Jump to content
Dogomania

Potrzebna pilna pomoc w wyborze karmy dla szczeniaka


pikollo

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie. Za kilka dni nasza rodzinka powiększy się o cudnego TT. Chcę szybko kupić karmę żeby jeszcze przyszła przed długim weekend'em. Wiem, że jest piesek jest karmiony Royalem dla szczeniaków małych ras i miałam już zamawiać by dla psinki nie zmieniać ale opinie znalazłam bardzo mieszane. Moja siostra labka karmi purina dog chow ale opinie też takie sobie. Z tego co czytałam to najwięcej osób po różnych testach z innymi nawet droższymi polecało Nutra Gold lub Acanę? Co o tym sądzicie, która Waszym zdaniem będzie najlepsza dla TT i wyglądu ich włosów.

Co do kosmetyków i szczotek to wszystkiego się dowiem przy odbiorze pieska, ale jak możecie to podzielcie się swoimi spostrzeżeniami - wiadomo, że każdy hodowca ma pewnie inne upodobania i u różnych piesków różnie się sprawdzają te same kosmetyki - ale jeśli jakaś linia jest polecana przez większą grupę jest największa szansa, że ta się dobrze sprawdzi i nie trzeba będzie eksperymentować.

Z tego co czytałam to najlepiej sprawdzi się grzebień z obrotowymi zębami, szczotka "pudlówka". Co sądzicie o kosmetykach - Bio-groom: szampon Fluffy Puppy, odżywka Super Cream i spray Anti Stat. - czy to dobry wybór? a może jest jakaś seria tańsza a o podobnej jakości lub w tej cenie ale jakościowo lepsza?

Co prawda jest jeszcze trochę czasu ale co sądzicie o środkach chroniących łapki przed solą zimą - lepsze są kremy czy spraye - jakie firmy polecacie?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy jestem odpowiednią osobą, bo 'z młodziutkim stażem' i doświadczeniem, ale postaram się podzielić z moimi spostrzeżeniami :)
myślę, że na początku najlepiej jeszcze karmić tą samą karmą co u hodowcy, piesek i tak będzie musiał przystosować się do nowego otoczenia, bynajmniej ja tak zrobiłam, dopiero po pewnym czasie wprowadziłam nową karmę
co do karm, to tak jak ze wszystkim zawsze będą różne opinie, dlatego najlepiej sprawdzić co będzie smakowało pieskowi i to mu podawać :)
ja wcześniej karmiłam eukanubą, obecnie puriną pro plan i jestem bardzo zadowolona, do tego ta ostatnia smakuje mojemu bosiakowi
a z kosmetykami to tak jak sama napisałaś, każdemu tybetkowi może służyć inny kosmetyk, najlepiej podpytaj hodowców, zobacz jak wyglądają rodzice piesków i czym są pielęgnowane, może Twojemu tybetkowi tez będą służyły :)
ja używałam różnych kosmetyków ale najbardziej odpowiadają mi Biogroom i Vulpes
a pochwalisz nam się Twoim cudakiem?

Link to comment
Share on other sites

ja karmię eukanubą , kiedys boshem .Tak jak pisze Kasia daj pieskowi przywyknac do was , niech się pozbedzie stresu bo jak zaraz zmienisz karme i beda sensacje żoładkowe to nie bedziesz pewna czy to stres czy karma . Na łapki nigdy nic nie stosowałam tylko wycinalam włoski między opuszkami . Grzebień taki jak piszesz , pudlówka tez . Z jakiej hodowli pochodzi Twoje maleństwo ? To chlopczyk czy dziewczynka ?

Link to comment
Share on other sites

Z czystym sumieniem moge polecic karme PLATINUM NATURAL [URL]http://www.platinum-natural.pl/informacyjna-6.html[/URL]. Nie bede pisala ile karm juz przerobilismy bo bylo tego tyle, ze juz sama nie pamietam.Od dluzszego czasu jestesmy przy tej i jak do tej pory jestem bardzo zadowolona.Pies zadnych rewolucji zoladkowych, regularny stolec i co wazne nie za duzo tego jest ( dzieje sie tak natomiast przy karmach gdzie glownych skladnikiem sa wypelniacze). Super witalnosc i wlos a co najwazniejsze pochlaniana nadal ze smakiem ( po kilku miesiacach) prawdopodobnie ze wzgledu na jej sklad czyli 70% swiezego miesa...przy roznych innych juz po kilku dniach trzeba bylo cos dodac aby karma w ogole zostala ruszona. Ta karma nie jest twarda jak wiekszosc suchych tylko wilgotna i ma przyjemny zapach.
Tu ja mozna zakupic w Polsce dostepne rowniez dla szczeniaczkow
[URL]http://www.zdrowypiesek.pl/category/karma-dla-psow-platinum-natural[/URL]

