Jump to content
Dogomania

Nie pozwólcie trafić im do pseudo! bulterrierka, shih- tzu i inne


Daria_13

Recommended Posts

[quote] nie prosiłam wcale o wykup, ale o jakąkolwiek pomoc i przepraszam bardzo rozi, ale [B]o pieniądze również tutaj nikogo nie prosiłam[/B], tylko o jakąkolwiek pomoc podkreślam JAKĄKOLWIEK[/quote]

[quote]nawiązałam dzisiaj kontakt z kilkoma osobami, które w chwili obecnej sprzedają swoje psy, piszą, że psiaki nadają się do hodowli, widać, że psy nie są w najlepszym stanie
[B]może miłośnicy rasy mogliby wykupić je i poszukać domów[/B][/quote]
......................

Link to comment
Share on other sites

ja tez mam nadzieję że kiedys będzie lepiej ale ... samo się to nie zmieni

ale sama zmiana prawa nawet na idealne ( a to utopia) to za mało - kazde prawo da się obejść jesli nie ma jego akceptacji i zrozumienia celu ograniczeń

potrzebna jest także EDUKACJA , długa i żmudna praca nad ludzką mentalnością, nagłosnienie i uswiadomienie problemu i jego mechanizmów

dlatego m.in. nie puszczam mimo uszu tego i podobnych mu wątków

nikt z nas w pojedynkę swiata nie naprawi ale kropla drąży skałę a jeśli tych kropli jest wiele to juz realna siła

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Tyle tu wrażliwych serc:loveu: wiec spróbuję:roll:

Może ktoś da szansę temu biedakowi z mordowni w Olkuszu
Jeszcze żyje ale czy długo?

[B][COLOR=red]kontakt 504 060 219 [/COLOR][/B]
6 miesieczny szczeniak prosi o pomoc
nie chce jesc, jest mu zimno, depresja - trafil z bloku do schroniskowej budy
W okolicy sa dogomaniaczki które mimo że urobione po uszy , z pewnoscią pomogą organizacyjnie wydobyć psiaka tylko, że brak DT , brak kasy na hotel ....
[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/schron/grudzien10/mlody1.jpg[/IMG]

[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/schron/grudzien10/mlody2.jpg[/IMG]

[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/schron/grudzien10/mlody3.jpg[/IMG]

[IMG]http://zwierzakidoadopcji.ekrakow.pl/wp-content/uploads/schron/grudzien10/mlody4.jpg[/IMG]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-%21-%21-%21-%C5%BBywe-trupy-b%C5%82agaj%C4%85-o-PILNE-WSPARCIE-%21-%21-%21?p=15866254&viewfull=1#post15866254"]http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-!-!-!-%C5%BBywe-trupy-b%C5%82agaj%C4%85-o-PILNE-WSPARCIE-!-!-!?p=15866254&viewfull=1#post15866254[/URL][/QUOTE]


Dlaczego nikt nie walczy jak lew o zycie ,przetrwanie tego wielorasowego pieska,jemu nie tylko grozi pseudohodowla ,ale grozi mus smierc w mrozie.Zobaczcie na jaego oczy ,na jego skore .SOS:placz::placz::placz:

Link to comment
Share on other sites

[INDENT]
[quote][B]nie prosiłam wcale o wykup[/B], ale o jakąkolwiek pomoc i przepraszam bardzo rozi, ale [B]o pieniądze również tutaj nikogo nie prosiłam[/B], tylko o jakąkolwiek pomoc podkreślam JAKĄKOLWIEK [/quote]



[quote]nawiązałam dzisiaj kontakt z kilkoma osobami, które w chwili obecnej sprzedają swoje psy, piszą, że psiaki nadają się do hodowli, widać, że psy nie są w najlepszym stanie
[B]może miłośnicy rasy mogliby wykupić je i poszukać domów[/B] [/quote]
Nie chciały mi wejść cytaty, edycja też się zbuntowała.
Chodzi mi o te dwie wypowiedzi założycielki wątku, pierwszy cytat już rakiem, a drugi to rozpoczęcie tematu.


[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

Rozi, bo to jest tak:
Niech wykupia, niech szukaja domkow, niech robia bazarki, niech niech niech, niech potem do hoteliku dadza , zaplaca miesiecznie 350 albo wiecej za utrzymanie, niech niech niech.
A ja zrobie hop, do gory.
Doprawdy, wspaniala pomoc.

Daria_13 jesli Ci ta sunia tak na sercu lezy, to podejmij dzialanie, proponuje za swoje pieniadze.

