Jump to content
Dogomania

Pies jedzący odchody...


Agnes

Recommended Posts

Czy ktos slyszal o takich witaminach dla psow? Aza zaczela jesc kupki ludzkie (jak jej sie trafi, a niestety znajduje:() i juz dwie osoby poradzily mi ten preparat - podobno Azie brakuje flory bakteryjnej w jelitach i te witaminy pomoga - czy to prawda? Obecnie podaje jej Can-Vit, czy moge do tego dodawac te witaminy? Co jak bede podawala sucha karme??

Link to comment
Share on other sites

Ja prywatnie używam dla mojej suni jak i dla Ogonów (fretki) "Rumen Tabs"

To tabletki witaminowe z treścią żwacza.

Piesa ma uboga diete (zalecana a warzyw jesc niechce) więc wspomagam ją tymi witaminami. Pies jest zdrowa, nie ma zapędów kupkowych.

Ostrzegam, te tablety nie pachną fiolkami 8)

Link to comment
Share on other sites

wlasnie chodzi o Rumen tabs!:) ja oczywiscie nazwy nie pamietalam:) ciesze sie bardzo, moze zniknie nasz problem;) rozumiem, ze na opakowaniu napisali dawkowanie? jutro sie wybiore po te witamnki:)
Agnes, jak poszukasz tu na dogomanii to moze znajdziesz - bo byl wstawiany - link do artykulu, ktorego autorzy udowodnili raczej jednoznacznie, ze zjadania kup nie ma nic wspolnego z niedoborem witamin i jest tylko kwestia behawioralna...

Jesli karmisz karma, to zadne dodatkowe witaminy nie powinny byc potrzebne. A jesli gotujesz, to pewnie nie zaszkodza.

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie...tufi jest kolejna osoba (dokladnie 3-a), ktora twierdzi, ze te witaminy w 100% spowodowaly, ze pies nie jadl juz kup - zbieg okolicznosci? Daje jej gotowane, ale daje tez witaminy Can-Vit, niedlugo hcyba przechodzimy na tylko suche jedzenie.

Nie przychodzi mi nic innego do glowy, zeby pies nie jadl kup - bo jesli chodzi o behawioryzm to jakos to mi nie idzie w parze z jedzeniem kup:) chociaz...ja sie nie znam, wiec moze sie myle

Link to comment
Share on other sites

A zmień jej może Can-Vit na Salvikal, moja suka też dostawała Can-Vit ale nie przyswajała go widocznie tak jak powinna i kupy wsuwała strasznie. Wet mi poradził zmianę na Salvikal i jak ręką odjął, po kilku dniach przestała zjadać kupy i nie zdażyło jej się to już. Ja podawałam jej też te tabletki żwacza, ale po nich było tylko gorzej. Dopiero Salvikal załatwił sprawę. Suka mojej koleżanki też po podawaniu właśnie tych witamin przestała zjadać kupska, więc może coś w nich jest ... :D

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie...tufi jest kolejna osoba (dokladnie 3-a), ktora twierdzi, ze te witaminy w 100% spowodowaly, ze pies nie jadl juz kup - zbieg okolicznosci?
Wedlug badan - tak. I na te 3 osoby, ktory witaminy "pomogly" bedzie iles tam innych, ktorym nie pomogly. (Jak poszukasz, to nawet tu na dogomanii je znajdziesz - Wind, o ile pamietam, jest jedna z nich). I jeszcze iles tam, ktorych psy przestaly jesc kupy po podaniu placeba.

Oczywiscie nie namawiam Cie, zebys nie sprobowala... I nie napisala, jaki byl skutek, szczegolnie jesli w tym samym czasie nie bedziesz rowniez probowala innych metod.

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Bonnie, a gdzie mozna kupic te witaminy i jak jest mniej wiecej cena?

Flaire, rozumiem...tylko cos zrobic musze, bo zglupieje z takim zapaszkiem :lol:

Agnes, doskonale Cie rozumiem, sama wlasnie dawalam suce placebo na porost siersci :wink: . Niektore z nich nawet pomagaja :wink: :wink: .

Ja moja suke oduczylam jesc krowiego g. Niestety z konskim sie na razie nie udalo, choc musze przyznac, ze nie przykladalam sie do tego tak bardzo, jak do krowiego (tam nie mialam wyboru, bo egzamin z tropienia na PT-2 bylo nam dane zdawac na pastwisku :roll: ). No i na szczescie, poza konskim (i uprzednio krowim) zadnego innego Misia nie pozera. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Z cala pewnoscia moge stwierdzic, ze zadne witaminy, Rumen tabs, zwacze, ogony i inne specyfiki nie zniweluja jedzenia kup przez psa.