Link to comment
Share on other sites

super dzięki bardzo za rady .... mam jeszcze inne pytanie - bo jednym z powodów dla których zdecydowaliśmy się na TT jest to, że nasz synek jest uczulony na sierść psa i kota, a TT nadają się dla alergików, rozmawialiśmy z Panią od której bierzemy pieska i to potwierdziła, zresztą jej wnuczka też jest alergiczką a spała razem ze szczeniakami i nic, no i co najważniejsze jeździliśmy z synkiem oglądać pieski i bawił się z suczką praz szczeniakami przez jakieś ponad pół godziny, były buziaki i przytulanki i nie tylko .... poza tym przebywał w domu gdzie są non stop TT i reakcji żadnej nie zauważyliśmy - kichania czy kaszlu - bo tak zazwyczaj reaguje .... ale chciałam się dowiedzieć czy ktoś z Was - szczęśliwych posiadaczy TT jest alergikiem lub ma takowego w domu - chodzi mi o alergię na sierść psa - też jest wszystko ok?

Link to comment
Share on other sites

A ja mam inne pytanie:jak stwiedzono u waszego synka alergie? i czy kiedys zauwazyliscie u niego rakcje na psa badz kota?

Rasy nie liniejace ( jest ich kilka w tym nasz TT) nie uczulaja tak jak rasy liniejace,ale alergia na sierec z reguly nie jest tak silna jak mozliwosc reakcji na sline zwierzecia...skoro jednak byly buziaki i mizianko i nie zauwazyliscie zadnej reakcji u synka to powinno byc ok.

U nas na szczescie uczuleniowcow nie ma w rodzince...jedynie moja babcia byla uczulona na chomiki i wystarczylo, ze weszla do mieszkania, gdzie sobie te malenstawa mieszkaly a robila sie czerwona, puchla momentalnie na calym ciele i dostawala swadu niesamowitego.Nie musiala ich ani dotykac ani nawet widziec..mogly byc w innym pokoju a i tak jej organizm reagowal na to.

Jest tez cos jak odczulanie na alergeny, ale ja nie do konca sie w tym temacie znam wiec nie bede sie rozpisywac...w sumie jesli o cos takiego chodzi to pierwsze moje kroki bylyby do jakiego dobrego alergologa

Link to comment
Share on other sites

Ja i córka mamy stwierdzoną astme i alergię na psy i koty .Wnuczka i synowa sa silnymi alergikami na alergeny wziewne . Kiedyś kiedy choroba była bardzo nasilona , mieszkala z nami suczka posokowca bawarskiego . Bardzo kochana i przytulaśna sunia . Pobraliśmy próbki siersci naszych zwierząt i zawieźliśmy do badania . Okazało się ze z córka reagujemy tylko na posokowca , tybety dla nas okazały się bezpieczne . Mielismy ogromny sentyment dla naszej Hany ale niestety nie mogliśmy sobie po niej zostawić szczeniaka . W tej chwili mieszka z nami jeszcze mała hawanka , na szczęscie okazała się takze dla nas antyalergiczna . moge wnioskować ze psy z włosem , nie liniejace sa bezpieczniejsze niz krotkowlose . To tyle z mojego doświadczenia .

Link to comment
Share on other sites

Karmę na pewno na początku trzeba podawać tą co u hodowcy a wszelkie nowości wprowadzać stopniowo po aklimatyzacji pieska, na przestrzeni kilku-kilkunastu dni.

Co do łapek - jeśli ulice są u Was obficie sypane solą, a Wasz psiak będzie na to reagował podrażnieniem łap (bo nie u wszystkich tak się dzieje i jeśli nie ma żadnych podrażnień to najlepiej nic nie robić), to ja polecam po prostu Sudocrem - taki dla ludzi, do kupienia w aptece - nakładać przed spacerami; po spacerze w deszczu i po błocku płukać łapy - przestrzenie międzypalcowe najlepiej spryskiwaczem z silnym strumieniem wody, a potem dokładnie wycierać do sucha - to bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich po długiej przerwie , właśnie wróciliśmy do domciu po wizycie u naszych,, wnuczków ,, już zapomniałam jak cudowne są maluszki tybetów , wycałowałam i wymiziałam każde maleństwo . Cała 5 jest o połowe a nawet i jeszcze więcej mniejsza od jednego mojego małego hasiorka :O)Aparat zabrałam ale z wrażenia zapomniałam zrobić fotek .A wracając do tematu , to ja też nie zmieniałabym karmy , ja nawet daje przyszłym właścicielom karmę na pierwsze dni życia aby do tej traumy zmiany domu nie dokładać zmiany diety.

Link to comment
Share on other sites

Hej Agnieszka !
Szkoda ze nie masz zdjec swoich maluszków po Akim .
Ja karmie royal canin dostosowaną do wieku psa i wielkosci . Jezeli TT to dla średnich -medium.Szczenieta od 3 tygodnia royal canin starter.
Dla duzych szczeniat -royal canin Maxi BabyDog,Giant Puppy ,Giant Junior.Takze dla mnie jest to dobra karma.Niezła jest tez Purina Pro Plan.
Szczeniak na nowa karmę musi przechodzic stopniowo .

