Jump to content
Dogomania

WET-erynaria


przeszlus

Recommended Posts

  • Replies 354
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uśpić* a nie uspać :evil_lol:

no i dlatego ja nie chcę iść też z tego powodu na weterynarię, po prostu jestem za wrażliwa i nawet gdyby jakieś zwierze cierpiało nie odważyłabym się go uśpić, mimo że bym wiedziała, że by mu to ulżyło

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='vege*']ja planowałam, ale zwątpiłam jak przeczytałam o obowiązkowych praktykach w rzeźni i ogólnie ja jestem za wrażliwa, [B]ja planuję iść na Kynologię[/B] :-)[/QUOTE]

A co 'jest' na kynologii? Wiem, ze z psami, ale jakie tam są 'tematy' - nie wiedziałam jak to nazwać :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']no np sędzia kynologiczny na wystawach psów rasowych ;-)[/QUOTE]

Do tego nie trzeba skończyć studiów podyplomowych. Jak nie miła Wam weterynaria, a planujecie studia powiązane ze zwierzętami to jest jeszcze zootechnika. Na pewno ten kierunek jest w Warszawie, Olsztynie, Lublinie, Wrocławiu pewnie też.

Link to comment
Share on other sites

Vege ja jestem na zootechnice więc Ci opowiem na podstawie programu nauczania na SGGW w Warszawie. Generalnie zootechnika od weterynarii różni się zasadnicza kwestią; weterynarz zajmuje się leczeniem, zootechnik zajmuje się hodowlą. Oczywiście to bardzo ogólne co teraz napisałam, ale daje trochę światła na te kierunki. Ja nigdy nie chciałam być weterynarzem, zawsze bardziej interesowała mnie hodowla, genetyka, behawior itp. Jeśli i Ty masz podobne zainteresowania to jest to kierunek dla Ciebie. Przedmioty jakich będziesz się uczyć to m.in genetyka zwierząt, chemia, biochemia, zoologia, anatomia, fizjologia, botanika, podstawy produkcji roślinnej, żywienie zwierząt, higiena, ekologia, chów i hodowla drobiu, hodowla bydła, ekonomia, genetyka populacji, metody hodowlane. To są tak zwane podstawy, których uczą się wszyscy, później wybiera się specjalizację. U mnie w tej chwili na roku są dwie; hodowla małych zwierząt amatorskich i użytkowych (na którym jestem) oraz hodowla dużych zwierząt. Jeśli chcesz się skupić na psach, kotach, gryzoniach to zdecydowanie małe zwierzęta są dla Ciebie, jeśli kochasz konie, krówki itd to duże ;)
Na specjalizacji małych zwierząt pojawiają się przedmioty takie jak hodowla psów, hodowla kotów, hodowla drobiu ozdobnego, hodowla owiec, hodowla koni, hodowla zwierząt futerkowych, hodowla trzody chlewnej (cztery ostatnie w mniejszym wymiarze godzin niż na dużych zwierzętach) i wiele innych.
Opcji pracy po tym kierunku trochę jest o ile wiesz czego chcesz i masz swoją pasję. Można pracować na fermie zwierząt futerkowych, bydła, trzody, drobiu, można pracować w firmie zajmującej się paszami dla danych zwierząt. Jeśli ktoś ma swoje cele i chce powiązać pracę z hobby jakim są zwierzęta to ten kierunek wydaje mi się odpowiedni.

Link to comment
Share on other sites

No nie powiem, kierunek ciekawy ;-)
[B] Diana14[/B] dzięki za wyjaśnienie :loveu:
Ja jeszcze w przyszłości planuję sobie zrobić kurs na psiego fryzjera, żebym np mogła sobie dorabiać w wolnych chwilach ;-) ale to jak dożyję wieku studiów to dopiero będę myślałam, na razie to tylko plany i nie wiadomo co w życiu może się stać ;)