Jak to napisala Flaire, dokladnie problem eksplorowalam, poniewaz "gowniany proceder" uprawial przez kilka miesiecy moj pies. Oprocz trzech konsultacji u roznych weterynarzy, przeczytalam cala moc arytykulow, zarowno na stronach polskich jak i zagranicznych.

Wniosek (poparty badaniami) jest taki, ze kaprofagia ma podloze behawioralne, a nie dietetyczne.

Co wiecej, mam na to swiadkow, moja suka tak polubila Rumen tabs, iz gdy zaczelam jej podawac te tabletki ona nie tylko nie zaprzestala jesc g..., ale zaczela notorycznie zjadac wlasne odchody ... i to wtedy gdy ledwo co spadly z jej zadka na trawnik :lol:

Mowie Wam, obrzydlistwo! :(

Probowalam nawet czestszego odrobaczania (bo jeden wet wlasnie w niewidzialnych robalach upatrywal zaciecie mojej suki w swych gownianych sklonnosciach).

Wyprobowalam chyba wszystkie polecane metody i nic ...

I powiem Wam, ze jak nagle sie ten problem pojawil ... tak nagle znikl ... Bez wzbogacania diety, bez odrobaczania, bez specyfikow ... Jednak czasami, baaaaardzo rzadko, trafi sie w krzakach jakas kupa, ktorej moja suka nie moze nie ulec :lol:

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Flaire, moja suka znajduje u mnie na polach ludzkie kupy :evil: konskie tak nie smierdzi, jak zje - raz pojechalam z nia do stajni, to najadla sie jak gloopia:)

Czyli nic z tym nie robic i czekac po prostu az samo przejdzie?:( bo nie wiem co moge innego zrobic.

Wind teraz to mnie przestraszylas, ze Twoj pies po tych witaminach jadl swoje odchody - dzisiaj chcialam kupic Rumen tabs, ale juz sama nie wiem:(

Link to comment
Share on other sites

Flaire!

Bardzo proszę o wyjaśnienie "kwestia behawioralna".

Moje psy jedzą tylko kupy ludzkie, bo przecież psy nie lecą s.ać w krzaki.

Uważnie sie przyglądałam, czy jedzą psie, ale one tylko je wachają (wiadomo dlaczego). Stosowałam różne preparaty np. m.in. jogurt, środki homeopatyczne; tych wymienionych wyżej jeszcze nie.

Proszę o podanie metody jak psa oduczyć jedzenia tych odchodów.

Serdecznie pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Agnes,

Salvikal kupuję w hurtowni zoologicznej. Tam za 0,5 kg płacę 18 pln. Dostaniesz go również w lecznicy weterynaryjnej, ale oczywiście za odpowiednio większą sumę. Kiedyś jak się dowiadywałam to kosztował ok. 34 pln (to samo 0,5 kg opakowanie). Czy jest w wiekszych sklepach zoologicznych nie wiem, bo nigdy nie pytałam się.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Wyszukiwarka odnajduje 17 wątków spośród których tylko jeden traktuje o jedzeniu odchodów i to nie cudzych lecz własnych. Mój pies je cudze odchody wiec tamten watek go nie dotyczy. Dlatego postanowilam zapytac forumowiczów. Do tego słuzy forum ale widze ze tu nieprzyjemna atmosfera :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rumi']Wyszukiwarka odnajduje 17 wątków spośród których tylko jeden traktuje o jedzeniu odchodów i to nie cudzych lecz własnych. Mój pies je cudze odchody wiec tamten watek go nie dotyczy. Dlatego postanowilam zapytac forumowiczów. Do tego słuzy forum ale widze ze tu nieprzyjemna atmosfera :roll:[/quote]

O jedzeniu cudzych odchodów też było - w innych działach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rumi']Wyszukiwarka odnajduje 17 wątków spośród których tylko jeden traktuje o jedzeniu odchodów i to nie cudzych lecz własnych. Mój pies je cudze odchody wiec tamten watek go nie dotyczy. Dlatego postanowilam zapytac forumowiczów. Do tego słuzy forum ale widze ze tu nieprzyjemna atmosfera :roll:[/quote]

Rumi nie przejmuj się!:razz: I nie zwracaj uwagi.:shake: Niektórzy zamiast marnować energię i klawiaturę na nikomu niepotrzebne posty mogliby się zwyczajnie nie odzywać jeśli nie mają nic pomocnego do powiedzenia.
Z wyszukiwarką masz rację. Sama ostatnio czytałam wątek traktujący o tym problemie ale nie potrafię go odnaleźć. Sama mam dwa psy i do niedawna z jednym z nich miałam podobny kłopot. Czym tak naprawdę to jest spowodowane nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie zaszkodzi pieskowi podać witaminki, a nade wszystko należy psa oduczać takich zachowań. Mnie się udało:multi: .

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...