Jump to content
Dogomania

Smutne losy tajów ...bardzo smutny temat...


Dorota2007

Recommended Posts

Ostatnio znalazłam stronę adopcyjną tajów w Europie.Znajdują się tam taje ( na szczęście nie ma ich wiele) , które zostały znalezione, porzucone, oddane przez włascicieli , lub zabrane przez organizacje ratujące zwierzęta znajdujace się w ekstremalnie złych warunkach.
Właściciele oddają pochopnie kupione taje , które nie spełniaja ich oczekiwań o ładnym i miłym dla wszystkich pieseczku (np. bo czesem pokazuje zęby , bo pogonił królika , bo jest nieufmy do ludzi itp.).Tak do schronu trafiła suczka naszego usera Chai Jen - była po prostu nieufna i nie chciała się wystawiać!
Ale najbardziej smutną wiadomościa było znalezienie na tej stronie informacji o psach , które doskonale znałam i podziwiałam zabrane z domu hodowczyni znanej w Europie Sabriny Hiller ( hodowla Paitoon's).Celowo piszę jej imie i nazwisko , gdyż osoba ta decyzją władz szwajcarskich ma dozywotni zakaz posiadania psów.Część z nich znaleziono w jej domu martwych , bez wody i jedzenia , zamkniętych w klatkach.Część jeszcze walczyła o zycie i te udało się uratowac.ONA W TYM CZASIE , GDY UMIERAŁY JEJ PSY BYŁA W DOMU , ONE JĄ SŁYSZAŁY!!!
Zostalo to rowniez opisane na tajskim forum.
Psy -wszystkie sprowadzone z Tajlandii-, które przeżyły gehennę bicia , głodzenia to:
-mój ukochany , podziwiany , wspaniały Młodzieżowy Zw. Świata ze Sztokholmu i Zw.Europy z Budapesztu , CH,.Tajlandii KON TOU of Noppakao (!!!!), czerwony pies pare miesięcy starszy od mojego Taja, do Europy przyleciał w maju 2008
-błękitna śliczna suczka Papani
-starsza , izabelowa Sibua
to te .które ja znałam , zaadoptowano jeszcze kilka innych.
Wszystkie zostały wysterylizowane ( śliczny i cenny hodowlanie KON Tou - by już nikt go nie eksploatował po tym , co przeszedł...)
Płaczę do dziś , jak o tym myslę.Rozmawiałam z tą kobietą osobiście i w życiu nie przypuszczałam ,że jest w stanie zgotować tym wspaniałym psom TAKI los...
P.S.
były tam jeszcze dwa konie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...