Jump to content
Dogomania

Suszenie


Tiana

Recommended Posts

Mam takie pytanko: Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć jak suszyć psa długowłosego poprzez "naciagnie" sierści?? Do tej pory używałam pudlówki, ale efekt nie zachwyca i nie utrzymuje się długo, słyszałam o "suszeniu na grzebyku" wtedy włos jest "naciagnięty", prosty. Już wiem, że trzeba to robić kosmyk po kosmyku, tak aby wysuszyć psa w 100%. No ale jak chwytać sierść tym grzebieniem??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To wymaga po prostu wprawy i doświadczenia. Susząc kosmyk po kosmyku faktycznie pies szybko wyschnie,ale to czasochłonne zajecie. Ja wycieram go ręcznikiem i potem leży w domku obok kaloryfera lub wygrzewa się na słońcu. I sama nigdy nei wysuszysz go w 100%,na to potrzeba trochę czasu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

Zależy czy masz siłę i czas żeby poświęcić na 'profesjonalne' suszenie takiej sierści. tak jak piszą poprzedniczki - to wymaga po prostu wprawy i doświadczenia bo trzebaby suszyć każdy kosmyk osobno. Wydaje mi się, że wytarcie ręcznikiem i wysuszenie psa w domu (zeby sam sechł ;)) jest najlepsza i najwygodniejszą opcją zarówno dla psa jak i właściciela, ostatecznie poprostu wysuszenie suszarką czesząc.

Link to comment
Share on other sites

[B]joanna1 [/B]to prawda, zresztą z ludzkimi włosami przecież jest to samo - suszarka również wysusza nam włosy ;) Dlatego moim pozwalam czesto schnąc samym :P i to samo z pieskiem, najlepiej kiedy schnie sam, ale czasem podczas zimy suszę jednak sierść mojego psa, zresztą on to lubi. Trzeba też obserwować czy pies się boi bo jeśli to dla niego trauma to lepiej mu odpuscić i pozwolić aby sam wyschnął.

Link to comment
Share on other sites

Nie powinno się przesadnie wycierać i czochrać psa długowłosego ręcznikiem, gdyż to powoduje nie potrzebne plątanie się i łamanie sierści. Najlepsze efekty jednak można uzyskać jeśli od razu po kąpieli przystąpimy do rozczesania i suszenia. Suszarka powinna być skierowana od góry włosa, w jedną rękę grzebień w drugą suszarka i tak kosmyk po kosmyku... :lol: Owszem suszarka wysusza włos ale pamiętając po kąpieli o jakimś odżywieniu włosa chociażby jedwabiem tragedii nie będzie

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Joanna gdybym pozwoliła małej wyschnąć samej równie dobrze mogłabym ją zgolić na łyso ;) na 100000% robią się kołtuny(przetestowałam). Suczydło nie ma wysuszonej sierści właśnie dzięki podawaniu tranu + odpowiednio dobranym kosmetykom(i odpowiednio stosowanym ;) ). Metodą prób i błędów, powoli uzyskujemy przy suszeniu taki efekt jaki chcemy uzyskać :D Suszymy się kosmyk po kosmyku, równocześnie naciągając włos, suszarka firmy WAHL daje radę i to bardzo dobrze. Suńka musi być kąpana co ok 10 dni(kąpiel,odżywienie włosa, suszenie), niestety wymóg utrzymania włosa w wystawowym stanie ;)

Link to comment
Share on other sites

radziłbym zacząć od przyzwyczajenia psa do suszarki żeby ot tak w ciągu dnia włączyć suszarkę przy nim, posuszyć parę minut. I oczywiście potem jakiś smakołyk i maksymalne wyściskanie psa jako nagroda :) I systematycznie to powtarzać, tym bardziej, że to młody pies więc nie powinno być problemu z przyzwyczajeniem.

I nie pozwolić żeby pies wszedł nam na głowę bo często to potrafią wykorzystać, a my nie robimy mu krzywdy, jak jest pora suszenia to właściciel ustala kiedy koniec a nie pies...

Naprawdę warto w sprawach pielęgnacji popracować z psem za młodu, gdyż potem nie będziemy mieli z tym problemu, a nie jak niektórzy właściciele się męczą nie mogąc wsadzić grzebienia w sierść psa bo ten panikuje i się drze jakby go ze skóry obdzierano :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tiana']Mam takie pytanko: Czy ktoś mógł by mi wytłumaczyć jak suszyć psa długowłosego poprzez "naciagnie" sierści?? Do tej pory używałam pudlówki, ale efekt nie zachwyca i nie utrzymuje się długo, słyszałam o "suszeniu na grzebyku" wtedy włos jest "naciagnięty", prosty. Już wiem, że trzeba to robić kosmyk po kosmyku, tak aby wysuszyć psa w 100%. No ale jak chwytać sierść tym grzebieniem??[/QUOTE]

susząc psa po prostu cały czas przeczesujesz, wg mnie najlepiej sprawdza się do tego szczotka igłowa (ja jestem zachwycona takową z All Systems). wydaje mi się że do tego nie trzeba mieć ani dużego doświadczenia ani specjalnej wprawy. przedewszystkim liczy się cierpliwość i staranność (trzeba zawsze dosuszyć psa do końca!) no i oczywiście zachowanie psiaka ;) trzeba przyuczać malucha aby on również wykazywał cierpliwość w czasie zabiegów pielęgnacyjnych - jak własnie przy suszeniu.