Link to comment
Share on other sites

Na poprawę humoru opowiem Wam, jak szłam z moimi psiuchami podwórkiem.
No to szłam, one wyglądają, jak wyglądają, dla mnie cudne, ale obiektywnie patrząc biegnący Olek to kupa śmiechu na koślawych łapach, a Gucia też kundel, w dodatku stara, ślepa i z demencją. No i mijałam ekipę z szuflami do zgarniania śniegu, odsunęli się grzecznie i jeden mówi "patrz jakie śliczne psy", a drugi "Ładne. Ale nasz Łatek ładniejszy"
:)

Link to comment
Share on other sites

taks, skąd są te zdjęcia psiaka w budzie?
ktoś wszedł na "teren" właściciela i zrobił po prostu zdjęcia? czemu z bloku trafiła do budy?
nie wiem jak można trzymać psa w taki mróz na dworzu. chociaż pozwolić mu spać gdzieś w piwnicy, przy ciepłych rurach, czy coś, no nie wiem, ale na dworzu...

wczoraj byłam u znajomej, która psy trzyma na łańcuchu większość czasu(ma 2 psy).
w taki mróz oba psiaki siedzą w domu, nie ma mowy żeby zostawić je na takim mrozie.

Link to comment
Share on other sites

pa-ttti, taks podała link, to jest Olkusz

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-%21-%21-%21-%C5%BBywe-trupy-b%C5%82agaj%C4%85-o-PILNE-WSPARCIE-%21-%21-%21?p=15866254&viewfull=1#post15866254"]http://www.dogomania.pl/threads/127622-OFIARY-SCHRONISKA-%21-%21-%21-%C5%BBywe-trupy-b%C5%82agaj%C4%85-o-PILNE-WSPARCIE-%21-%21-%21?p=15866254&viewfull=1#post15866254[/URL]

.

Link to comment
Share on other sites

a ja ponowie swoją wypowiedź, że jeśli straż miejska z strażnikami dla zwierząt pójdą i zobaczą,że sunia marznie, nie ma schronienia,jeest w złej kondycji, to nawet jak jej nie zabiorą, to właściciel będzie musiał poprawić warunki i będzie miał kolejną kontrolę i wątpie, by ktoś nie znający się, do tego z sunią za 200 zł,czy ile tam było,będzie się chciał bawić w takie nachodzenie i sprawdzanie, lepiej mu będzie oddać, bo nie każdy sprzedający psa zna się na tych procedurach, ale lepiej negować, bo napewno ten facet przestudiował prawo, miał do czynienia z odpowiednimi władzami i będzie walczył o sunie jakby była dochodową suczką za dużą kasę,
może warto działać ze strażą, zamiast narzekać? i facet będzie miał problemy i może się uda, bo nik nie może założyć z góry,że nie warto

Link to comment
Share on other sites

Pisałam to wszystko bardzo impulsywnie, pod wpływem chwili. Jednak wszystko potem prostowałam i niejednokrotnie podkreślałam, że nie zależy mi tylko i wyłącznie na wykupieniu psów, ale na jakiejkolwiek pomocy, czy interwencji. Ja chętnie bez nikogo z was sprawdziłabym warunki w jakich pies przebywa, ale do tej wioski mam niestety ponad 300km i nie jestem w stanie tego zrobić. Być może jakiś miłośnik rasy zainteresowałby się suczką i pomógł, niekoniecznie wykupywał, dlatego dałam tutaj wątek. W ostatnim czasie zauważyłam, że ludzie na dogomanii albo się już wypalili, albo za bardzo biorą do siebie wszelkie słowa co niekoniecznie ma dobry wpływ na atmosferę panującą w tym miejscu. Ten wątek miał być po prostu informacyjny, miałam nadzieję, że ktoś, kto kocha powyższe rasy coś zdziała, okazało się, że na pomoc tutaj liczyć nie ma co, a wszelkie słowa traktowane są na wyrost. Jeszcze raz, z kolei już setny powtarzam, że szukałam tutaj jakiejkolwiek pomocy, a nie głównie pieniędzy, nigdzie nie napisałam, że zbieram na te psy pieniądze, więc rozi oszczędź sobie krytyki pod moim adresem, bo nie ma to najmniejszego sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria_13']Może macie pomysł co zrobić? jak pomóc psiakom? oprócz wykupienia. Po pierwsze nikt z nas nie ma tyle pieniążków na wykup, a po drugie wiemy jak takie wykupywanie może się skończyć, więc może inne rozwiązanie? tylko jakie...[/QUOTE]