Link to comment
Share on other sites

ja jestem w technikum weterynaryjnym obecnie ostatni rok i powiem Wam że jeśli ktoś chce iść na studia wet to nie pchajcie się do technikum bo szkoda czasu i gorsze przygotowanie do matury, a na wet trzeba biologię i chemię na poziomie rozszerzonym o czym w technikum możesz pomarzyć chyba że ma się tyle determinacji i samozaparcia ze samemu się do tego przygotuje ale powiem tak że czasu jest mało bo jest więcej nauki o przedmioty zawodowe a dokładnie : anatomia i fizjologia zwierząt, chów i hodowla zwierząt gospodarskich i towarzyszących, usługi weterynaryjne, diagnostyko chorób zwierzęcych, choroby zwierząt, rozród zwierząt plus jeden dzień w tygodniu zajęcia praktyczne które zapewne w każdej szkole wyglądają inaczej plus w ciągu 4 lat dwa miesiące praktyk zawodowych. Osobiście nie poszłabym drugi raz do tej szkoły właśnie ze względu na maturę bo weterynaria to jest to co chcę robić, a jeśli chodzi o usypianie zwierząt i rzeźnie nie wiem może się do tego przyzwyczaiłam i już mnie to nie rusza, jest dla mnie naturalne pomimo iż także jestem wrażliwą osobą.

jeśli jest ktoś zainteresowany weterynaria to polecam to forum [url]http://www.forum.biolog.pl/weterynaria-na-studiach-vf82.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

przeszlus dlaczego chcesz isc na weterynarie? Bo ja mam wrazenie, ze chyba nie masz do konca pojecia na czym ten kierunek polega ;)
Praktyki w klinice to nie wszystko... Jest rzeznia, sa obory, są 2 tygodniowe praktyki w hodowli zwierzat gospodarskich, sekcje zwlok i inne przyjemne rzeczy. W klinice usypianie zwierzat jest wrecz rutyną...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Talagia']przeszlus dlaczego chcesz isc na weterynarie? Bo ja mam wrazenie, ze chyba nie masz do konca pojecia na czym ten kierunek polega ;)
Praktyki w klinice to nie wszystko... Jest rzeznia, sa obory, są 2 tygodniowe praktyki w hodowli zwierzat gospodarskich, sekcje zwlok i inne przyjemne rzeczy. W klinice usypianie zwierzat jest wrecz rutyną...[/QUOTE]
Zgadzam się z Talagia.! Tylko ja się jeszcze zastanawiam czy iśc do Technikum Weterynaryjnego czy do Liceum o profilu Bio-chem. Jak myślicie, bo niby wszyscy mówią że łatwiej zdac mature po LO, ale to chyba zależy od człowieka. Mi się wydaje że jak bd miał zdac to zdasz wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

Sockunia idz do dobrego biol-chemu. Serio... Matura niestety nie zawsze jest wyznacznikiem jakiejkolwiek wiedzy czy inteligencji ;) Serio serio, a dobre liceum nauczyc cie myslec tak jak wymaga tego klucz i pozwoli przerobic duuzo testow i zadan typowo maturalnych. No i musisz nauczyc sie przedmiotow teoretycznych, bo szczerze mowiac technikum weterynaryjne przed weta nie przydaje sie do niczego poza tym, ze tracisz rok i masz mniejsze szanse w rekrutacji. Niestety zeby dostac sie na wete nie wystarczy zdac matury, tylko trzeba osiagnac minimum 80% z obu rozszerzen, a to juz robi sie problem. :)

Link to comment
Share on other sites

No wiem właśnie, nie pamiętam w jakim mieście, ale jak przeglądałam rekrutacje, to było napisane że bez zdanej matury na rozszerzeniu z chemi i biologi nie pa się po co zgłaszac. A zna ktoś może jakieś dobre LO w Łodzi ? chodzi mianowicie o klasę z tym profilem co wspomniała Talagia.?

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem z Łodzi i chodziłam do XXXII LO, ale poszłam tam ze względu na klasę dwujęzyczną z wykładowym hiszpańskim. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś dobrą sławą cieszyło się liceum na Sienkiewicza (nie pamiętam jaki numer), niedaleko skrzyżowania z ul. Piłsudskiego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...