Jump to content
Dogomania

jak pomóc psu przetrwać upał?


gayka

Recommended Posts

Moja sunia też strasznie cierpi w te upały, wychodzić chce tylko rano i wieczorem, ale wody się nie boi wogóle, więc na kazdy spacer zabieramy butlę wody - sunia staje na trawie a ja cała wode z butelki wylewam na jej grzebiet i jest jej trochę chłodniej wtedy no i oczywiście woda w domu do picia w kilku miejscach, ew. okłady z recznika ale tego nie lubi niestety. A jak jest okazja to najlepiej zabrac psa żeby sobie gdzieś popływał.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No właśnie, jak to jest z tym pływaniem. Bo akurat moje Dianki uwielbiają pływać, niestety zanim dojdziemy do stawu sa już trochę zmęczone. Na spacer idziemy dopiero ok. 19-20 one jednak wciąż chcą włazić do wody i ja nie wiem czy o tej porze pozwalać im się kąpać? Czy woda nei jest za zimna już? A jeżeli się kąpią w dzień, w upale to czy nie zaszkodzi im to, że takie rozgrzane wejdą do wody? Czy psiaki też mogą złapać skurcz?

Link to comment
Share on other sites

super!!! tylko mi wet stanowczo odradził taki sposób, dla stargo psa może to być szok termiczny!!my tylko do paszek się moczymy i to stopniowo, najpierw ciepła woda, potem letnia, dopiero potem chłodnawa.
Na szczęscie upały się kończą..ponoć:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Moja Nafi (Golden Retriever) niestety ma już 13 lat i jest stara więc nie mogę jej kąpać bo nawet jak wróci od fryzjera i ją wykompie to już brzydko pachnie ze starości :( i ponieważ w nocy mam otwarte okna a w dzień zamknięte to w domu jest zimniej i staram sie Niuni nie wypuszczać, ale jak jest na dworze to jej chociaż pysk namaczamy zimną wodą. ale jak była młoda to ją kompaliśmy na dworze (z węża ;p, miała niezły ubaw :))

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...