Jump to content
Dogomania

Sam przynosi zabawkę


Mysia-Psiaczek

Recommended Posts

[LEFT]Od kiedy Mojego Roxiego nauczyłam aportu co jakichś czas podchodzi do mnie z zabawką i prosi żebym mu rzucika.Tylko że kiedyś dawno temu przeczytałam że jak psies sam przynosi zabawkę to się mu nie żuca bo nauczy sie wymuszac zabawę i może właściciela zdominować.Czy to prawda?Zastanawiam się bo jkak patrze w te koffane ślepka mojego kochanego Dżentelmena to chce uleć ale boje sie ze bedzie chciał żądzić w domu.[/LEFT]
[RIGHT]

















[/RIGHT]

Link to comment
Share on other sites

moja jak jej sie nudzi to taz tak robi gdy ją ignoruję, to przynosi mi po kolei wszystkie zabawki jakie ma, a nuż się pańcia na którąś skusi:lol:, jak mam akurat ochotę to jej rzucam i nie zauważyłam u niej żadnych dominacyjnych zapędów, czasem najpierw każę jej zrobić parę komend żeby jej się szybciej zabawa znudziła

Link to comment
Share on other sites

Z takimi zachowaniami to jest tak (przynajmniej wg mnie :evil_lol: ). To alfa decyduje o tym, kiedy chce się bawić. Co nie znaczy, że nie moze skorzystać z zaproszenia do zabawy osobnika niższego w hierarchii. Jeśli ma akurat ochote sie pobawic, to czemu nie... :razz: Takze spokojnie możesz sobie pozwalać na zabawe z psem wtedy, kiedy to on przynosi Tobie zabawke. Ważne, żeby to nie była reguła (pies chce sie bawic, to rzucasz wszystko i to robisz :eviltong: ). No i jeśli nie chcesz, żeby ciągle wyglądało to tak, że to pies rozpoczyna zabawe, to możesz chociazby kazać mu wykonać jakąs najprostsza komende, kiedy przyniesie Ci zabawke i dopiero wtedy, w nagrode, rozpoczac z nim zabawe. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jesli nie chcesz zeby pies wymuszal zabawy, to pochowaj mu wszystkie zabawki. Tylko trzeba pamietac, ze pies musi miec odpowiednia ilosc ruchu, dlugie spacery, a i w domu tez trzeba sie z nim troche pobawic - odpowiednio do jego potrzeb.
Moj pies zawsze bawi sie wtedy, gdy ma na to ochote i nie zauwazylam u niego zadnych przejawow dominacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia-Psiaczek']przeczytałam że jak psies sam przynosi zabawkę to się mu nie żuca bo nauczy sie wymuszac zabawę i może właściciela zdominować.[/QUOTE]

Z teorią na temat dominowania psów jestem bardzo ostrożna. Chyba zbyt wiele zachowań psa interpretuje się jako chęć dominacji.
Jeśli masz czas i ochotę, pobaw się z psem (pewnie się nudzi, więc przynosi zabawkę dla rozrywki), a jeśli nie masz czasu/chęci - ignoruj psiaka. Nauczy się, że nie zawsze jest w centrum uwagi, ale popróbować zabawić Panią warto :)

Link to comment
Share on other sites

To troche tak jak dziecko, które chce cukierka. może poprosic mamusię w sklepie, a może też drzeć się w niebogłosy, tupiąc nogą póki żądanie nie zostanie spełnione. Nic nie jest tylko czarne lub białe.

Moja Czata non stop cos przynosi. Przyznam, że bywa to uciążliwe. Gdy mam jej dość, odkładam zabawkę na stół, a gdy Czata podchodzi do stolu, by zabrac zabawke i znów położyć mi na kolanach, mówię "NIE". Nauczyła się, że nawet jeśli teraz znów przyniesie zabawke, to i tak nikt jej nie rzuci. Przewaznie odczekuje 20min, a potem pyta, czy juz? :)
(Ale Czata jest dominantką)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...