Jump to content
Dogomania

Bikejoring


danek

Recommended Posts

Nie za bardzo rozumiem istotę problemu.
1. Szorki to inna nazwa dla szelek dla psów i to tyle.

2. Szorki/Szelki zarówno te typu Guard jaki te typu Sled (czy inaczej mozna sie tez spotkać z okresleniem typu- Sivash), w ofercie ManMata wystepują w Polsce w dwóch motywach - w łapki i w liteki M M. Różnica między nimi tylko w rodzaju taśmy. Po prostu w łapki sa droższe. Niczym innym sie nie różnią.

Z tego co pamiętam, motyw MM na zawodach to cena 45-50 zł, A cena tych samych szelek tylko w motywy "łapkowe" są 15 czy 20 zł. droższe.

Co do tego jakie jest ich przeznaczenie. To na oko 95% maszerów na świecie, zarówno do sprintów, jak i do midów i longów, jak i do bikejoringu i canicrossu uzywa szelek typu Sled czyli Sivash.

Niewielki procent uzywa w zaprzegu szelek typu guard, i niektorzy nawet wygrywają, ale to niewielka grupa, pojedynczych zaprzegów. Zauwazycie jednak, ze te zaprzegowe typu guard, różnią się od jakichś tam szorek kupowanych na bazerze czy wystawie, jakichś skórzanych, czy z taśmy. Są podszyte specjalnym materiałem, w miejscach ktorych moze być największy nacisk. Ci co ich uzywają maja je z reguły szyte na miare dla kazdego psa.

Czasem jeszcze mozna spotkac modyfikacje szelek/szorek typy sled, szytych specjalnie dla pósw typy greyster czy eurodog, mają one dodatkowo poprzeczny pasek na plecach. Po porstu te psy są nieco inaczej zbudowane, i inaczej składaja sie do biegu i inaczej ciągną.

Jeszcze jakies pytania? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 322
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='chicken']PS: Jeszcze tylko te obrecze :/[/quote]

Taką obręcz można wykonać samemu :) skombinować kawałek rurki metalowej, jakimś cudem ją wygiąć i przytwierdzić do ramy roweru. Jak mi się takie coś udało zrobić to każdemu się uda :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HuSkYdIaNa']springer!!odrazu odradzam!![/quote]

To nie springer... :cool3: Wiem co to jest springer-springer jest z boku roweru a ta obrecz o ktora mi chodzi jest z przodu roweru montowna do kierownicy... :roll: Sama tego na pewno nie zrobie wiec lepiej dajcie jakies stronki lub pomysly gdzie mozna takie cus kupic :p

Link to comment
Share on other sites

Ta obręcz to patent Grzesia z Forum, jego trzeba zapytac :cool3: Oczywiście równolegle na cos podobnego wpadło pare osób ze środowiska maszerskiego, bo jest to szalenie przydatna rzecz na zawodach. Robi się to z jakiegos giętkiego tworzywa sztucznego, rurka z PVC czy czegoś takiego. Poszukajcie na Forum, na pewno było tym wczesniej, temat był długo wałkowany.

Ja mam z kolei inną rzecz - metalowy wysięgnik. Rzadziej spotykane, bo wykonac trudniej. Mnie robił to wujek koleżanki za grosze. Jedna część zamocowana na stałe do trzonu kierownicy (nad ramą), a na nim na obracającym się ...czymś ? (mam kłopto z nazewnictwem :oops: ) wysięgnik na ok. 60 cm kończący sie szerokim kólkiem. Jeden koniec linki mocuję do kierownicy, drugi przeplatam przez to kółko. Druga częśc jest łatwo zdejmowalna, kiedy czlowiek chce normalnie :roll: jeździć na rowerze...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Ej to jest pomysł... A jak myslicie: normalny wysiegnik typu springer nadawalby sie do zamontowania na przodzie(na kierownicy)? i potem lina z amortyzatorem itd... :???:[/QUOTE]Ja pojęcia nie mam, bo springera widziałam tylko na zdjęciach, mało wyraźnie.

Link to comment
Share on other sites

A co do springera, Manu, to ja tez widzialam tylko na zdjeciach ale.... Ostatnio jak bylam w takim duzym sklepie zoologicznym u mnie (tam maja doslownie wszystko) to widzialam wysiegniki i kosztowaly 60zl :cool3: Springera widzialam na allegro za 200 :crazyeye: Takze musze chyba sie jeszcze raz udac do tego sklepu i zobaczyc czy te wysiegnik nadaje sie do zamontowania na przodzie :p

Link to comment
Share on other sites

Hmm..żółta koszulka i żółty kask - czyżby Grześ...? :cool1:



Tu jest Grześ ze swoim wynalazkiem:
[URL="http://img107.imageshack.us/img107/8967/2004kucoby13nv5.jpg"]http://img107.imageshack.us/img107/8967/2004kucoby13nv5.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grześ']

A wynalazek.
Musisz mieć rogi.;)
Kupujesz 110-120 cm (przy takiej długości pałąk powinien wyjść poza obrys koła) rurki do wody z PCV (chyba),.[/quote]
Cholera!
Ja zamiast rurki kupilam weza ogrodowego i sie dziwilam, ze mi ciagle opada :wallbash:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grześ']No bez jaj, fabrycznie nikt rogów nie spawa do kierownicy.:crazyeye:[/quote]
A jednak!! Mam rower Giant z serii na igrzyska 98r(moze ktos widzial-taki zolty z granatem na przodzie)... Rower stary ale dobry(HA! Powiem wiecej-jeszcze mi sie nie zepsul ani razu) i narazie nie wymieniam-no ale rogi sa przyspawane :-(

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... Sprawdze pozniej. Tam jest cos takiego do odkrecania-moze jak to odkrece to bede mogla przeunac rog :razz: Zobaczymy :lol: W razie problemow bede tutaj pisac...
Pierwszy problem: Moja mama sie pyta jak mozna taka rurke z PCV wygiac? Ona sie tak prosto wygina? Czy trzeba to zrobic "profesionalnie" ? :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chicken']Hmmm... Sprawdze pozniej. Tam jest cos takiego do odkrecania-moze jak to odkrece to bede mogla przeunac rog :razz: Zobaczymy :lol: W razie problemow bede tutaj pisac...
Pierwszy problem: Moja mama sie pyta jak mozna taka rurke z PCV wygiac? Ona sie tak prosto wygina? Czy trzeba to zrobic "profesionalnie" ? :p[/quote]

najprościej to wziąść ją w dwie ręce i ....sruuu ....!


spokojnie poddaje wię pod wpływem działanie rąk, nie trzeba żadnych profesjonalnych narzędzi czy gadzetów zeby to zalozyc ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...