a jak chwytać.. tak jak normalnie czeszesz siebie :) jeśli od niedawna jesteś właścicielką długowłosego psa, to wszystko przyjdzie czasem i z.. chęciami :)

Link to comment
Share on other sites

ja co prawda nie mam i nie miałam suszarki tego typu, ale używam mocnej 'ludzkiej' (BaByliss 6632E) i małą rasę z IX grupy (chińskie grzywacze powderpuff) suszy w 40minut do godziny. godzinę suszę nią niespełna 2letniego psa wystawowego we włosie oczywiście :)

Link to comment
Share on other sites

Psyja.. dmuchawa suszy mojego prawie półrocznego niufka szybciej niż ludzka suszarka Twojego grzywka. :lol:

Ato - nie susz ludzką, to bez sensu. Blaster powinien być ok, psiura ze stołu nie zmiecie. Tylko bez zakładania końcówki skupiającej pewnie. Ja mam taką o mocy 2800W i jak jest bez żadnej końcówki to jest spoko, nie wali jakoś bardzo mocno. Naprawdę warto zainwestować w taką dmuchawę, bardzo ułatwia życie. A o mniejszej mocy powinna nadawać się dla małego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']Psyja.. dmuchawa suszy mojego prawie półrocznego niufka szybciej niż ludzka suszarka Twojego grzywka. :lol:

Ato - nie susz ludzką, to bez sensu. Blaster powinien być ok, psiura ze stołu nie zmiecie. Tylko bez zakładania końcówki skupiającej pewnie. Ja mam taką o mocy 2800W i jak jest bez żadnej końcówki to jest spoko, nie wali jakoś bardzo mocno. Naprawdę warto zainwestować w taką dmuchawę, bardzo ułatwia życie. A o mniejszej mocy powinna nadawać się dla małego psa.[/QUOTE]

nie wątpię że dmuchawy suszą szybciej ;)
jednak różnica w cenie dobrej dmuchawy a dobrej suszarki jest ogromna. napisałam więc że przy małej rasie (no, chyba że ktoś ma 10 piesków tej małej rasy haha) można jak najbardziej używać 'ludzkich' suszarek i wcale nie zajmuje to 4h ani nawet 2h. ja słyszałam różne teorie że kąpiel grzywacza z suszeniem zajmuje 3h, bałam się a w rezultacie w 3h to ja 2 psy zrobię. no a niufa czy innego psa z takim futrem i tego pokroju suszyć małą suszareczką to.. zabójstwo :)

Link to comment
Share on other sites

no własnie, wszystko zależy od rasy psa, niektóre mają taką siersć, że jeżeli pozwoli się im wyschnąć samym to wszystko jest ok, a niektóre mają taką, że jeżeli sami nie wysuszymi sierści to będzie ona brzydka i kołtuniasta ;) Właściciel najlepiej widzi co jest najlepsze dla jego psa. A suszarki dla psów w dobrych cenach można kupić w specjalnych sklepach zoologicznych z szerszym asortymentem albo np. w Krakvecie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='bobroska.']

Ato - nie susz ludzką, to bez sensu. Blaster powinien być ok, psiura ze stołu nie zmiecie. Tylko bez zakładania końcówki skupiającej pewnie. Ja mam taką o mocy 2800W i jak jest bez żadnej końcówki to jest spoko, nie wali jakoś bardzo mocno. Naprawdę warto zainwestować w taką dmuchawę, bardzo ułatwia życie. A o mniejszej mocy powinna nadawać się dla małego psa.[/QUOTE]

Bardzo dziękuję za odpowiedź! Rozumiem, że moc 2200 W powinna być ok? Takie widziałam w germapolu i pewnie tam kupię.
Bobroska, a możesz napisać jak to jest z kupowaniem w Hong-Kongu? jak tego szukać?

Link to comment
Share on other sites

Witam,
moja mama ma długowłosego psiaka i jakoś tak od szczeniaka wyciera go ręcznikiem, a potem pozwala mu sie w inny ręcznik powycierać. Tak się nauczył piesek, że potem idze spać i mama go przykrywa ręcznikiem się wygrzewa i suszy :-).
Pozdrawiam,
Daniel
[url]http://carmenmojpsiak.blogspot.com/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...