kolejny post mówiący o tym, że nie zależało mi na pieniądzach i wykupieniu, ale na jakiejkolwiek pomocy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria_13']Pisałam to wszystko bardzo impulsywnie, pod wpływem chwili.
....
W ostatnim czasie zauważyłam, że ludzie na dogomanii albo się już wypalili, albo za bardzo biorą do siebie wszelkie słowa co niekoniecznie ma dobry wpływ na atmosferę panującą w tym miejscu. .[/QUOTE]
Co do pierwszego to masz 100% racji - to nie było przemyślane ( i tyle lub aż tyle skoro jesteś na forum już 3 lata )
To jest internet, publiczne, popularne forum a nie prywatna rozmowa i wszystko co sie tu pisze , kazdy rzucony kamień wraca lawiną.
Nie jestes w stanie przewidzieć kto to przeczyta , jakie wnioski wyciągnie , czego sie nauczy lub czego oduczy
Warto o tym pamietac gdy siada się do klawiatury

A co do wypalenia tez prawda - nie kazdy ma niewyczerpalne pokłady cierpliwości aby ciagle od nowa i w kółko powtarzać to samo i walczyc nie tylko z "betonem" społeczeństwa dla którego (w większości) pies czy kot czy kon czy... to "tylko zwierze" i może zdychac w mękach bo są ważniejsze sprawy na swiecie.
I jak jeszcze tym mozna się pogodzic , tego spodziewać to znacznie bardziej wypala i dotkliwie boli gdy okazuje sie że wśród potencjalnych sprzymierzeńców i ludzi od których spodziewamy sie zrozumienia i współpracy dostajemy w plecy.

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/197505-Maleńka-suczka-shih-tzu-szuka-DT!!!-nie-przeżyje-zimy[/URL]

Uparta z ciebie dziewucha. No ciekawa jestem, co powiedzą ludzie, kiedy zaczniecie bazarki zakładać. Pośród innych bazarków, na których zbiera się na kaszę, albo lekarstwa. Był tam ktoś chociaż w tej pseudo? Czy tak awansem tragedię rozgrywasz?

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie będzie robił bazarków, bo nikt nie chce wykupić tej suczki, ale wyciągnąć ją w jakiś inny sposób, nie dając kasy pseudo, ale jednocześnie ratując tą małą, nikt tam nie był, bo każdy skupił się na komentowaniu mojego postępowania, a nie pomocy o którą również prosiłam. Szukam Dt wśród moich znajomych, miłośników zwierząt, którzy na pewno nie śmiali by prosić o pieniądze nikogo, a szczególnie ciebie rozi, więc spokojnie o nic się nie martw, ani nie bulwersuj :)

Link to comment
Share on other sites

A wiec tak, pomimo ze aukcja dobiegla konca, sunia jest nadal do sprzedania. Pekinczyki nie wymagaja takiej pielegnacji jak shih Tzu, dlatego pan przerzucil sie na hodowle pekinczykow, ktore sa trzymane w takich samych warunkach, czyli na zewnatrz. Nie rozumiem jak mozna pomoc suni a pozostawic kolejne bidy aby zyly w takich warunkach.
Jak dla mnie to idzie tam ktos z glowa i bierze sie za sprawe od poczatku do konca, a nie daje facetowi dalszej mozliwosci znecania sie nad zwierzetami. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ja napisałam tylko o tym co wiem, o żadnych pekińczykach nie wiedziałam, poinformowałam o tym co udało mi się odnaleźć w internecie, a ja po pierwsze jestem niepełnoletnia, po drugie to jest kawał drogi ode mnie i mimo najszczerszych chęci sama nie mam jak pomóc, dlatego tutaj napisałam

Link to comment
Share on other sites

No, czyli droga działania prosta choć zapewne mniej efektowna niz zakładanie kolejnych wątków na dogo. Ale o niebo i skuteczniejsza i bardziej godna prawdziwego i swiadomego przyjaciela zwierzat.
Trzeba tą pseudo wziąć na celownik i popracować nad jej likwidacją. A przynajmniej spróbować
Jest wyszukiwarka internetowa - wystarczy na początek poszukać organizacji prozwierzęcych w pobliżu ( są tez takie o zasięgu działania ogólnopolskim) .Byc może któraś odpowie i zajmie się sprawą.
No ale to wymaga trochę inicjatywy, samodzielności i wysiłku. Nie wystarczy "podrzucić" temat w myśl recepty " ja znalazłam problem a niech inni go rozwiążą". ( bo jestem niepełnoletnia, bo jestem zajeta, bo mam juz jednego psa... kazdy bez trudu znajdzie jakies "ale" aby się wytłumaczyć)
[U]Należy do tych organizacji napisać [/U], przedstawic sprawę [U]okreslić swój udział w ew. akcji [/U]( to, że mieszka sie daleko wcale nie wyklucza wielu form działania/współpracy- choćby zbieranie inf.,przygotowanie pism , telefony, koordynacja itd, to sa sprawy które mozna załatwiać nawet z drugiej półkuli).
Allegro też, gdyby było bombardowane informacjami w jak paskudnym procederze pomagają i gdyby protesty w tej sprawie były na na prawdę masowa skalę (a jeszcze lepiej nagłośnione w mediach) , byc może zajęło by jakieś stanowisko.
Na prawdę jest co robic , trzeba tylko chcieć