Link to comment
Share on other sites

Co do karmy to kupiliśmy taką jak u hodowcy
[B]Ki-wi - [/B]co do alergii synka to wiemy, że kontaktowej z pewnością nie ma bo w rodzinie są i były psy krótkowłose labrador i beagiel i on często się z nimi bawił i w ogóle nam do głowy nie przyszło, że może być na psy uczulone ..... potem gdy zaczął chodzić do przedszkola długo chorował i jakoś po tej chorobie od czasu do czasu kaszlał, czasem miał katar potem mu przechodziło i znowu wracało - lekarz mówił, że to takie po infekcyjne objawy ale nam coś nie pasowało 2 dni było ok, potem znowu, czasem w nocy to miał taki kaszel że aż się dusił a lekarz mówił, że jest zdrowy i osłuchowo nie ma nic - planowaliśmy kupić psa i postanowiliśmy zrobić testy ponieważ lekarz stwierdził, że synek jest za mało na skórne bo mogą nie wyjść robiliśmy z krwi i wyszło, że jest uczulony na kota i tak delikatnie na psa ..... wtedy zaczęliśmy wiązać to jego objawy kaszel i katary z wizytami "rodzinnych" piesków lub naszych wizyt u nich .... tylko, że to było tak, że on od razu na widok psa nie kichał, nie kaszlał, nie miał żadnych wysypek czy łzawienia oczu a objawy były później dlatego nigdy nie wiązaliśmy tego z psami.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Piesek jest już z nami od wczoraj - chciałam zrobić zdjęcie i już wczoraj go przedstawić ale padły baterie w aparacie a wczoraj i ich dostępnością był problem - no a teraz jestem w pracy więc zdjęcia nie mam jak zrobić ale już nie mogę się powstrzymać - zdjęcie będzie przy okazji

Psiak jest przeuroczy - nigdy nie widziałam szczeniaka o takim charakterze - ma w sobie klasę i chociaż to szczeniak nie zachowuje się tak jak typowe szczeniaki - niezwykle mądra psinka - jak wczoraj wieczorem mąż chodził z nim po podwórku to mówił, że jak on szedł to psiak też, jak mąż się zatrzymywał to psiak siadał i czekał ..... nie pozwalamy mu wchodzić na razie do pokoju synka - bo tylko tak jest dywan a mamy na razie problem z załatwianiem się na gazetę ... i jak czytałam synkowi bajki na dobranoc to zastawiłam wejście do pokoju żeby nie wchodził stał na początku na dwóch łapach, zaglądał do nas i szczekał, potem próbował przeskoczyć, a potem zaczął przynosić i wrzucać do pokoju synka zabawki - oczywiście płakaliśmy z synkiem ze śmiechu - ale konsekwentnie mówiłam nie i jak skakał na przeszkodę zdejmowałam go i mówiłam NIE i po paru minutach położył się ładnie w przedpokoju i czekał aż skończę. Tak samo wieczorem - w dzień pozwalaliśmy mu wskakiwać na sofę ale do pościeli nie ma mowy - więc jak tylko rozłożyłam łóżko gotowy był do skoku i też chyba z 3 czy 4 razy powiedziałam NIE i uniemożliwiłam mu skok a on poszedł ładnie na swój kocyk i grzecznie przespał całą noc bez szczekania, piszczenia i bez prób wskakiwania na łóżko - rano tylko jak zobaczył, że już nie śpimy to nie mógł się powstrzymać i oparł się łapkami o łóżko ale po jednym NIE i odsunięciu go od sofy już nie próbował tylko mordką się opierał ..... po nocy zostawił dla Pani na poranną rozgrzewkę do sprzątnięcia kupę i 2 kałuże .......... najbardziej się martwimy tym, że synek całą noc przekaszlał i w nocy miał katar chociaż wczoraj pół dnia się razem bawili i było ok a pies spał w naszym pokoju .... ale dzisiaj generalne sprzątanie mieszkania i kąpiel pieska i zobaczymy jaka będzie reakcja ....

Link to comment
Share on other sites

obiecuję, że jak tylko zrobię to wkleję tutaj - dzisiaj było takie zamieszanie, że przypomniałam sobie o bateriach jak wróciłam do domu i zobaczyłam aparat - a, że byłam trochę padnięta a psi postarał się o to by pani po powrocie się nie nudziła więc już nawet nie miałam siły iść do sklepu.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.dogomania.pl/attachment.php?attachmentid=544[/url]
[url]http://www.dogomania.pl/attachment.php?attachmentid=5441[/url]

Nie wiem - jak z tymi zdjęciami bo możliwe, że nie umiem ich jeszcze dodawać ale jak ja wchodzę na forum to widzę zdjęcie w swoim poście - próbuję drugi raz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...