Jump to content
Dogomania

Jaki samochód dla psów


atij

Recommended Posts

Ja na potrzeby wystaw kupiłam Fiata Ulysse (klimatyzacja, szyby izotermiczne).
Jak jedziemy z psami wypinamy 2 rzędy siedzeń.Tylne siedzenia wypinają się bez problemu zostawiając płaską podłogę.
Jak mamy wolny dzień to wkładamy fotele i jedziemy ze znajomymi na wycieczkę - mamy wersję 7 osobową.

Link to comment
Share on other sites

zależy jakie psy: ja mam Opla zafire -tez wersja 7-osobowa,ale tylnych siedzeń prawie nie używam (jest ona mniejsza niż ww Ulysse),Jetsem zadowolona. Zsuwam siedzenia i wstawiam 2 klatki a w nich 2 pudle duże. Bez klatek wchodzi na luzie 4 pudle: 2 w ala kombi i dwa na siedzeniu.

Link to comment
Share on other sites

Zależy, jakiej wielkości psy i czy jeżdżą w klatkach, czy bez oraz jak się zachowują w transporcie.

Ja miałam do tej pory vw transportera, forda transita, nisana serenę, a obecnie mercedesa vito. Transporter i transit z pakami, serena z siedzeniami, które musiałam szybciutko wymontować, bo zajmowały miejsce konieczne dla zwierząt. Vito też z "gołą" paką. Do każdego z tych aut (oprócz nisana, był za mały) wchodzą bez problemu duże klatki, lub duże i małe, średnie i małe (plus cały osprzęt, czy bagaż). Psy także mogą być luzem. W dostawczych autach szoferki bywają ciasne (w vito jest wyjątkowo ciasna, ale kanapa pasażera podwójna), ale jeśli pies nie toleruje wożenia na pace, to zmieści się i z przodu - chociaż dog niemiecki i każdy powyżej miałby lekki problem... ale jak się mocno zroluje... ;)

Dla mnie w aucie do przewozu psów na dłuższych trasach istotna jest klimatyzacja, wygłuszenie wnętrza i dobrze działające ogrzewanie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...