Link to comment
Share on other sites

Brawo!!! taks. Z reguly dogoamniacka pomoc zwirzetom polega na zalozeniu watku na dogo i podnoszenia larum i wolaniu o pomoc. Natomiast te kilka osob i org z prawdziwego zdarzenia mozna na palcach poiliczyc. Przyklad ktory podajesz z znalezieniem org. pro zwierzecej w poblizu popieram, moze znajda czas na rozwiazanie tej psudo.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie założyłam tylko tematu, pisałam do 2 fundacji, które zajmują się shih-tzu i bullterierami, więc oszczędźcie sobie komentowania. Wycofuje się z wątku i podziałam na własną rękę włącznie z ratowaniem suczki shih-tzu skoro to mi podpowiadacie. żegnam, bo czas spędzony na chorym tłumaczeniu się mogłam poświęcić na szukanie Dt dla suczki, żegnam. Zapewne znowu rozpeta sie burza [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/daria/USTAWI%7E1/Temp/moz-screenshot-12.png[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria_13']Może macie pomysł co zrobić? jak pomóc psiakom? [B]oprócz wykupienia[/B]. [/QUOTE]
chciałaś - dostałaś podpowiedź tyle, że jak widać nie po myśli...

[quote name='Daria_13']Ja nie założyłam tylko tematu, [B]pisałam do 2 fundacji[/B], które zajmują się shih-tzu i bullterierami,[/QUOTE]

Aż dwóch? Nooo to faktycznie, super
I jeszcze dwa wątki na dogo - to też wysiłek;), można się spocić

A tak przy okazji suczka dla której szukasz DT nie jest shih-tzu tylko w typie rasy (jeśli nie zauważyłaś) i warto o tym ew. opiekunom powiedzieć...sam wygląd to nie wszystko i suka może kryc w sobie wiele przykrych i kosztownych niespodzianek
Chyba że R=R to też Twoim zdaniem bzdury:roll:

I masz rację - nie wato ciągnąć prób wytłumaczenia Ci czegokolwiek bo Ty nie chcesz sie tu czegokolwiek nauczyć, dowiedzieć czego nie wiesz, zrozumieć racji innych . Ty chcesz tu zrealizować swój pomysł, żeby nie powiedzieć zachciankę i tyle.
Albo ma byc tak jak Ty chcesz albo strzelasz focha i tupiesz nóżką.
:wallbash:
a więc EOT bo faktycznie szkoda czasu

Link to comment
Share on other sites

Wiem co to R=R, to, ze jest w typie rowniez wiem, ponieważ nie ma rodowodu. Chciałam otrzymać porady co można zrobić, niektorzy z was napisali do mnie i razem cos bedziemy myslec, dziekuje za pomoc, postaram się im jakoś pomoc, nie dając przy okazji pieniędzy pseudo. Nie jestem gówniarą, która tupie nóżka, ale jestem osoba, która ma prawo mieć własne zdanie i inny punkt widzenia na pewne sprawy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daria_13']Dodatkowo już w moim 2 poście prosiłam Evl o zaproponowanie jakiegoś innego wyjścia[/QUOTE]

Mnie proszę w to nie mieszać. Ja jestem absolutnie przeciwna wykupywaniu, mówiłam o interwencjach, podtrzymuję swoje wypowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

[I]Pomóżcie przetrwać 70 kociakom zimę i nie tylko! Potrzebują na karmę, której nikt im nie da oprócz nas :( Ważne są stałe wpłaty, żeby kociaki miały co jeść przez cały rok, ale każda wpłata jednorazowa jest też na wagę złota. POMOCY!

[URL="http://www.dogomania.178753-Ponad-70-bezdomnych-g%C5%82odnych-kot%C3%B3w-POTRZEBNA-KARMA-DT-dla-4-maluch%C3%B3w%21%21"]klik[/URL][/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...