Jump to content
Dogomania

Wszelkie pytania na temat BAZARKU zadajemy TUTAJ!


Formica

Recommended Posts

1 godzinę temu, Zagrodowy pies polski napisał:

Dzięki:) Czy jeśli ktoś odbiera prezent osobiście, to może zapłacić gotówką czy musi zrobić przelew? Jeśli zapłaci gotówką to zostanie ujęty w rozliczeniu.

Może, jak najbardziej może :) W rozliczeniu na bazarku napiszesz zapłacone :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nie wiem czy tu pytać czy nie, ale mam problem z pocztą polską. Nie zostawiają mi awizo i powtórnego awizo, teraz paczka z bazarku na dogo została cofnięta i dogomaniaczka musiała zapłacić 13 zł za zwrot, a ja straciłam 13 zł za opłatę wysyłki. Jak mamy się domagać zwrotu za wysyłki? Jak udowodnić brak awizo? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, aka_nina napisał:

Nie wiem czy tu pytać czy nie, ale mam problem z pocztą polską. Nie zostawiają mi awizo i powtórnego awizo, teraz paczka z bazarku na dogo została cofnięta i dogomaniaczka musiała zapłacić 13 zł za zwrot, a ja straciłam 13 zł za opłatę wysyłki. Jak mamy się domagać zwrotu za wysyłki? Jak udowodnić brak awizo? 

Ja zawsze obserwuję, albo pytam, kiedy fanty zostały wysłane. Parę dni później (jeśli nie ma awizo) dzwonię lub idę na pocztę. Można też przecież śledzić przesyłkę w necie. Niezależnie od błędów poczty staram się nie dopuścić do takiej straty pieniędzy.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, rozi napisał:

Ja zawsze obserwuję, albo pytam, kiedy fanty zostały wysłane. Parę dni później (jeśli nie ma awizo) dzwonię lub idę na pocztę. Można też przecież śledzić przesyłkę w necie. Niezależnie od błędów poczty staram się nie dopuścić do takiej straty pieniędzy.

Problem jest taki, ze przy dwoch innych paczkach nie wystawili awizo wcale. Wszystko zamowione w tym samym czasie. Pytalam za pierwszym i drugim razem- czy jest cos jeszcze do odbioru? Pani na poczcie mowila, ze juz nic dla mnie nie ma. A bylo. Jestem w ciazy, 6 miesiac, zamawialam ubranka dla dziecka tu i tam, tych paczek bylo sporo w tym miesiacu. Trudno mi sie chodzi na poczte, bo jest daleko a mi biodro wysiadlo po lewej stronie i nie moge prawie chodzic. Ale bylam na poczcie kilka dni temu i znowu pytalam o paczke dla mnie- mowili, ze nic nie ma. Z tego co sie widze na drzwiach placowki, nasza poczta szuka listonosza. Pewnie w ogole nie maja zadnego. Maja rozwalone urzadzenie do wydawania biletow od roku. Przy pozostalych paczkach, gdzie nawet mialam nr nadania Panie nie mogly znalezc ich w systemie, stalam tam z godzine za kazdym razem az w koncu recznie poszly szukac. Zlozylam wtedy skarge, ze listonosz nie wystawia mi zadnego awizo to nastepnego dnia dostalam awizo paczki, ktora juz zostala dzien wczesniej odebrana- sprawdzilam w systemie. Pytalam na forum mojego miasta- inni tez maja ten sam problem. Sama robilam bazarki w tym miesiacu, jeden na dogo, drugi na miau, nie chce, zeby mi cofali przesylki, bo szkoda kasy na psiaki/koty. Przeciez to one na tym ucierpialy. Torebka, ktora kupilam- trudno, nie o to tu chodzi. Chodzi o psiaki. Jest 4:54 nie moge spac przez to. Ale zalatwie mam nadzieje zwrot kasy dzis. Maja zwrocic 13 + 13 zl i moje 13 zl pojdzie na psiaki. 

Mam printscreeny numerow innych paczek, gdzie nie zostawili awizo i powtornego awizo. Mam tez dowody, ze prawie cofnieto mi dwie inne paczki, gdzie pytalam czy jest cos dla mnie do odbioru i w systemie nie byly te paczki wpisane lub pani na poczcie nie mogla znalezc. Dzis przejde sie tam, za 3 godziny jak otworza poczte, wywalcze zwrot kasy. 

 

p.s. myslalam, ze pisze na watku konkretnego bazarku, z ktorego zwrocona byla ta paczka, dlatego moze byc chaotycznie.Pisze z telefonu. Dziewczyna musiala zaplacic 13 zl za zwrot i listonosz nie dal jej zadnego potwierdzenia, ze zaplacila. 

Link to comment
Share on other sites

Ja też miałam różne przeboje z pocztą. Teraz najczęściej proszę o wysyłkę paczki z odbiorem na poczcie. Wychodzi taniej, od razu po wysłaniu mam sms-a / z poczty/  z informacją, że paczka wysłana i numerem przesyłki.  Później, jak przesyłka dojdzie na moją pocztę drugiego, że mogę ją odebrać. Wcześniej najgorzej było właśnie z awizami, które niby były tylko ja ich nigdy nie widziałam. A i adres potrafili pomylić - moją ulicę z inną i wysłali przesyłkę na inną pocztę, na ten pomylony adres wystawiali awiza a ja czekałam. I mnie wtedy też odesłali paczkę...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, Martika&Aischa napisał:

Dziewczynki nie jestem w stanie wstawić zdjęcia na bazarek bezpośrednio przez "wybierz pliki" cały czas występuje błąd 200. Wcześniej wstawiałam przez program zapodaj. W tej chwili po wstawieniu zdjęcia natychmiast zostaje usunięte i niezapisane. Proszę o pomoc ........Dziękuję.

