obecnie na sznurku przymocowany :) a kasy brak

Link to comment
Share on other sites

jeśli wzięłabym miśka jutro ze stacji, czy ktoś może z bielska mógł zostać z nim w weekend u mnie?
druga opcja, to do kuny, tak?a to jest jakiś hotelik, czy dobrze zrozumiałam?
jakie są koszta hoteliku?
może zrobimy tak, ze ja go jutro wezmę, zaprowadzę do weta i potem pojedzie do kuny?
albo zostanie u mnie, tylko co z weekendem 8go,naprawdę nie mam nikogo kto by wyprowadził...
wracając do Młodziaka, podejrzewałam, że przygarnęli go moi sąsiedzi, niestety, tylko go dokarmiają..ale nie chce jeść wszystkiego, więc głodny nie biega, tyle dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='dreag']Monia, nie zmiękłaś na Wnykówkę:razz:? Masz młodą sunię, to ładnie by się socjalizowała. Taka ładna i biedna psinka...;)[/QUOTE]

Ja może i tak ale mój TZ nie zgadza się narazie na kolejnego psa. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='dreag']Bo pewnie czeka na zmiękczenie..., a raczej....;) :oops: :evil_lol:. Działaj, działaj:eviltong:.[/QUOTE]

Nie no to nic nie da :shake: a raczej... to on już jest aż za bardzo :oops: :evil_lol: w końcu prawie ponad tydzień w domu :roll:

Link to comment
Share on other sites

To przeklejam do dalszych dywagacji:)
[INDENT][IMG]http://1.1.1.2/bmi/www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Napisał [B]dreag[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/showthread.php?p=16029624#post16029624"][IMG]http://1.1.1.2/bmi/www.dogomania.pl/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
Ja mam [B]dla Wnykówki[/B] już w sumie 200 zł. Moje 50 zł + 150 zł dała jedna dobra dusza na hotelik dla Miśka, ale ponieważ on ma już dt, chętnie przeniesie na Wnykówkę. [B]Jakby dodać jeszcze deklaracje stąd - to gotowe[/B][IMG]http://1.1.1.1/bmi/www.dogomania.pl/images/smilies/icon_smile.gif[/IMG] Jeszcze na szczepienie czy coś innego by zostało[IMG]http://1.1.1.1/bmi/www.dogomania.pl/images/smilies/wink333.gif[/IMG].

[IMG]http://1.1.1.2/bmi/www.dogomania.pl/images/misc/quote_icon.png[/IMG]Napisał monia3a
[B]dreag[/B] na szczepienie, odpchlenie - koniecznie, leczenie, które niewątpliwie będzie potrzebne. Mam nadzieję, że będzie można i z ceną za hotelik ponegocjować.
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...