Jump to content
Dogomania

TOZ Oddział w POLICACH-szczeniaki,psiaki,kociaki i inne nasze zwierzaki.


tatankas

Recommended Posts

Szczeniaki zostały dzisiaj odrobaczone,cała piątka z działki,zbieramy pieniądze na szczepienia.


Psiak pinczerek dostał imię Lucky.Jest bezproblemowy.W domku siedzi grzecznie na swoim miejscu,nie kręci się,nie przeszkadzają mu inne zwierzęta-koty,króliki,do innych psów łagodny.Załatwia się tylko i wyłącznie na dworze.
Oto parę zdjęć,gdy dziewczyny przywiozły go ze schroniska,pierwszy dzień w DT:

d90a6cef3689b2ddmed.jpg

6123586ac8858ce2med.jpg

6f173a4ed8be4b84med.jpg

409b13e42f8ddc6fmed.jpg

Po wizycie u weterynarza okazało się,że psiak ma zapalenie dziąseł,zapalenie jamy ustnej i wszystkie ząbki w górnej szczęce mu się ruszają.To był powód,dlaczego psiak nie mógł jeść i był agresywny.W domu tymczasowym teraz staramy się najpierw wyleczyć zapalenia a potem psiak będzie musiał przejść zabieg usunięcia ząbków.Nie wykazuje oznak agresji,jest wręcz przeciwnie,psiak jest potwornie wystraszony.Po otrzymaniu antybiotyku i leków przeciwbólowych rzucił się na miskę z jedzeniem.

Link to comment
Share on other sites

Jutro mam spotkanie o 8.00 rano z panią,która przyjedzie po dwa pieski,muszę wcześniej wstać i je złapać.Do domków trafi piesek czarny z białym krawacikiem i sunia biała w czarne łatki.Dzięki [b]Szczecinianka[/b],z tego co rozmawiałam to zajedzie do was z rana z nimi.

Jeszcze pytanie,czy ta pani,która ma wziąć też dwa szczeniaczki na DT do Szczecina w piątek nie wzięłaby tych trzech,już by można było sunię też zabrać do sterylizacji wtedy od razu???Sunia będzie sterylizowana na koszt TOZ Police i po sterylizacji będzie prawdopodobnie pod naszą opieką przez parę dni.

Link to comment
Share on other sites

Super by było,ja już ogłosiłam szczeniaczki na kilku portalach,ale niestety żadnego telefonu jeszcze nie miałam,oczywiście zaznaczyłam że obowiązkowo podpisanie umowy adopcyjnej.

Czyli szukamy jeszcze trzech domków dla piesków,które z umaszczenia i wyglądu to mini rottki.

Link to comment
Share on other sites

Dziś rano złapałyśmy z koleżanką Izą dwa szczeniaczki,jednak czarnego z brązem i czarnego z brązem i białymi łatkami,obu chłopaków.Pieski pojechały z Moniką M. do szczecina,a potem do adopcji do swoich domków.
Około 17.00 wsiadłyśmy z Izą do samochodu(wcześniej nie mogłam) i miałyśmy jechać wyłapać resztę szczeniaków,niestety padł akumulator w samochodzie(jak z kołtunkiem jechałam do lecznicy to poszło mi wspomaganie,wiecznie coś),zmokłyśmy,samochód zepchnęłyśmy na parking i musiałyśmy prosić o pomoc naszą panią prezes.Oczywiście pojechała z Izą i po godzinnym poszukiwaniu wśród tych śmieci na działce,w końcu dziewczynom udało się szczeniaki wszystkie złapać i zabrać wraz z sunią do siedziby.Mam nadzieję,że pani ze Szczecina weźmie wszystkie szczyle,bo sunia już nie chce ich karmić,ucieka od nich i je gryzie,te za nią latają i piszczą.


Pinczerek chory i na antybiotykach,coś kaszle i ma katar.

Link to comment
Share on other sites

Szczeniaczki to:dwa pieski czarne i jedna suczka biała w czarne łatki zostały.Sunię szczeniaczka
ma podobno pani Julka wziąć do adopcji do Niemiec,taką wiadomość otrzymałam,ale nie wiadomo kiedy,trzeba byłoby się było z nią skontaktować.

Zdjęcia pinczerka:

d90a6cef3689b2ddmed.jpg

6123586ac8858ce2med.jpg

6f173a4ed8be4b84med.jpg

409b13e42f8ddc6fmed.jpg

Mam zamiar zrobić po weekendzie bazarek dla szczeniaczków i dla pinczerka na leczenia,szczepienia i utrzymanie.Może trochę się uzbiera.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam,będzie czekać na wiadomość od Julki.Pytała czy ktoś będzie mógł jutro przyjechać po szczeniaki,ja mam auto niesprawne i jutro jestem nieosiągalna(imprezka w domu na 20 osób-urodzinki),bo w razie czego musimy transportu szukać!!!

Link to comment
Share on other sites

On jest strasznie bojaźliwy,potrzebuje domku spokojnego,bez dzieci,najlepiej u jakiś osób starszych,które będą miały wiele cierpliwości,by go oswoić.Takich ludzi raczej nie będzie stać na leczenie go.Boi się podnoszenia na ręce,może wtedy ugryźć.Reszty trzeba by było się Izy wypytać,bo ona ma z nim najwięcej styczności,no i Sylwii,bo brała go na weekend do siebie.Jak będę wiedziała coś więcej,to dam znać.

Link to comment
Share on other sites

Lakus jest jeszcze przerazony. Ale bedzie juz tylko lepiej. Jak był u mnie to z dnia na dzien było lepiej. potrzebuje duzo miłości, cierpliwości i spokoju. W niedziele zrobimy mu zdjęcia i ładny opis. Na razie Lakus sie rozchorował. i nie moge wziąc go do siebie na ten weekend nad czym ubolewam. ale nie chce tez pozarażac swoich zwierzat. Ale wiem jedno. przed Lakim juz tylko lepsza przyszłośc. bedziemy mu szukac dobrego domku.:)

Link to comment
Share on other sites

69c1fe9730133f74med.jpg

d840f24e528dd6b1med.jpg

Sunia jest u nas w siedzibie,wszystkie szczeniaczki poszły do adopcji do Niemiec,sunia wychodzi na spacerki z nami 3-4 razy dziennie,kuleje na lewą przednią łapkę,możliwe,że miała ją kiedyś złamaną i źle się zrosła.Gdy przychodzimy do siedziby to wita nas głośnym szczekaniem z radości,na spacerku spokojna,na krótkiej smyczy ciągnie trochę,ale jak ją wzięłam na Flexi to odchodziła na 2-3m i zatrzymywała się i czekała na mnie.U naszego weta będzie miała sterylizację najwcześniej w następnym tygodniu,chyba,że nasza pani prezes załatwi gdzie indziej wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

Łapę koniecznie trzeba prześwietlić i skonsultować w lecznicy AMICUS. Mamy u siebie podobny przypadek - psa ze źle zrośniętym złamaniem sprzed kilku miesięcy, lek.wet. Barański zdecydował, że trzeba operować, bo pies się męczy.

Wkleję zdjęcie, żeby było widać w jakich warunkach żyła suka, mam nadzieję, że nie pozwolicie by wróciła do dawnego "domu"!!!!!

Czekam na zdjęcia z siedziby i zaczynamy szukać jej domu. :)

[img]http://img525.imageshack.us/img525/4121/police1.jpg[/img]

[img]http://img97.imageshack.us/img97/3456/police2m.jpg[/img]

[img]http://img521.imageshack.us/img521/1281/police3c.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...