Ja wstawiam prawym klawiszem myszy, tylko muszą mieć dobry rozmiar.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Martika&Aischa napisał:

Dziewczynki nie jestem w stanie wstawić zdjęcia na bazarek bezpośrednio przez "wybierz pliki" cały czas występuje błąd 200. Wcześniej wstawiałam przez program zapodaj. W tej chwili po wstawieniu zdjęcia natychmiast zostaje usunięte i niezapisane. Proszę o pomoc ........Dziękuję.

a masz je pomniejszone na zewnętrznym serwerze?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Dnia 13.06.2017 o 22:40, 3 x napisał:

wydaje mi się, aczkolwiek nie mam pewności 
że widziałam bazarek z książką Marii Czubaszek i Artura Andrusa a także z czarnymi (w kwiatki) tenisówkami cropp
ktoś kojarzy?

Tenisówek w kwiatki nie kojarzę, a Czubaszek z Andrusem nie powiem, gdzie jest, bo... ;)))

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, inka33 napisał:

Tenisówek w kwiatki nie kojarzę, a Czubaszek z Andrusem nie powiem, gdzie jest, bo... ;)))

Ja mam książkę Czubaszek i Andrusa, którą wystawiałam na bazarku :) Ale nie pamiętam czy tu czy na miau i nie wiem czy o tę chodzi. Boks na ptaku bodajże.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 31.05.2017 o 21:50, AlfaLS napisał:

Ja też miałam różne przeboje z pocztą. Teraz najczęściej proszę o wysyłkę paczki z odbiorem na poczcie. Wychodzi taniej, od razu po wysłaniu mam sms-a / z poczty/  z informacją, że paczka wysłana i numerem przesyłki.  Później, jak przesyłka dojdzie na moją pocztę drugiego, że mogę ją odebrać. Wcześniej najgorzej było właśnie z awizami, które niby były tylko ja ich nigdy nie widziałam. A i adres potrafili pomylić - moją ulicę z inną i wysłali przesyłkę na inną pocztę, na ten pomylony adres wystawiali awiza a ja czekałam. I mnie wtedy też odesłali paczkę...

Alfa, taniej? Jak to? 

Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, aka_nina napisał:

Alfa, taniej? Jak to? 

Wychodzi taniej niż normalnie bo nie zatrudniają człowieka, który Ci ją do domu przyniesie. Zobacz sobie cennik na stronie poczty polskiej - paczka 24 i paczka 48. Ta druga jest tańsza bo może iść całe 2 dni, ta pierwsza niby 1 dzień. Normalna idzie ok 3 dni to i tak wychodzi szybciej. Tylko inny kwitek się wypisuje, trzeba podać na jaką pocztę ma być dostarczona, adres tej poczty i telefon do odbiorcy. Ale za to możesz sobie wybrać np. pocztę czynną dłużej albo jakąś bardziej poręcznie położoną niż rejonowa. Ja mam super bo moja poczta nie dość że jest blisko to w dodatku jest całodobowa więc idę albo jadę po odbiór np. o północy z psem i mam często całą pocztę dla siebie :-).

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, AlfaLS napisał:

Wychodzi taniej niż normalnie bo nie zatrudniają człowieka, który Ci ją do domu przyniesie. Zobacz sobie cennik na stronie poczty polskiej - paczka 24 i paczka 48. Ta druga jest tańsza bo może iść całe 2 dni, ta pierwsza niby 1 dzień. Normalna idzie ok 3 dni to i tak wychodzi szybciej. Tylko inny kwitek się wypisuje, trzeba podać na jaką pocztę ma być dostarczona, adres tej poczty i telefon do odbiorcy. Ale za to możesz sobie wybrać np. pocztę czynną dłużej albo jakąś bardziej poręcznie położoną niż rejonowa. Ja mam super bo moja poczta nie dość że jest blisko to w dodatku jest całodobowa więc idę albo jadę po odbiór np. o północy z psem i mam często całą pocztę dla siebie :-).

i tak  mi ten listonosz nie przynosi paczek i nawet nie wystawia awizo. jeszcze widzę opcję paczka+ za 8 zł. Super, dzięki za info.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam pomysł na zrobienie kalendarzy biurkowych stojących (scrapbooking i haft krzyżykowy), ale zastanawiam się, czy warto angażować czas i pieniądze (jedna baza kalendarza do zdobienia kosztuje 11 zł) i czy będzie jakiekolwiek zainteresowanie na bazarku... Z kartkami jest łatwiej - jak nie pójdą, to wykorzystam na własne potrzeby lub wystawię na kolejnym bazarku, a z kalendarzami to kaplica, bo jak zostaną, to trzeba będzie wyrzucić, i szkoda tej kasy...

Tak sobie tu przylazłam z moimi wątpliwościami, bo targają mną sprzeczne myśli, a paczkę z materiałami już zamawiać trzeba, buuuu...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Isiak napisał:

Mam pomysł na zrobienie kalendarzy biurkowych stojących (scrapbooking i haft krzyżykowy), ale zastanawiam się, czy warto angażować czas i pieniądze (jedna baza kalendarza do zdobienia kosztuje 11 zł) i czy będzie jakiekolwiek zainteresowanie na bazarku... Z kartkami jest łatwiej - jak nie pójdą, to wykorzystam na własne potrzeby lub wystawię na kolejnym bazarku, a z kalendarzami to kaplica, bo jak zostaną, to trzeba będzie wyrzucić, i szkoda tej kasy...

Tak sobie tu przylazłam z moimi wątpliwościami, bo targają mną sprzeczne myśli, a paczkę z materiałami już zamawiać trzeba, buuuu...

Bazarki na dogo idą słabo. Może wystaw na fb bo tam więcej ludzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...